Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noslēdzas pilsētas čempionāts velokrosā

Alūksnes pilsētas parkā pie Eola tempļa sestdien, 6. septembrī, notika Alūksnes pilsētas čempionāta velokrosā - trešā - noslēguma kārta. Sacensības organizēja riteņbraukšanas klubs "Velo".

Alūksnes pilsētas parkā pie Eola tempļa sestdien, 6. septembrī, notika Alūksnes pilsētas čempionāta velokrosā - trešā - noslēguma kārta. Sacensības organizēja riteņbraukšanas klubs "Velo".
Spēkiem mēroties bija ieradušies 43 dalībnieki, bez alūksniešiem arī četri sportisti no Zeltiņiem un tikpat no Apes. Braucējus un līdzjutējus priecēja arī saulainais laiks, kas ļāva sajūsmināties par skatiem uz Alūksnes ezeru, Cepurītes salu un Tempļakalnu. "Velokrosos vienmēr ir jauks laiks", apgalvo sacensību galvenais organizators Guntis Kozilāns, kurš ne tikai komentēja sacensības, bet arī uzdeva āķīgus jautājumus līdzjutējiem.
Bija izveidotas divas trases - 500 un 1200 metrus garas. Jaunie velobraucēji tās veica trijās grupās atbilstoši vecumam. Vispirms desmit sportisti, kas dzimuši 1993.gadā un jaunāki, puskilometra distancē veica piecus apļus. Zeltinietis Kaspars Paegle pēc starta šāviena izrāvās līdera lomā jau pirmajā aplī un pārliecinoši uzvarēja. Viņa uzrādītais rezultāts ir septiņas minūtes 58 sekundes.
"Šajā velokrosā piedalos pirmo reizi, bet riteņbraukšanā trenējos jau trīs gadus, jo patīk ātrums," stāsta Kaspars. Savukārt viņa māmiņa saņēma balvu par veiksmīgu atbildi līdzjutēju konkursā.
Otrajā vietā - Guntis Lakstīgala no Apes, kurš kļuva par uzvarētāju kopvērtējumā. Tālākajās vietās godalgotajā piecniekā šajās sacensībās ierindojās alūksnieši Vitālijs Bašmakovs, Armands Girbe un Sanda Dambe. Kopvērtējumā otrā vieta Kristapam Zavadskim, trešā - Oskaram Bēniņam, aiz viņa Beate Kovgere un Vitālijs Bašmakovs.
1991. līdz 1992. gadā dzimušie sportisti veica grūtāku distanci, četros apļos nobraucot gandrīz piecus kilometrus. Te bija visvairāk dalībnieku - 17. Gluži kā motokrosā, arī šeit izdevīgāko starta vietu bija nopelnījuši iepriekšējo sacensību uzvarētāji. Šajā grupā nepārspēts palika Zeltiņu pārstāvis Atis Šaicāns (12:43) Pēc veiksmīgā finiša viņš vēlējās nofotografēties kopā ar mehāniķi Gunāru Rozenbergu, kurš gādā par Ata velosipēda tehnisko kārtību. Ata uzvara nav nejaušība, jo viņš trenējas četrus gadus.
Otrajā vietā apenietis - Jānis Bēters, tālāk alūksnieši Kristers Kovgers un Andris Vosekalns. Godalgoto piecnieku noslēdz Vilnis Leitis (Ape). Kopvērtējumā uzvara un ceļojošā balva Atim Šaicānam, otrais - Kristers Kovgers, bet trešais - Jānis Bēters.
Vecākajā grupā uz starta stājās deviņi dalībnieki, kas dzimuši 1989. līdz 1990. gadā. Starp viņiem startēja arī iepriekšējo distanci tikko beigušais K.Kovgers. Garos apļus visveiksmīgāk veica līderu grupa - alūksnieši Deniss Haritesku (21: 28), Sandis Skuja un Viktors Vosekalns. Zīmīgi, ka dažus šīs sacīkstes dalībniekus minētie puiši bija pamanījušies apsteigt pat par trīs apļiem. Kopvērtējumā Denisam pirmā vieta. Aiz viņa Salvis Vītoliņš no Apes. Salvis kopā ar jaunāko brāli piedalās arī "Montavit" velobraucienos, kur ieņem 21. vietu 80 dalībnieku konkurencē. Kopvērtējuma trijnieku noslēdza Raitis Mūrnieks no Zeltiņiem. Uzvarētāji saņēma saldas balvas un "aploksnes" pēc nopelniem šodienas sacensībās, kā arī iespēju stundu bez maksas "sērfot" internetā.
Izlozēja divus velokompjūterus. Laimīgie ieguvēji: Sandis Skuja un Kristaps Dambis. Aktīvākā līdzjutēja balvas ieguva Anita Bēniņa, Daiga Čerbikova un Kristīne Pavlušina.
Velokrosu atbalstīja un par balvām gādāja Alūksnes pilsētas dome, SIA "4 Plus", SIA "NEUGAO", individuālais uzņēmums "Bērtiņš", zemnieku saimniecība "Svīres", SIA "EET Vidzeme". Par sacensību veiksmīgu norisi rūpējās Imants Serts, Dzintra Andrejeva un Ilze Merga. " Šīs bija jaukas sacensības! Patīkami vērot, kā izaug mazie riteņbraucēji un nonāk "profesionāļu rindās". Labi, ka kopā ar alūksniešiem piedalās arī braucēji no citām rajona vietām," vērtē Ilze.
"Diemžēl daļai iesācēju pietrūkst gribasspēka trenēties. Varbūt tāpēc dalībnieku skaits šajās sacensībās nepalielinās," piebilst G.Rozenbergs.
Nākamās velosacensības notiks 18.oktobrī Alūksnē. Tās būs rajona atklātā čempionāta kalnu velosipēdiem noslēguma posms. To organizēs riteņbraucēju klubs "Velo".

Citu datumu laikraksti

 • Gredzens

  Niks Zvirbulis lēnām tuvojās mājai, pētīdams apkārtni, vai kaut kur neieraudzīs pašu Ludvigu.7. Niks Zvirbulis lēnām tuvojās mājai, pētīdams...

 • Piedāvā dažādus kultūras un atceres pasākumus

  Bānītim - 100. 2003.gada 6.septembra svētku programma: "Tingeltangelis ap bānīti 100 gadu garumā" Gulbenes stacijā.Bānītim - 100 Bānītim - 100....

 • Brauciens ar plostu ir neaizmirstams

  Lai uzlabotu veselību, šovasar 45 astmas slimnieki no Latvijas devās 12 dienu braucienā uz Tatru kalniem Slovākijā.Lai uzlabotu veselību, šovasar 45...

 • Gredzens

  - Nomierinieties, lūdzu, citādi es jūs ļoti slikti dzirdu. - Jā, jā... Tas gredzens ir mūsu dzimtas relikvija. Māte to uzdāvināja tēvam dzimšanas...

 • Eiro Latvijā ieviesīs 2008.gadā

  Eiropas Savienības vienotā valūta - eiro - ir ieviesta lielākajā daļā ES dalībvalstu, kuras īsuma labad saucam par eiro zonu, juridiski precīzi - par...

 • Noskaidroti zīmējumu konkursa “Uzzīmē bānīti” rezultāti

  Sagaidot Gulbenes - Alūksnes šaursliežu dzelzceļa 100 gadu jubileju, organizēja bērnu zīmējumu konkursu "Uzzīmē bānīti".Sagaidot Gulbenes - Alūksnes...

 • Gredzens

  - Viesības nebija pārāk lielas: Kazimira meita ar vīru un bērniem, viņa sievas Baibas māsas ģimene, un tuvākie kaimiņi - mēs ar Žani un Ludvigs.5. -...

 • Latvijai jāgatavojas “paņemt” ES naudu

  Eiropas Savienības struktūrfondi un to piedāvātās finansiālās iespējas Latvijai ir viens no biežāk pieminētajiem ieguvumiem no Latvijas iestāšanās...

 • Strādās, līdz kāds alūksnietis kļūs par olimpieti

  Augustā Alūksnes bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlētikas treneris Ilgvars Vaskis svinēja 60 gadu dzimšanas dienu un 35. jubileju kā sporta...