Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Otra kuprīti paņemt sev

Kāda leģenda vēsta, ka Mozus Mendelsons - ievērojamā vācu komponista vectēvs - bijis maza auguma vīrietis un viņam bijis grotesks kupris.

Kāda leģenda vēsta, ka Mozus Mendelsons - ievērojamā vācu komponista vectēvs - bijis maza auguma vīrietis un viņam bijis grotesks kupris. Reiz Hamburgā viņš viesojies pie kāda tirgoņa, kam bijusi skaista meita, vārdā Frumte. Mozus bezcerīgi viņā iemīlējies. Bet Frumti atbaidīja viņa kroplīgā āriene. Pēc daudziem mēģinājumiem uzsākt sarunu, Mozus kautrīgi vaicājis: "Vai jūs ticat, ka laulības noslēdz debesīs?" "Jā," atbildējusi daiļava un jautājusi, vai Mozus pats tam tic. "Jā, es ticu. Katrreiz, kad dzimst kāds zēns, Dievs debesīs paziņo, kuru meiteni viņš apprecēs. Kad es piedzimu, man parādīja manu nākamo līgavu. Bet Dievs piebilda, ka manai sievai būs kupris. Un tad es izsaucos: "Dievs, lūdzu, dod šo kupri man un ļauj, lai viņa ir skaista!"" Tad Frumte pasniegusi Mendelsonam roku, un kļuvusi par uzticamu sievu.
Ar mīlestību gluži tāpat kā ar bitēm. Nekad nevar zināt, ko tā nesīs. Un nekad nevar paredzēt, kad tā iezagsies sirdī. Vai viņas uznāciens būs skaļš un pamanāms, vai lēns un kluss. Lai arī mīlestība ir skaistāko jūtu kvintesence vai augstākā dziesma, bieži vien gadās, ka cilvēki, kas viens otru mīl, tai īsajā mirklī, ko sauc par dzīvi, paspēj otru arī sāpināt. Ir tik daudz pāri, kas šo Valentīndienu svinēs šķirti. Muļķības, varbūt mirkļa vājuma dēļ. Būs tādi, kas Valentīndienas vakarā nesaņems mīļu skūpstu un svecīte sirds formā tā arī vientulības dēļ netiks iedegta. Būs tādi, kas šajā mīlnieku dienā viens otram zvērēs mūžīgu mīlestību un nemaz nenojautīs, ka pēc neilga laika piedzīvos jaunas, varbūt pat nopietnākas aizraušanās. Bet ir arī tādi pāri, starp kuriem Valentīndienas sajūtas dzirkstī katru dienu un viņi nežēlo mīļus un labus vārdus ne tikai 14. februārī, bet ik dienas.
Mīlestību nevar nopirkt par naudu. To nevar uzdāvāt, to nevar nozagt. Par to var atdot veselu ķēniņvalsti un tomēr pretī nesaņemt neko. To var mēģināt iemainīt pret vientulību un tomēr atzīt, ka maiņa nav bijusi iespējama. Jo mīlestībai nav cenas. Atliek vien atzīt, ka mīlestība ir lielākā Dieva dāvana. Dārga un nenovērtējama. Saudzējama. Un varbūt šajā dienā bez ikdienā novalkātajiem vārdiem "es tevi mīlu" vairāk vajadzētu padomāt, kāpēc sāpinām tos, kas dara mūs laimīgus. Mūžu vai mirkli. Mēģināt saprast, ka par visu pasaulē skaistāka ir sajūta, ka kādam esi vajadzīgs. Jo "mīlestība nav solo partija. Mīlestība ir duets. Ja tā zūd vienam, dziesma apklust".
Pirms kāda laika paņēmu vecu kladīti, kurā saglabātas mīļas vēstules. Sen biju aizmirsusi, kas tajās rakstīts. Katrs vārds, katrs teikums atmiņā atsauca jaukus mirkļus. Tos mirkļus, kas mani darīja laimīgu, bet kuri manā atmiņā bija apklājušies ar putekļu kārtiņu. Es raudāju un neviļus sapratu, kādēļ Mozus Mendelsons paņēma kuprīti sev. Tas nozīmēja vairāk nekā vārdi "es tevi mīlu".

Citu datumu laikraksti

  • Aicina pretendēt uz subsīdijām

    Pagājušajā gadā subsīdijas lauksaimniecībā rajona lauksaimnieki saņēma gandrīz 390 tukstošu latu apmērā (ieskaitot subsīdijas par agroklimatisko...

  • Kā atrast draugu internetā

    Šonedēļ žurnālā "Ieva": intervija ar Oļģertu Šalkoni, kurš stāsta, kā iemīlējies Elzā Radziņā.Šonedēļ žurnālā "Ieva": * intervija ar Oļģertu Šalkoni,...

  • Jānim Naglim - jauns bizness

    Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Ainars Eisaks pēc cietuma apmeklē skaistumkopšanas salonu.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ...