Norvēģu jaunieši atved dāvanas

Norvēģu un igauņu jauniešu grupa četras dienas - no 11. līdz 16.decembrim - iesaistījās kopējā projekta pasākumos Alūksnē.

Norvēģu un igauņu jauniešu grupa četras dienas - no 11. līdz 16.decembrim - iesaistījās kopējā projekta pasākumos Alūksnē.
Projektu atbalsta Ziemeļu valstu Ministru padomes informācijas centrs. Tajā piedalās Alūksnes jauniešu kluba "Citi" 16 jaunieši, Norvēģijas pilsētas Tronheimas 12 un Igaunijas Rouges pašvaldības četri jaunieši. "Mērķis ir iepazīt katras valsts izglītības sistēmu, kultūru, iesaistīties pulciņu nodarbībās un salīdzināt. Izvērtējām projektu. Paredzams, ka pēc laika tiksimies Norvēģijā, jo projekts turpināsies. Mēs bijām pirmie, kas pie sevis uzņēma citu valstu dalībniekus," stāsta projekta vadītāja Iveta Baltā.
Katras valsts jaunieši prezentēja savu dzīvesvietu, demonstrējot filmu un rīkojot nacionālās kultūras vakaru. Latvieši iepazīstināja ar tautas tradīcijām un svētkiem, cienāja ar vārītiem zirņiem, rudzu maizi, medu un pienu, kopā dziedāja tautas dziesmas. Igauņu vakarā bija jāmācās šīs tautas dejas, bet norvēģu vakarā mācījās dziesmas ziemeļvalsts valodā. "Jaunieši arī rādīja, ko ir iemācījušies pulciņu nodarbībās. Igauņi uzstājās kopā ar "Enku - drenku" dejotājiem, bet norvēģi dziedāja kopā ar "Cielaviņas" meitenēm," atklāj I.Baltā. Deju nodarbības vadīja Daiga Mihelsone, ar dziedātājiem darbojās Sigita Taivāne, bet vairāki puiši bija aktīvi Aivara Puzuļa kokgriešanas pulciņa dalībnieki. I.Baltā uzsver, ka visi kluba "Citi" jaunieši ir malači, jo spēja organizēt un vadīt projekta pasākumus.
Norvēģu jaunieši otrdien apmeklēja "Alūksnes Ziņu" biroju. Viņi pastāstīja, ka bijuši pilsētas domē, estētikas skolā un pirmsskolas izglītības iestādē "Cālis", Bēbīšu skolā, Nevalstisko organizāciju atbalsta un Tūrisma informācijas centrā.
"Tikšanās un sarunas rada jaunas ieceres kopējiem projektiem. Secinājām, ka te ir ļoti jauki un atvērti cilvēki, kas vēlas sadarboties," teica Tronheimas komūnas skolas pārstāvis Pers Erlings Tilsets Larsens. Viņš domā, ka varētu izstrādāt projektu brīvprātīgo sadarbībai, palīdzības sniegšanai bērnudārziem un mazturīgajiem gados vecākajiem iedzīvotājiem. Tronheimas skolā mācās etnisko minoritāšu bērni, kas apgūst starptautisku darbību. Viens veids ir dažādu lietu vākšana un dāvināšana tiem, kam tās ir vajadzīgas. Alūksnes "Cāļa" un Bēbīšu skolas bērniem viņi atveda rotaļlietas.
Projekta vadītāja Eva Aizupe un NVO brīvprātīgā Santa Harjo ir aicinātas piedalīties starptautiskā konferencē, kas notiks martā Tronheimā. Tajā diskutēs par idejām un to realizācijas iespējām, izstrādājot projektus.

Citu datumu laikraksti

  • Sargieties no krāpnieka!

    Vidzemē bijuši vairāki gadījumi, kad kāds vīrietis krāpjas, uzdodoties par pasta vai vēstniecības darbinieku.Vidzemē bijuši vairāki gadījumi, kad...

  • Apspriež tūrisma jaunumus

    Ziemassvētku noskaņās notika šāgada pēdējā rajona tūrisma darbinieku apspriede.Ziemassvētku noskaņās notika šāgada pēdējā rajona tūrisma darbinieku...

  • Pirotehnikas bums vēl nav sācies

    Alūksnes rajonā vēl nav sācies pirotehnikas bums, kad pusaudži spridzina petardes un traucē apkārtējiem iedzīvotājiem, lai gan atsevišķās rajona...