Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Notiek kaujas šaušanas apmācības

Nedēļas nogalē Strautiņu poligonā notika kaujas šaušanas apmācības 31.kājnieku bataljona Štāba rotas ārrindas zemessargiem no Alūksnes un Balviem.

Nedēļas nogalē Strautiņu poligonā notika kaujas šaušanas apmācības 31.kājnieku bataljona Štāba rotas ārrindas zemessargiem no Alūksnes un Balviem. Šogad tās bija otrās mācības.
"Mācībās piedalījās 85 ārrindas zemessargi, kas ir aptuveni viena trešdaļa no visas Štāba rotas," stāsta Latvijas Republikas Zemessardzes 31. kājnieku bataljona Štāba rotas komandieris virsleitnants Edgars Barkāns.
Viņš norāda, ka zemessargiem notika arī jaunā ieroča "AK 4" apmācība - tā izjaukšanas un salikšanas secība. Pēc tam bija jāpilda tests par apgūto.
"Ir grūti mācības organizēt darbdienās, jo zemessardzē iesaistītajiem ir jāstrādā, tādēļ brīvdienās tas ir darbietilpīgs process, bet jāizmanto katra iespēja," saka E. Barkāns.
Viņš priecājas, ka zemessargi arvien centīgāk apmeklē mācības. "Pēc Alūksnes un Balvu zemessardzes bataljonu apvienošanās ārrindas zemessargu apmācību sistēmā nekas nemainās. Izmaiņas ir apmācību speciālistu darbā, kam nākas vairāk gādāt pat transportu, apmācību vietām un ēdināšanu. Divi rajoni ir liela teritorija, tādēļ vairāk līdzekļu nepieciešams transporta izdevumu segšanai un telefonsakaru nodrošināšanai," skaidro E.Barkāns.
Viņš uzsver, ka šogad ir veiktas izmaiņas nolikumā par zemessardzes mācību apmeklējumu. "Ārrindas zemessargus mācībās iesaista tikai astoņas stundas dienā. Ceļā pavadītais laiks un pusdienošana šajās astoņās stundās nav iekļauti," saka E. Barkāns.
Nākamās ārrindas zemessargu mācības paredzētas augustā, kad būs lauka taktiskās mācības, un septembrī – kompleksā testa kārtošana.

Citu datumu laikraksti

 • Upe

  - Mamm, es redzēju nelabu sapni! - viņš vēl samiegojies, raudādams teic.2. - Mamm, es redzēju nelabu sapni! - viņš vēl samiegojies, raudādams...

 • Nav pasaulē vietas, kur nebūtu ukraiņu

  Ukraiņu vēsture Latvijā sākas aptuveni 19.gadsimtā. Pirms 1. pasaules kara ukraiņu diaspora nav bijusi liela - aptuveni trīs līdz četri tūkstoši...

 • Policija imformē

  Iet bojā vīrietis. Ugunsdzēsēji 12.maijā informējuši policiju, ka Pededzes pagastā ugunsgrēkā gājis bojā 1953.gadā dzimis vīrietis.Iet bojā...

 • Vai līki gurķi būs jāizmet?

  Runājot par ES uzliktajiem ierobežojumiem dārzeņu audzētājiem, visvairāk piemin standartu gurķim, kas Eiropas Savienībā nedrīkstēšot būt līks.Runājot...

 • Ar ko ES atšķiras no PSRS?

  Abām savienībām ir zināma līdzība: Padomju Savienībā bija 15 republikas, Eiropas Savienībā ir 15 dalībvalstis.Abām savienībām ir zināma līdzība:...

 • Upe

  "Apsīšu" mājas grimst ziemas vakara krēslā, taču tās logos neatspīd ne mazākais gaismas stariņš, kas vēstītu par to, ka mājās būtu kaut viena dzīva...