Orientieristi Gaujienā sacentās par medaļām

Lai cīnītos par Alūksnes rajona čempionāta medaļām, 70 orientieristi šoreiz mēroja ceļu uz Gaujienu. Sacensībās, kas notiek pēc “Horizonta” seriāla beigām, ir lieliska iespēja salīdzināt savu meistarību un varēšanu visiem.

Lai cīnītos par Alūksnes rajona čempionāta medaļām, 70 orientieristi šoreiz mēroja ceļu uz Gaujienu. Sacensībās, kas notiek pēc "Horizonta" seriāla beigām, ir lieliska iespēja salīdzināt savu meistarību un varēšanu visiem, kas sezonas laikā ir pabijuši kādā seriāla kārtā.
Čempionāta organizatoriem bija patīkami starp dalībniekiem ieraudzīt arī Veru rajona (Igaunija) orientieristus. Gandrīz 20 sportisti bija mērojuši ceļu uz Gaujienu, tādējādi apliecinot gadu garumā izveidojušos sadarbību starp orientēšanās klubu "Alūksne" un Veru orientēšanās klubu. Bez pašmāju pārstāvjiem bija arī orientieristi no Valkas, Smiltenes, Gulbenes, Madonas, Balviem un Raunas. Distances sportistiem šoreiz bija varbūt nedaudz neierastas savdabīgā apvidus dēļ. Te bija jāparāda prasme labi orientēties neizteiktā reljefā, ātri skriet pa purvāju un nenojukt priežu silā, kur daudz mazu celiņu un taku. Čempionāta distanču garumi bija no 8 kilometriem ar 17 kontrolpunktiem, bet jaunākajiem čempionāta dalībniekiem tās bija nedaudz īsākas. Pamatgrupās gan vīriešiem, gan sievietēm dažādu iemeslu dēļ uz starta neizgāja vairāki spēcīgākie mūsu rajona un lūgtie orientieristi. Tas deva iespēju daudziem citiem cīnīties par augstu vietu.
Par šāgada čempionu vīriešiem kļuva Atis Dandens (Gaujiena), bet sievietēm, pārspējot mūsu rajona sportistes, zelta medaļu mājās aizveda Veru kluba sportiste Eleri Hirve. Viņas trenere Sarmīte Silda pastāstīja, ka jaunā sportiste esot talantīga un tiekot iekļauta arī Igaunijas izlases sastāvā.
Līdzīga spēkošanās notika arī citās grupās, un bieži vien goda pjedestāls pašmāju sportistiem palika nesasniegts. Medaļas vēl izcīnīja Toms Dandens (Gaujiena) V14 grupā - 2.vieta, tāpat 2.vietā - Inese Žīgure (Ilzene) S21A, 1.vietā S21B - Līva Veļķere (Alūksne), 3.vietas ieguva Līga Vabulniece (Ape) S35, Ārija Bertuka (Strautiņi) S45, Klāvs Vabulnieks (Ape) V16, Ervīns Ločmelis (Jaunanna) V21B un Uldis Bertuks (Strautiņi) V45.
Orientēšanās kluba "Alūksne" orientieristi šīs sacensību sezonas startus gandrīz beiguši. Tikai grupa spēcīgāko sportistu nedēļas nogalē dosies atbildes vizītē uz Igauniju, lai startētu viņu tradicionāli rīkotajās sacensībās "Suunto games".

Citu datumu laikraksti