Onkoloģiskajiem slimniekiem ir problēmas medikamentu iegādē

Ar šā gada 1.janvāri stājās spēkā jauni valdības noteikumi, kas nosaka izmaiņas kompensējamo medikamentu piešķiršanas kārtībā.

Ar šā gada 1.janvāri stājās spēkā jauni valdības noteikumi, kas nosaka izmaiņas kompensējamo medikamentu piešķiršanas kārtībā. Tie rada sarežģījumus pacientiem ar onkoloģiskām saslimšanām - tas attiecas uz vecāka gadagājuma vīriešiem, kas lieto hormonu preparātus. No viņiem Alūksnes rajona ārstniecības iestādēs jau ir saņemtas sūdzības.
"Noteikumos ir teikts, ka šos medikamentus ar atlaidi izraksta urologs, taču tuvākais sertificētais urologs ir tikai Valmierā. Tas nozīmē, ka pacientiem būs jābrauc uz turieni," laikrakstam stāsta Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras Vidzemes nodaļas Kontroles un līgumu daļas ekspertīzes ārsts Jānis Žīgurs.
Līdz šim Ministru kabineta noteikumos bija teikts, ka šo medikamentu piešķiršana ir urologa kompetencē. "Ir atšķirība. Agrāk urologs iedeva pacientam slēdzienu, ka viņam šādi medikamenti ir nepieciešami un ka nākamā ārsta kontrole būs pēc pusgada. Tad viņš ar šo slēdzienu devās pie ģimenes ārsta, kas viņam izrakstīja recepti," skaidro J.Žīgurs.
Onkoloģe Ārija Bertuka apstiprina, ka situācija ir problemātiska un tā ir jārisina. "Uzskaitē ir 24 slimnieki, kuriem ir onkoloģiska saslimšana. Desmit no tiem saņem hormonterapiju. Šādiem medikamentiem vairs nevaru izrakstīt recepti, jo noteikumi ir jāpilda. Četriem pacientiem ir vairāk nekā astoņdesmit gadu, viņi nevar katru mēnesi braukāt pa Latviju pēc receptes medikamentiem," uzsver Ā.Bertuka.

Citu datumu laikraksti

  • Par studentu zinātnisko darbu konkursu

    Latvijas Banka izsludina ikgadējo Latvijas augstskolu studentu zinātnisko darbu konkursu.Latvijas Banka izsludina ikgadējo Latvijas augstskolu...

  • Specializēs zemessardzes bataljonu

    Uz Zemessardzes 31. bataljona bāzes veidos Zemessardzes 31. bataljonu aizsardzībai pret masu iznīcināšanas ieročiem.Uz Zemessardzes 31. (Balvu)...

  • Lems par divu miljonu latu kompensāciju

    Šodien, 25.janvārī, valdība lems par divu miljonu latu piešķiršanu pašvaldībām, lai kompensētu vētras radīto postījumu novēršanā iztērētos...