Olu ražotāji apstrīd spriedumu

SIA “Vistako” un vēl desmit olu ražotāji pārsūdzēja Konkurences padomes lēmumu par aizliegtas vienošanās konstatēšanu olu cenu noteikšanā.

SIA "Vistako" un vēl desmit olu ražotāji pārsūdzēja Konkurences padomes lēmumu par aizliegtas vienošanās konstatēšanu olu cenu noteikšanā.
Administratīvā tiesa jau izskatījusi akciju sabiedrības "Balticovo" pieteikumu, kurā lūgts atcelt Konkurences padomes lēmumu, taču uzņēmums nav tiesīgs prasīt atcelt lēmumu tajā daļā, kas attiecas uz citām personām un ražotājiem. Pārējos pieteikumus, tātad arī SIA "Vistako", tiesa vēl nav skatījusi. Nav pieņemti lēmumi par to izskatīšanu vai atteikšanos to darīt. "Vistako" direktors Arturs Dukulis uzskata, ka tik neliels uzņēmums nevar ietekmēt olu cenu, tāpēc ir nepieciešama sadarbība ar citiem ražotājiem.
Konkurences padome pārbaudi par olu realizācijas tirgu Latvijā uzsāka 2003.gada maijā pēc presē izskanējušās informācijas par olu ražotāju uzņēmējsabiedrības "Balticovo" lēmumu paaugstināt vistu olu cenu par vienu santīmu desmit olām. Šim uzņēmumam pieder apmēram 50 procenti Latvijas olu tirgus. Lai pircēji nepārtrauktu iegādāties "Balticovo" ražotās olas, ieteikts visiem Olu ražotāju asociācijas biedriem paaugstināt olu cenu. Asociācijas sapulcē apsprieda realizācijas cenas un to noteikšanas kārtību. Laikā no 2002.gada jūlija līdz 2003. gada aprīlim esot bijusi vienošanās par olu cenu noteikšanu, kas ir aizliegta saskaņā ar Konkurences likuma normām. Par likuma pārkāpumiem SIA "Vistako" noteikts naudas sods 1532 lati.
To nosakot, Konkurences padome ņēma vērā lietderības un samērīguma principus. Katras uzņēmējsabiedrības naudas sodu izvērtēs, ņemot vērā tirgus dalībnieku ekonomisko stāvokli un citus apsvērumus.

Citu datumu laikraksti

  • Kartupeļu audzētājiem bija grūts gads

    Vidzemes zonas zemnieki aizvadījuši 2004.gadu jau kā pilntiesīgi ES dalībnieki, ir saskārušies ar ES prasībām un solītajiem labumiem.Vidzemes zonas...

  • Aukstais laiks neietekmē skolu apmeklējumu

    9.februārī no rīta gaisa temperatūra daudzviet Alūksnes rajonā bija mīnus 20 grādu un zemāka. Tādā laikā skolēniem, kuriem vēl nav 12 gadu, nav...

  • Evakuē no degošas mājas

    Otrdien, 8.februārī, pulksten 18.25 Alūksnē, Pils ielā 50, pašvaldības divstāvu ēkas bēniņos izcēlās ugunsgrēks. Dega cauruļvadu un griestu...