Novada fonda prezidents tiekas ar ārvalstu fondu pārstāvjiem

Alūksnes Novada fonda prezidents Guntārs Bērziņš nesen Valmierā tikās ar Baltijas - Amerikas Partnerattiecību fonda pārstāvjiem no Ņujorkas.

Alūksnes Novada fonda prezidents Guntārs Bērziņš nesen Valmierā tikās ar Baltijas - Amerikas Partnerattiecību fonda (BAPF) pārstāvjiem no Ņujorkas. Viņi Latvijā bija ieradušies, lai iepazītos ar BAPF finansēto projektu ieguldījumu vietējās sabiedrības attīstībā un ilgstošā nodrošināšanā Baltijas valstīs.
Starp delegātiem bija pieci BAPF valdes locekļi - Skudera labdarības fonda pilnvarotais pārstāvis Juris Padegs, Starptautiskā Karnegi miera un drošības fonda valdes priekšsēdētājs Stefans Del Rosso, Sorosa fonda reģionālais direktors Leonards Benardo, Brāļu Rokfelleru fonda programmu vadītājs un valdes loceklis Villams Moodi un BAPF direktore Rebeka Tolsona. Lucas muižā viņiem bija tikšanās ar Latvijas kopienu fondu pārstāvjiem no Alūksnes, Talsiem, Lielvārdes, Valmieras un iniciatīvas grupas pārstāvjiem no Madonas. Sarunā piedalījās arī Baltijas-Amerikas Partnerattiecību Programmas (BAPP) Kopienu filantropijas eksperte Inese Danga un direktore Latvijā Ieva Morica.
"BAPF pārstāvji iepazinās ar Latvijas kopienu fondu aktivitātēm un paveikto darbu, lai iesaistītu sabiedrību vietējo problēmu risināšanā, realizējot konkrētus projektus. Arī Alūksnes Novada fonds īsteno BAPP līdzfinansētu projektu "Zelta zīle Alūksnes novadam". Tas dod iespēju realizēt dažādus projektus visā Alūksnes rajonā. Prieks, ka BAPF valdes pārstāvji atzinīgi novērtēja šo sadarbību, kā arī kopdarbu ar nevalstiskajām organizācijām, kurām tāpat kā iedzīvotāju interesentu grupām tiek rīkoti projektu konkursi un īstenotas citas līdzīgas darbības," stāsta G.Bērziņš.
Viņš uzsver, ka klātesošie pārrunāja arī kopienu fondu finansēšanas kārtību, īpaši to, kāda tā varētu būt nākotnē, kad ārvalstu fondu finansējums Latvijas organizācijām varētu samazināties.
"Būs aktīvi jāmeklē vietējo sponsoru, iedzīvotāju, uzņēmēju, Eiropas Savienības un citu organizāciju atbalsts. Pārspriedām arī novadu fondu attīstību. Šajā jomā lielu atbalstu sniedzis tieši BAPF. Daudz interesantu ierosmju un priekšlikumu tika gūts arī neformālajās sarunās pie pusdienu galda," atzīst G.Bērziņš.
"Alūksnes Ziņās" jau rakstījām, ka Alūksnes Novada fondu dibināja šā gada 25.aprīlī vietējie uzņēmēji, nevalstisko organizāciju pārstāvji un privātpersonas, lai veicinātu mērķtiecīgas labdarības attīstību Alūksnes novadā, atbalstītu sabiedrības iniciatīvas un iesaistītu visas iedzīvotāju grupas kopienas problēmu risināšanā.
Interesenti, kas vēlas iesaistīties Alūksnes Novada fonda aktivitātēs, var vērsties Alūksnes NVO centrā Dārza ielā 11, 412.kabinetā.

Citu datumu laikraksti