Notiks inspicēšanas kampaņa būvniecības nozarē

Inspicēšanas kampaņa Latvijas būvuzņēmumos notiks no 6. līdz 19. jūnijam, un no 26.septembra līdz 9.oktobrim. Šo kampaņu organizē Vecāko darba inspektoru komiteja sadarbībā ar Valsts darba inspekciju.

Inspicēšanas kampaņa Latvijas būvuzņēmumos notiks no 6. līdz 19. jūnijam, un no 26.septembra līdz 9.oktobrim. Šo kampaņu organizē Vecāko darba inspektoru komiteja (SLIC) sadarbībā ar Valsts darba inspekciju (VDI).
Krišana no augstuma ir visbiežākais cēlonis nopietnām traumām un nelaimes gadījumiem būvniecības nozarē. Tāpēc būvniecības nozarē Eiropas Savienības dalībvalstīs 2003. un 2004.gadā notika kampaņa, kuras galvenā uzmanība tika vērsta uz kritieniem no augstuma darba laikā. Jaunajās dalībvalstīs šāda inspicēšanas kampaņa paredzēta 2005.gadā.
Eiropas kampaņa jaunajās dalībvalstīs 2005.gadā vērš īpašu uzmanību uz darba drošību būvniecības nozarē, īpaši, kritieniem no augstuma. Tas nozīmē, ka visās jaunajās dalībvalstīs notiks būvlaukumu pārbaude divas nedēļas 2005.gada jūnijā un divas nedēļas 2005.gada septembrī. Pārbaužu rezultāti tiks publicēti gan dalībvalstīs, gan ES institūciju līmenī.
Aptuveni 40 % visu nelaimes gadījumu būvniecības nozarē ir:
kritieni no jaunbūvēm vai to konstrukcijām;
kritieni caur atverēm grīdās un sienās;
kritieni no jumtiem vai balkoniem;
kritieni kāpnēs vai lifta šahtās;
kritieni no iekārtām vai aprīkojuma, piemēram, sastatnēm, platformām un kāpnēm.
Pēc VDI rīcībā esošās informācijas 2004.gadā valstī nelaimes gadījumos cieta 1296 darbinieki, no tiem 57 gāja bojā, 233 darbinieki guva smagas traumas. No tiem būvniecībā - 158 cietušie - 12 % (55 smagi nelaimes gadījumi un 11 letāli). Tā ir otrā visbīstamākā nozare Latvijā.
Kampaņas laikā VDI inspektori apsekos būvobjektus, lai novērtētu darba vides iekšējo uzraudzību, darba drošības un darba aizsardzības prasību ievērošanu būvobjektos, kā arī sniegtu papildu informāciju darba devējiem par darba vides uzlabošanas pasākumiem.
Kampaņas galvenais mērķis ir samazināt būvniecības nozarē nelaimes gadījumu skaitu, kuru cēlonis ir krišana no augstuma. Otrs svarīgākais mērķis ir pārliecināties, vai eksistē darba vides līmeņu atšķirība šajos jautājumos ES valstīs.
Kampaņas pamatjautājumi ir drošība saistībā ar darbiem augstumā, drošība attiecībā uz transporta līdzekļu izmantošanu, kā arī drošība attiecībā uz krītošiem priekšmetiem un smagumu celšanu. Šie ir galvenie traumu un nelaimes gadījumu cēloņi, veicot būvdarbus.
Papildu informāciju var iegūt, zvanot Normatīvu tehniskās daļas galvenajam valsts darba inspektoram A.Zeltiņam, tālrunis 7021709 (Rīgā) vai vecākajam valsts darba inspektoram A.Šmagrim, tālrunis 4471092 (Gulbenē).

Citu datumu laikraksti

  • Ieceļošana Krievijas Federācijā

    Daudzi ir ieplānojuši doties uz Latvijas un Krievijas izlases futbola spēli, kas notiks 4.jūnijā Sanktpēterburgā. Atgādinām, ka Latvijas pilsoņiem un...

  • Spriedīs par sadarbību

    Pleskavas apgabalā (Krievijas Federācija) jūnija sākumā notiks divi pārrobežu sadarbībai un biznesa attīstībai veltīti pasākumi, kuros dalību ņems...

  • Pagaidām lopi nav cietuši no knišļu kodumiem

    Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes epizootoloģe Ausma Kamerāde informē, ka Alūksnes rajonā neviens mājlops no knišļu uzbrukumiem nav...