Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noteiktas stingrākas veterinārās un higiēnas prasības kautuvēs

Valdība apstiprinājusi veterinārijas un higiēnas noteikumus kautuvēm, kas nosaka kārtību, kādā dzīvniekus nokauj realizācijai, kā arī prasības gaļas iegūšanai atbilstoši Eiropas Savienības prasībām.

Valdība apstiprinājusi veterinārijas un higiēnas noteikumus kautuvēm, kas nosaka kārtību, kādā dzīvniekus nokauj realizācijai, kā arī prasības gaļas iegūšanai atbilstoši Eiropas Savienības prasībām.
"Šajā gadā stājušies spēkā noteikumi, kas apvieno prasības lieljaudas, mazjaudas un bioloģiskās saimniecības kautuvēm. Par pēdējām līdz šim nebija noteikumu, bet citi nosacījumi kautuves darbībai nav nekas jauns. Tie paredz, ka cūku, aitu, kazu, govju un mājas apstākļos audzētu savvaļas zīdītāju gaļu atļauts iegūt tikai Pārtikas un veterinārā dienesta atzītās kautuvēs, ievērojot Eiropas Savienības veterinārās un higiēnas normas. Tās attiecas arī uz telpu iekārtojumu, temperatūru un citiem nosacījumiem," stāsta Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes priekšnieks Marģers Kamerāds.
Alūksnes rajonā ir piecas mazjaudas kautuves: specializēta kautuve SIA "Vistako", pielāgota tipa kautuve paju sabiedrībā "Vireši", liellopu kautuve zemnieku saimniecībā "Kristiņi", pašvaldības kautuve "Ievedne" Jaunannas pagastā un zemnieku saimniecības "Slišiņi" kautuve Jaunalūksnes pagastā. "Visās kautuvēs ir trūkumi, kas jānovērš līdz 1.jūlijam. Ja tas nebūs izdarīts, kautuves slēgs. Par nepieciešamību veikt rekonstrukciju, remontu un citus pārkārtojumus ar kautuvju īpašniekiem ir runāts regulāri no 1996.gada," akcentē M.Kamerāds.
Latvijā ir vairāk nekā 200 kautuvju. Daudzas no tām atbilst tikai minimālajām veterinārijas un higiēnas prasībām. Zemkopības ministrs Mārtiņš Roze norāda, ka mūsu valstī ir vairāk kautuvju nekā Francijā, tāpēc ir loģiski, ka to skaits samazināsies. "Ir beigusies uzņēmumu reģistrācija, bet būs to atzīšana. Tad neatkarīgi eksperti vērtēs un nepieļaus, ka darbu turpina ES prasībām neatbilstošas kautuves," uzsver M.Kamerāds. Noteikumu neievērošana varētu pasliktināt gaļas pārstrādes uzņēmumu iespējas eksportēt produkciju.

Citu datumu laikraksti

  • Vai no Eiropas Savienības var izstāties?

    Jo tuvāk nāk brīdis, kad lemsim par Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā, jo biežāk uzdodam jautājumu, vai varēsim no tās arī izstāties?Jo tuvāk nāk...

  • Plānotais ir izpildīts

    VID Vidzemes reģionālās iestādes Alūksnes nodaļai 2002. gadā plānotais ir izpildīts. Kopbudžeta ieņēmumi palielinājušies par 289 510 latiem.VID...

  • Gūst medaļas Latvijas čempionātā slēpošanā

    Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi labi startējuši Latvijas čempionātā slēpošanā, kas notika 11. un 12.janvārī Madonā.Alūksnes Bērnu...