Ornitologi aicina sadzirdēt griezes dziesmu

Latvijas Ornitoloģijas biedrība visu šo nedēļu aicināja ikvienu ieklausīties dabā, sadzirdēt pasaulē apdraudēto putnu sugu - griezi - un ziņot par to.

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) visu šo nedēļu aicināja ikvienu ieklausīties dabā, sadzirdēt pasaulē apdraudēto putnu sugu - griezi - un ziņot par to.
Ikviens, kas šodien un rīt vēl saklausa šo putnu, aicināts zvanīt pa bezmaksas tālruni 8001050. Zvanus pieņems no pulksten 10.00 līdz 18.00. Rajons, no kura saņems visvairāk ziņojumu, iegūs griezei draudzīgākā rajona godu.
Pasaulē grieze ir apdraudēta putnu suga. "Pie mums griezes vēl ir sastopamas salīdzinoši lielā skaitā. Protams, ir gadi, kad to ir vairāk, ir, kad - mazāk. Tas ir atkarīgs no laika apstākļiem. Slikti laika apstākļi nelabvēlīgi atsauksies uz ligzdošanu," stāsta ornitologs Aldis Freibergs.
Viņš norāda, ka griezes labprāt ligzdo laukos, ar krūmiem neaizaugušās atmatās. Liela iespēja šiem putniem izdzīvot ir labības laukos, kuros labību kuļ vasaras otrajā pusē, kad ir izperēti un izvesti mazuļi.
"Ja saimnieki savās ganībās dzird griezi, putnam noteikti tur būs ligzda, tad nevajadzētu ganības nopļaut. Griezes daudz aiziet bojā, kad agri tiek appļautas ganības," skaidro A.Freibergs.

Citu datumu laikraksti

  • Ieceļošana Krievijas Federācijā

    Daudzi ir ieplānojuši doties uz Latvijas un Krievijas izlases futbola spēli, kas notiks 4.jūnijā Sanktpēterburgā. Atgādinām, ka Latvijas pilsoņiem un...

  • Spriedīs par sadarbību

    Pleskavas apgabalā (Krievijas Federācija) jūnija sākumā notiks divi pārrobežu sadarbībai un biznesa attīstībai veltīti pasākumi, kuros dalību ņems...

  • Pagaidām lopi nav cietuši no knišļu kodumiem

    Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes epizootoloģe Ausma Kamerāde informē, ka Alūksnes rajonā neviens mājlops no knišļu uzbrukumiem nav...