Notiks kamerteātru festivāls

Šovasar Alūksnē 5., 6. un 7.augustā notiks ceturtais kamerteātru festivāls.

Šovasar Alūksnē 5., 6. un 7.augustā notiks ceturtais kamerteātru festivāls. Šo tradīciju savulaik aizsāka alūksniešiem labi pazīstamais režisors Uldis Sedlenieks, kura vairs nav starp mums. Viņa tradīciju turpina Alūksnes Tautas teātra "Slieksnis" režisore Daiga Bētere, būs buklets par šo festivālu.
"Kamerzāle Alūksnes tautas namā tapa pirms 15 gadiem, tad arī Uldim radās ideja par kamerteātru festivālu, uz kuru brauc amatierteātri. Esam sasparojušies šo tradīciju turpināt, šogad tas notiks vienlaikus ar pilsētas svētkiem," stāsta Daiga Bētere.
Viņa atceras, ka pirmais festivāls notika 1991.gada ziemā, otrais – 1996.gadā, bet trešajam bija nosaukums "Kamerizrāde "99 un Rainis", uz to Alūksnes Tautas teātris iestudēja "Pūt vējiņi". "šogad tā nosaukums būs "Kamerizrāde "05 un draugi". "Kāpēc šāds nosaukums? Visi Latvijas amatierteātri, īpaši Tautas, draudzējas savā starpā," saka režisore.
Festivālā piedalīsies amatierteātri no Balviem, Gulbenes, Madonas un Lielvārdes, kā arī divas trupas no Somijas un viesi no Igaunijas. Festivālu atbalsta Kultūrkapitāla fonds, SEB Unibankas Alūksnes filiāle un Alūksnes pilsētas dome.
D.Bētere atklāj, ka remontdarbi šajā pavasarī notikuši kamerzālē par Alūksnes pilsētas domes piešķirto finansējumu. Iegādāti arī jauni prožektori, bet ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu teātris ticis pie jaunas skaņu pults.
"Patlaban iestudējam Anšlava Eglīša komēdiju "Karmen, karmen!" piecās ainās, kuras galvenā ideja – kā cilvēkam, kāpjot pa karjeras kāpnēm, mainās attieksme pret kultūru. Pirmizrāde ir paredzēta rudenī," uzsver D.Bētere. Aktieri strādās arī vasarā. Režisore iecerējusi veidot arī dzejas uzvedumu no vietējo autoru darbiem.

Citu datumu laikraksti