Pacients var aizstāvēt savas tiesības

Latvijas Pacientu tiesību birojs informē, ka kopumā 2002.gadā sūdzējušies un konsultācijas pacientu tiesību jautājumos saņēmuši 644 iedzīvotāji.

Latvijas Pacientu tiesību birojs (LPTB) informē, ka kopumā 2002.gadā sūdzējušies un konsultācijas pacientu tiesību jautājumos saņēmuši
644 iedzīvotāji.
Vidēji katru mēnesi 2002.gadā LPTB vērsušies 53 pacienti no visas Latvijas, taču, analizējot sūdzību aktivitāti pa mēnešiem, kāpums bijis, sākot ar oktobri, kad konsultējās 66 pacienti, bet novembrī un decembrī konsultējušies 80 pacienti katru mēnesi.
2001.gadā LPTB uzklausīti un konsultēti aptuveni 400 pacienti. Kopumā 2002.gadā uzklausīti un konsultēti par 60 procentiem vairāk pacientu.
2002.gads raksturojams ar sabiedrības pašapziņas izaugsmi, vēlmi gan zināt, gan realizēt savas tiesības: gandrīz 10 procenti no 2002.gadā konsultētajiem pacientiem izteikuši vēlmi tiesāties un lūguši LPTB palīdzību viņu lietu tiesvedībā. 2001.gadā par šādu iespēju bija izteikušies apmēram viens procents pacientu.
Ar "Sorosa Fonda - Latvija" atbalstu, pēc pacientu vai viņu radinieku lūguma 2002.gada rudenī zvērinātiem advokātiem nodotas divas lietas to izpētei un tiesvedības procesu uzsākšanai.
LPTB atgādina, ka ikviens var saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas gan pa telefonu, gan klātienē viņam saprotamā valodā (latviešu, krievu, angļu). Nepieciešamības gadījumā, pacienta vārdā sagatavo arī rakstveida sūdzības, iesniegumus un pieteikumus dažādām institūcijām.
Sīkāku informāciju var uzzināt internetā (www.lptb.lv). LPTB konsultē ikvienu pa telefonu 7276425 pirmdienās, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no pulksten 13.00 līdz 17.00.

Citu datumu laikraksti

  • Mīlestība dažādos laikos

    Vēsturi allaž ir veidojuši aktīvi un darbīgi cilvēki, un tiem blakus ir atradies partneris, kam bieži vien ir liela nozīme lēmumu pieņemšanā.Vēsturi...

  • Darbarīki sniega tīrīšanai

    Sinoptiķi solīja, ka šajā nedēļā sniegs nokusīs visā Latvijā. Tomēr Alūksnes un Gulbenes rajonā par tā trūkumu nevar sūdzēties, turklāt vakar atkal...

  • Šovā cīnīsies par balvu

    Pirmdien, 27. janvārī, LNT kanālā pulksten 22. 00 sāksies “Mūzikas video 2003” atklāšanas šovs, kurā piedalās desmit grupas, kas sacentīsies par...