Noteiktas labākās bērnu grāmatas

Alūksnes pilsētas bibliotēka izvērtējusi Bērnu žūrijas darbu. Tajā bija iesaistījušies 100 eksperti, kas četrās klašu grupās noteica labākās grāmatas.

Alūksnes pilsētas bibliotēka izvērtējusi Bērnu žūrijas darbu. Tajā bija iesaistījušies 100 eksperti, kas četrās klašu grupās noteica labākās grāmatas.
"Mūsu ekspertu vērtējums bijis līdzīgs tam, kāds tas ir citur un arī visā valstī. Atšķirības ir nelielas, nosakot labāko grāmatu secību. Alūksnē visvairāk balsu saņēmušas: "Vēstules no Fēliksa", "Desas piedzīvojumi", "Miskastes bērns" un "Zagļu pavēlnieks". No latviešu autoru grāmatām iecienītas ir Jāņa Baltvilka "Vilki velk malku", Signes Kvaskovas "Monika un Dimantu ciltstēvs", Vladimira Kaijaka "Melnais kamols – amols – mols", Māras Cielēnas "Pasakas par diviem" un Dzidras Zeberiņas "Kad es maza biju"," stāsta bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vadītāja Dzidra Bauere.
Marta sākumā būs lielie Lasīšanas svētki Rīgā, kuros piedalīsies apmēram 30 Alūksnes rajona Bērnu žūrijas eksperti. Aprīlī Bibliotēku nedēļas laikā šādu pasākumu rīkos Alūksnē. Uz to būs aicināti visi 505 eksperti.
"Ja Kultūrkapitāla fonds atbalstīs mūsu un citu bibliotēku projektus, tad maijā Bērnu žūrija atkal varēs atsākt darbu. Šogad Bērnu literatūras centrs paredz realizēt programmu "Pirmā grāmata" pirmsskolas izglītības iestādēm un bērniem. Arī tai varēs gatavot projektu pieteikumus," norāda Dz.Bauere. Turklāt Bērnu žūrijas projektus varēs iesniegt skolu bibliotēkas, tāpēc konkurence palielināsies.
Alūksnes bibliotēkas aptauja liecina, ka bērni atzinīgi vērtē žūrijas ekspertu darbību un jaunās grāmatas. Turklāt bibliotēkām ir iespēja saņemt labas grāmatas. Viņi vēlas, lai būtu vairāk kopēju pasākumu un ekskursiju. Pagājušajā gadā bija diskusija Alūksnes Skolu psiholoģiskās palīdzības centrā, daļa žūrijas ekspertu saņēma balvu – teātra izrādes "Riekstkodis" apmeklējumu, bija zīmēšanas konkurss.

Citu datumu laikraksti

  • Sapņu ķērāja noslēpums

    Esmu dzirdējusi par sapņu ķērāju. Arī sarunās paziņas stāsta, ka viņiem esot sapņu ķērājs. Gribētu uzzināt par to kaut ko vairāk."Esmu dzirdējusi par...

  • Godinās labākos tirgotājus

    4.februārī notiks konkursa “Latvijas labākais tirgotājs 2004” noslēguma pasākums, kura finālā piedalās 110 dalībnieki - 39 uzņēmumi no Rīgas un 71 -...

  • Vētra radījusi 120 000 latu zaudējumus

    Alūksnes rajonā zaudējumi rēķināmi vismaz 120 000 latu apmērā. Tāda informācija nosūtīta Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai.Alūksne...