Novada fonds piešķir finansējumu pieciem projektiem

Alūksnes Novada fondā ir izvērtēti pirmajā fonda projektu konkursā “Atbalsts iedzīvotāju iniciatīvām” iesniegtie 16 projekti un izvēlēti pieci no tiem, kuri saņems finansējumu vietējās kopienas attīstībai.

Alūksnes Novada fondā ir izvērtēti pirmajā fonda projektu konkursā "Atbalsts iedzīvotāju iniciatīvām" iesniegtie 16 projekti un izvēlēti pieci no tiem, kuri saņems finansējumu vietējās kopienas attīstībai.
Atbalstu ir guvuši projekti, kas iesniegti gan no Alūksnes, gan Apes un Malienas. Projekta īstenošanai finansējumu - 293 latus - no Alūksnes Novada fonda saņems Rīgas ielas 12.mājas iedzīvotāju grupas projekts "Atpūtas un sporta laukums Alūksnē, Rīgas ielā 12" (projekta vadītāja Baiba Lazdiņa). Tas paredz šobrīd purvainu, nelīdzenu, grūti kopjamu pļavu nolīdzināt un izveidot par labiekārtotu bērnu atpūtas un sporta laukumu. Projekta pamatojumā uzsvērts, ka šobrīd Rīgas ielā 12 dzīvo 30 bērni vecumā līdz 16 gadiem, kuriem nav laukuma, kur spēlēties, tādēļ tas tiek darīts automašīnu stāvlaukumā, traucējot autovadītājiem un apdraudot sevi. Jaunajā laukumā varēs spēlēties arī bērni no "Aizupītēm", Laurencenes un Apes ielas.
Atbalstu guvis Alūksnes jauniešu kluba "The Others" projekts "Jauniešu iepazīstināšana ar ekstrēmajiem sporta veidiem, jaunajiem izpildītājiem" (projekta vadītāja Anda Podziņa) - 238,90 latus. Tas paredz nākamā gada vasarā Alūksnē rīkot Jauniešu dienu, kuras laikā apmeklētājus iepazīstinās ar ekstrēmajiem sporta veidiem, hiphopu, break dance, grafīti vēsturi, varēs vērot paraugdemonstrējumus un to, kā top grafīti. Projekta pamatojumā uzsvērts, ka jau vairākus gadus Alūksnes pilsētas jaunieši nav veidojuši lielu, pārdomātu pasākumu, bet kluba "The Others" gada laikā gūtā pieredze ir iedvesmojusi tādu rīkot.
Grupas "Alūksnes Jauno māmiņu skola" projekts "Mazā prinča saliņas labiekārtošana Alūksnes parkā" (projekta vadītāja Sigita Jakobsone) guvis finansiālu atbalstu - 229,94 latus. Tas paredz sakopt apkārtni ap Mazā prinča saliņu Alūksnes parkā (netālu no skulptūras "Ziemeļvējš" pa ceļam uz Pilssalu), iesaistoties darbā visai ģimenei. Jau tagad šajā vietā ir izveidota neliela mākslīga sala un tiltiņš uz to, bet projekta laikā uz tās izvietos savdabīgu soliņu, atkritumu urnu un veidos savvaļas rožu stādījumu. Tad tajā varētu atpūsties ne tikai māmiņas ar saviem mazuļiem, bet arī pilsētas viesi, jaunieši un citi pēc jaukas pastaigas pa Alūksnes parku.
Ir atbalstīts arī sabiedriskās organizācijas "Mēs -Malienai" projekts "Vecāku izglītības centrs Malienā" (projekta vadītāja Ieviņa Āboltiņa), piešķirot 186,56 latus. Tas paredz organizēt nodarbības, lekcijas un konsultācijas Malienas Vecāku izglītības centrā saskaņā ar Malienas pagasta speciālās pirmsskolas izglītības iestādes "Mazputniņš" un Malienas pamatskolas audzēkņu vecāku vajadzībām un interesēm. "Mazputniņa" metodiskajā kabinetā iekārtos konsultāciju un vecākus interesējošas literatūras stūrīti.
Apes jauniešu kluba "Sliedes" projekts "Pasākums Lāčplēša dienas piemiņas zīmē" (projekta vadītāja Iveta Purakalne) guva finansiālu atbalstu no Novada fonda - 51,60 latus. Tā laikā paredzēts Apes pilsētā ar lauku teritoriju organizēt Lāčplēša dienas pasākumu, iesaistot tajā pēc iespējas vairāk jauniešu, Apes pašvaldības un Alūksnes rajona iedzīvotājus, lai sniegtu tiem zināšanas par Latvijas vēsturi. Pasākuma organizēšanā aktīvi līdzdarbosies Apes jaunieši.
Alūksnes Novada fonda valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece ir gandarīta, ka projektu vērtētāji - ziedotāji, fonda dibinātāji un padomes locekļi - ir korekti balsojuši par iesniegtajiem projektiem, sniedzot arī komentārus un ieteikumus.
"Visiem projektu iesniedzējiem ir labas idejas, jo Alūksnes rajona cilvēki māk rakstīt kvalitatīvus projektus. Taču katram ir jābūt ļoti pārdomātam. Ne visiem atbalstītajiem projektiem tika piešķirts prasītais finansējums pilnā apjomā, bet, samazinot budžetu, tas iepriekš tika saskaņots ar projektu vadītājiem - vai viņi spēs projektu pilnvērtīgi realizēt, rodot trūkstošo finansējuma daļu citviet. Ja kāds interesents vēlas finansiāli atbalstīt kādu no šiem pieciem projektiem, viņš var vērsties pie projekta vadītāja vai Alūksnes Novada fondā. Drīzumā tiks organizētas tikšanās gan ar projektu vērtētājiem, gan iesniedzējiem, lai pārrunātu, kā ir noritējis pirmais projektu konkurss," saka Dz.Zvejniece.
Viņa priecājas, ka tiek ziedots arī Novada fonda mērķprojektam - konkursam "Mis un Misters Alūksne2005".

Citu datumu laikraksti

  • Oktobris - zemliku mēnesis

    Šis ir laiks, kad, atstājot aiz sevis krāšņu lapu zeltu, dienu nomaina tumši violeta nakts, pilna mistikas, burvības un smeldzes.Šis ir laiks, kad,...

  • Zemes dienestā gatavojas reorganizācijai

    Līdz nākamā gada sākumam tiks pabeigta Valsts zemes dienesta reorganizācija, kas paredz mainīt zemes dienesta funkcijas un izveidot jaunu...

  • Alūksnē atver daudzveidīgu pakalpojumu biroju

    Alūksnē šonedēļ ir atvērts jauns Juridisko, grāmatvedības, tūrisma un lietišķo pakalpojumu birojs. To izveidojušas piecas alūksnietes - Ilze Rubene,...