Notiks starptautiskais jaunrades konkurss

“Devīto reizi notiks starptautiskais jaunrades konkurss “Ūdens pasaule bērnu acīm”,” informē Madonas reģionālās Vides pārvaldes vadītājs Jevgēnijs Sobko.

"Devīto reizi notiks starptautiskais jaunrades konkurss "Ūdens pasaule bērnu acīm"," informē Madonas reģionālās Vides pārvaldes vadītājs Jevgēnijs Sobko.
Vides fonds šā pasākuma rīkošanai kopējā budžetā iedalījis nedaudz vairāk par 2000 latiem.
Līdz 21.aprīlim rajonu izglītības pārvaldēs vai vides pārvaldēs gaida bērnu radošos darbus - aprakstus, zīmējumus, sacerējums, veidojumus vai zinātniskos pētījumus un novadpētniecības darbus par ūdens pasauli.
Konkurss vienlaikus notiek Latvijā, Igaunijā un Krievijā. Konkurss ir orientēts uz pierobežā dzīvojošajiem - Madonas, Alūksnes, Gulbenes, Ludzas un Valkas rajonā. Tā centrā ir Pleskavas - Peipusa ezers. Konkurss mudina apzināt un saglabāt šā ezera sateces vienreizību. Austrumlatvijai cauri plūst upes, kas ietek Peipusā.
Konkursa organizatori mudina bērnus rakstīt arī par ūdeņiem savā dzīvesvietā, par upēm, ezeriem un dīķiem.
Konkursa noslēgums jūnija beigās paredzēts Krievijā, Pleskavā. Tur notiks labāko darbu autoru nometne, apbalvošana. Paredzēta arī ekskursija.
Līdz šim alūksnieši ir bijuši aktīvi dalībnieki šajā konkursā. Alūksnes domes administratīvajā ēkā bijušas izliktas apskatei bērnu darbu izstādes, kas pārsteigušas ar radošo fantāziju un domas dziļumu. Bērni ne tikai akcentējuši vēlmi saudzēt dabu, bet arī padarījuši to par mākslas objektu. Konkurss veicinājis pierobežā dzīvojošo bērnu un jauniešu draudzību. Konkursa dalībniekiem bijusi iespēja labāk iepazīt vidi un kultūru, cilvēkus un valodu, kā arī attieksmi pret dabu pierobežas reģionā.

Citu datumu laikraksti