Noslēdzas orientēšanās sacensības “Horizonts”

Vakar Alūksnes sporta bāzē "Mežinieki" ar sacensību 18.kārtu noslēdzās šīs sezonas orientēšanās sacensības "Horizonts 2003".

Vakar Alūksnes sporta bāzē "Mežinieki" ar sacensību 18.kārtu noslēdzās šīs sezonas orientēšanās sacensības "Horizonts 2003".
"Horizonta" 18.kārtā piedalījās 116 dalībnieki 24 vecuma grupās. VA grupā 7,7 kilometru distancē gaujienietis Atis Dandens bija otrais, V 35 grupā 6,2 kilometru distancē 3.vietu izcīnīja Viesturs Dandens, V 45 grupā 2.vieta alūksnietim Jurim Priedniekam, V 55 - 1.vieta jaunalūksnietim Gunāram Eglītim, V 18 - 2.vieta gaujienietim Jānim Kūmam, bet 3.vieta alūksnietim Naurim Veļķerim.
Savukārt V 16 grupā 1.vieta gaujienietim Viesturam Kustovam, V 14 grupā - gaujienietim Tomam Dandenam, bet 3.vieta- apenietim Klāvam Vabulniekam. V 12 grupā pirmais bija jaunannietis Mārcis Ločmelis, V8 grupā otrais bija alūksnietis Jānis Veļķeris, V 0 grupā 3.vieta jaunannietim Matīsam Avotam, S A grupā 2.vieta alūksnietei Sanitai Vilciņai, 3.vieta - alūksnietei Lindai Veļķerei, SB grupā 1.vieta alūksnietei Ivetai Jaškai, bet 2.vieta - apenietei Līgai Vabulniecei. S 45 grupā 1.vieta alūksnietei Ārijai Bertukai, S 14 grupā 3.vieta gaujienietei Evijai Leoskai, S 10 grupā 2.vieta apenietei Lindai Vabulniecei, bet S0 grupā 2.un 3.vietu guva jaunannietes Līga Ločmele un Velga Ločmele. Daudzi Alūksnes rajona orientieristi guva 4., 5., 6. un citas vietas.
Šogad "Horizontā" 18.kārtās tika doti apmēram 1800 starti. Šajās sacensībās veic gan sprinta distances, vidējā garuma distances, maratonus un kopējos startus, kas orientēšanās sportā ievieš interesantu dažādību.
Sacensību galvenais tiesnesis un 18.kārtas distances autors Vilnis Veļķeris "Horizontu" vērtē kā tautas sporta veidu, kas ir tieši saistīts ar aktīvo atpūtu, veselības nostiprināšanu un sportiskās meistarības paaugstināšanu. Orientēšanās sportā var aktīvi atpūsties, nedomājot par rezultātu.
"Orientēšanās sacensības ir domubiedru aizraušanās. Alūksnes "Horizonts" ir devis iespēju tapt jauniem un talantīgiem sportistiem, kuri ir iekļuvuši pat valsts izlasē un godam pārstāv Latviju starptautiskās un Baltijas valstu sacensībās. Uzskatu, ka "Horizonta" sacensības ir labi organizētas, ar interesantām distancēm un labām kartēm, kas dalībniekiem dod iespēju trenēties. Startējot "Horizontā", meistarību paaugstina gaujienieši Toms Dandens un Jānis Kūms, alūksnietis Edgars Bertuks, grundzālietis Arturs Pauliņš, gulbenieši Arvis Rubenis un Rūdolfs Krēsliņš. Viņi visi ir Latvijas orientēšanās sacensību laureāti. Izrādās, ka Ziemeļaustrumvidzemē Alūksnes rajons ir pateicīga vieta orientēšanās seriāla organizēšanai, bet ieguldīts arī liels un fanātisks darbs," saka V.Veļķeris.
Uz "Horizontu" daudzi dalībnieki brauc organizēti, piemēram, no firmas "Lattelekom", zemnieku saimniecības "Ozoli" un Gulbenes izglītības iestādēm. "Galvenais, lai nepietrūktu enerģisku cilvēku, kas var izveidot kvalitatīvas sacensību distances un piedalīties sacensību organizācijā," saka V.Veļķeris.
Oktobra pirmajā pusē "Horizonta" dalībnieki tiksies Alūksnes rajona orientēšanās sporta čempionātā.
"Uz šīm sacensībām aicinām arī tos orientieristus no kaimiņrajoniem, kas sezonas laikā pie mums ir startējuši. Starts paredzēts Strautiņu apkārtnē netālu no autobusu pieturas "Dzeņi". V.Veļķeris mudina orientieristiem būt sportiski aktīviem līdz nākamajai sezonai.

Citu datumu laikraksti

 • Iesālītās cerības

  Es satrūkos tikai tad, kad bija kļuvis tumšs un māte kā melns rēgs iestājās apgaismotajās ārdurvīs.2. Es satrūkos tikai tad, kad bija kļuvis tumšs un...

 • Karavīri iepriecina ar uzvedumu

  Jaunais mācību gads arodapmācības un rehabilitācijas centrā "Alsviķi" sākās ar patīkamu atkalredzēšanos.Jaunais mācību gads arodapmācības un...

 • Par tautas balsojuma rezultātiem

  Tautas balsojums par Latvijas dalību Eiropas Savienībā ietekmēs arī Latvijas Bankas darbību.Tautas balsojums par Latvijas dalību Eiropas Savienībā...

 • Neliksim šķēršļus attīstībai

  20. septembrī mūs visus gaida vēsturiska izšķiršanās, kuras sekas jau tuvākajā desmitgadē jutīsim katrs.20. septembrī mūs visus gaida vēsturiska...

 • Starp Rietumiem un Austrumiem

  Iespējams, nākamo gadsimtu vēstures grāmatās 20. septembris tiks minēts kā īpaša diena, kurā Latvijas tauta pieņēma izšķirīgo lēmumu, izvēloties...

 • Netic zaudējumiem, tic ieguvumiem

  Tā ir demagoģija, ka Latvija, iestājoties ES, zaudēs suverenitāti un pašnoteikšanos.Tā ir demagoģija, ka Latvija, iestājoties ES, zaudēs suverenitāti...