Orientēšanās maratons sākas veiksmīgi

Otrdien orientēšanās seriāla “Horizonts” pirmā kārta bija pulcējusi 110 dalībniekus. Paredzams, ka nākamās 17 kārtās to skaits palielināsies, jo pirmā sacensību diena bija auksta un vējaina.

Otrdien orientēšanās seriāla "Horizonts" pirmā kārta bija pulcējusi 110 dalībniekus. Paredzams, ka nākamās 17 kārtās to skaits palielināsies, jo pirmā sacensību diena bija auksta un vējaina.
"Tas ir īsts orientēšanās maratons, 18 starti otrdienās turpināsies gandrīz pusgadu. Būs tikai neliela atelpa pa vidu, un sacensības beigsies septembrī. Pieredze liecina, ka veiksmīgs sākums ļauj ticēt, ka tāda būs visa sezona," cer sacensību organizators Vilnis Veļķeris.
Nebija ieradušies vairāki orientieristi, kas regulāri startē sacensībās. Toties atbrauca orientieristi no Igaunijas orientēšanās kluba "Veru", kā arī Daugavpils un Raunas sportisti. Tiesa, distancē nācās drebināties. Alūksniete Sanita Vilciņa atzīst, ka sala rokas. Apes mežs ir piemērota pirmo sacensību vieta, jo pa to skriet nav grūti. "Pats izmēģināju veikt septiņu kilometru distanci. Skriet varēja ātri, lai gan vietām vēl nav aizvākti vējgāzēs lauztie koki. Tie ir gāzušies krustām šķērsām. Ne velti visi ar distanci bija apmierināti, ļoti maz bija tādu, kas izstājās vai neprata atrast kontrolpunktus," secina V.Veļķeris.
"Horizonta" kārtas dod iespēju pēc darba aktīvi atpūsties un gūt gandarījumu, spējas apliecinot orientēšanās distancēs. Otrdienas pēcpusdienā varēja vērot, ka daudzi distanci beidza ar priecīgiem saucieniem. Tas ir viņu lielākais ieguvums, bet ne mazāk ir to, kam sacensības ir treniņi augstu rezultātu sasniegšanai. Sieviešu un vīriešu A grupā, kā arī B grupu distancēs startam sagatavoti sportisti. V35 grupā uzvarēja Uldis Vērdiņš, iegūstot maksimālo vērtējumu - 1000 punktus. VA grupā pārsteidza orientēšanās sporta veterāns Kārlis Magons no Brantu pagasta Valkas rajonā. Viņš apsteidza ne tikai grundzālieti Artūru Pauliņu, bet arī gaujienieti Jāni Kūmu. Pirmajam trijniekam sekoja Vilnis Veļķeris. Viņš apliecina, ka ir saglabājis labu fizisko formu. "Distanci veicu pietiekami ātri, bet gadījās neliela kļūme. Tiesa, nevaru vairs cerēt uz uzvaru. Priecājos par izdevušos startu, kas rāda, ka veiksmes gadījumā varētu iekļūt starp trim labākajiem," viņš vērtē. SA grupā joprojām nepārspēta ir alūksniete Sanita Vilciņa. Viņa par 20 sekundēm (sešiem punktiem) pārspēja Ivetu Veļķeri. Sanitai šīs bija pirmās sacensībās sezonā, tāpēc viņa ir gandarīta par veiksmi. Pirmās kārtas uzvarētāji savā grupā ir arī gaujienietis Rolands Ozoliņš, Toms Dandens un Guntis Kliesmets, alūksnieši Līva Augule, Ārija Bertuka, Inese Krēsliņa, Igors Krūmiņš, Arnis Morozs, Edgars Skulte, Jānis Veļķeris un Reinis Puriņš, apenieši Linda Vabulniece, Līga Vabulniece un Klāvs Vabulnieks.
Nākamajā otrdienā orientieristi tiksies Gaujienas pagastā. Sacensību vieta nebūs pie Melderīša ezera, kā bija paredzēts. Marķējums vedīs nedaudz tālāk, jo strauts ir izskalojis ceļu un pa to nevar nokļūt uz sacensību starta vietu. Distanci veidot apņēmušies Gaujienas jaunie orientieristi - Latvijas jaunatnes izlases komandas kandidāti Jānis Kūms un Atis Dandens. Šie puiši var kļūt ne tikai teicami orientieristi, bet arī sacensību organizatori.

Citu datumu laikraksti