Organizācijas var iesaistīt brīvprātīgos

Alūksnes rajona bezpeļņas organizācijas, kas strādā dažādu sabiedrības grupu labā, var kļūt par uzņēmējorganizāciju kādam no Eiropas valstu brīvprātīgajiem.

Alūksnes rajona bezpeļņas organizācijas, kas strādā dažādu sabiedrības grupu labā, var kļūt par uzņēmējorganizāciju kādam no Eiropas valstu brīvprātīgajiem.
"Organizācijām tā ir iespēja sešus līdz divpadsmit mēnešus savā darbā iesaistīt brīvprātīgos no Eiropas Savienības (ES) valstīm.
Brīvprātīgais nav paredzēts organizācijas pastāvīgo darbinieku aizvietošanai vai ikdienas darbu veikšanai. Brīvprātīgajam jaunietim ir jāparedz speciāls uzdevumu kopums, kas iekļauts organizācijas aktivitātēs un darbā ar mērķgrupām," stāsta Alūksnes Nevalstisko organizāciju (NVO) centra koordinatore Dzintra Zvejniece.
Šobrīd Latvijā strādā vairāki brīvprātīgie no Francijas, Vācijas, Beļģijas, Nīderlandes. Tādi ir arī Alūksnē. Viņu uzņemšanu un uzturēšanos Latvijā finansiāli nodrošina programma "Eiropas brīvprātīgais darbs".
"Latvijas un Alūksnes rajona organizācijas var kļūt arī par nosūtītājorganizāciju - organizāciju, kas sniedz iespēju saviem jauniešiem (no savas pilsētas, rajona) doties strādāt kā brīvprātīgajiem uz ES.
Eiropas Brīvprātīgā darba programma nodrošina finansiālu atbalstu ceļa izdevumu segšanai un sniedz finansējumu organizācijai, lai tā varētu sagatavot jaunieti pirms aizbraukšanas," saka Dz.Zvejniece.
Latvijas jauniešiem vecumā no 18 līdz 25 gadiem ir iespēja kā brīvprātīgajam sešus līdz divpadsmit mēnešus strādāt kādā no ES valstīm. Darbs ir bezpeļņas, tomēr brīvprātīgajam tiek apmaksāti ceļa izdevumi, uzturēšanās un ēdināšanas izdevumi, apdrošināšana, valodas kursi, kā arī brīvprātīgais saņem nelielu kabatas naudu, kuras apmērs ir atkarīgs no valsts, kurā notiek Eiropas Brīvprātīgā darba projekts.
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra 14.maijā organizē informatīvu semināru par Eiropas Brīvprātīgā darba programmu, arī Alūksnes rajona organizāciju pārstāvji, kam tas interesē, var apmeklēt šo semināru. Seminārs risināsies ES Informācijas centrā, Rīgā, Basteja bulvārī 14. Seminārā varēs gūt informāciju par programmu, tās kritērijiem, pieteikšanās procedūrām.
Interesenti varēs satikt organizāciju pārstāvjus, kas jau ir uzņēmuši savā kolektīvā brīvprātīgos, un jauniešus, kas ir bijuši brīvprātīgie ārzemēs. Seminārā piedalīsies arī brīvprātīgie jaunieši, kas šobrīd strādā Latvijā. Interesenti var pieteikties pa epastu (laura. [email protected]) vai pa faksu 7356235 līdz 5.maijam, aizpildot speciālu pieteikuma anketu. To var saņemt pa epastu.

Citu datumu laikraksti

 • Sāpes nespēj izdzēst sievietes dzīvotspēju

  Zeltiņu pagastā ne katrs zina stāstīt, kur sastapt Noru Arāju. Toties Ombas dzīvesvietu parādīs pat bērni.Zeltiņu pagastā ne katrs zina stāstīt, kur...

 • Deputāti paziņo par ienākumiem

  Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Grūbe ienākumu deklarācijā Valsts ieņēmumam dienestam norādījis, ka pērn domē nopelnījis algu...

 • Veic darījumus ar nekustamiem īpašumiem

  Alūksnē nesen sācis darbu SIA “Vidzemes īpašumi” birojs, kas veiks darījumus ar nekustamiem īpašumiem, sniegs juridiskus pakalpojumus un finanšu...

 • Pagasta tautas namam ir jauna vadītāja

  No aprīļa Ilzenes tautas namam ir jauna vadītāja - ilzeniete Linda Vērse. Viņa ir arī līnijdeju pasniedzēja.No aprīļa Ilzenes tautas namam ir jauna...

 • Apzinās piesārņotas vietas mežos

  Tradicionālajās Meža dienās šogad īpaša uzmanība veltīta mežu atjaunošanai un jaunaudžu kopšanai.Tradicionālajās Meža dienās šogad īpaša uzmanība...

 • Organizē profilaktisko reidu

  Alūksnes policija 7.aprīlī profilaktiskajā reidā pārbaudīja 30 automašīnas, informē Alūksnes kārtības policijas priekšnieks Zigurds...