Notiek starptautiskas mācības ugunsdzēsējiem

Ceturtdien un piektdien Apē bija sarīkotas kopīgas mācības ar Igaunijas ugunsdzēsējiem meža ugunsgrēka dzēšanā uz divu valstu robežas.

Ceturtdien un piektdien Apē bija sarīkotas kopīgas mācības ar Igaunijas ugunsdzēsējiem meža ugunsgrēka dzēšanā uz divu valstu robežas.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Alūksnes brigādes komandieris Intars Zitāns informē, ka divu valstu pierobežas ugunsdzēsēji pieņēma, ka uz valstu robežas deg mežs aptuveni 50 hektāru platībā.
Mācībās piedalījās VUGD Alūksnes brigāde un Alūksnes virsmežniecība, bet Igaunijas pusi pārstāvēja pierobežas ugunsdzēsēju vienības, kā arī specializētā armijas vienība. Mācību dalībnieki bija arī robežsargi.
VUGD operatīvās nodaļas priekšnieks Gunārs Rugājs informē, ka ugunsgrēka efekta radīšanai radīts mākslīgais piedūmojums. Ugunsdzēsēji un policija saņēma operatīvo informāciju, ka uz divu valstu robežas deg mežs.
"Mūsu mērķis bija pārbaudīt, vai no uguns novērošanas torņiem pamanīs ugunsgrēku un vai varēs noteikt degšanas vietu. Lai arī laika apstākļi bija nelabvēlīgi, pūta vējš un izgaiņāja dūmus pa visu mežu, no ugunsnovērošanas torņiem samērā ātri noteica degšanas vietu," saka G.Rugājs. Viņš saka, ka mācību mērķis bija pārrobežu sadarbība ugunsgrēka dzēšanā, darbību koordinācija.
Meža ugunsgrēka imitācija Apē iekļauta starptautiskajās mācībās. Notiekošo vēroja eksperti no citām Eiropas Savienības valstīm. G.Rugājs stāsta, ka Alūksnē pirms diviem gadiem jau piedzīvots meža ugunsgrēks uz robežas ar Igauniju.

Citu datumu laikraksti

  • Spēj pierādīt, ka dzīvība ir stiprāka par nāvi

    Alūksnietei Edītei Baltiņai visa dzīve ir liels un smags pārbaudījums. Patiesībā tas veidojas no nepārtrauktiem sāpīgiem pārdzīvojumiem, kas palaikam...

  • Viesosies vācu tūristu grupa

    Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzejs saņēmis vēstuli par 20 vācu tūristu grupas ierašanos 21.jūnijā.Alūksnes Novadpētniecības un mākslas...

  • Rajona skolotājus nesveiks

    Starp pedagogiem, kurus par radošu, ilgstošu un veiksmīgu darbu ar Goda rakstiem un naudas balvām suminās Izglītības un zinātnes ministrija, diemžēl...