Padomi tiem, kuri ada

Ja adāt pati, noteikti pievērsiet uzmanību dzijas sastāvam. Vislabāk valkājas un visērtāk kopjama ir nevis tīra vilna vai tīra sintētika, bet gan sajaukums, piemēram, 50% vilnas un 50% akrila.

Ja adāt pati, noteikti pievērsiet uzmanību dzijas sastāvam.
Vislabāk valkājas un visērtāk kopjama ir nevis tīra vilna vai tīra sintētika, bet gan sajaukums, piemēram, 50% vilnas un 50% akrila.
Adītāju ieteikumi
1. Biezus un smagus džemperus nevar kārt uz auklas, vispirms tos var notecināt, izliktus virs vannas uz resniem koka kātiem (noder gan liela diametra lāpstu kāti, gan arī slotaskāti).
2. Kad liekais ūdens no džempera ir notecējis, to var žāvēt uz auklas, kurai pārlikts porolons. Tas veido polsteri, kas neļauj iegulties auklas nospiedumam, un lieliski uzsūc mitrumu.
3. Ja adījums jāžāvē izklātā veidā, tas ir jāliek labi vēdināmā vietā, citādi džemperis sasmaks. Dvieļus vai papīru, uz kura tas uzklāts, vajadzētu mainīt, pašu adījumu žūšanas laikā - grozīt.
4. Ja adītiem svārkiem no sēdēšanas vai gludināšanas parādījies spīdums, spīdīgās vietas var mēģināt parīvēt ar etiķūdenī samērcētu audumu.
5. Savēlušos bumbulīšus var ne tikai noplēst ar rokām vai noraut ar veikalos nopērkamiem īpašiem rullīšiem, bet arī noskūt ar bārdas asmeni.
6. Ja pēc darbdienas šķiet, ka jakas elkoņi izspīlējušies un svārku dibens izsēdējies, attiecīgās vietas var samitrināt un cieši saspiest. Ja vien adījums ir kvalitatīvs, tam piemīt spēja sakļauties.
Vilnas plusi un mīnusi
+ Dabīga šķiedra, labi uztur siltumu, neliedz ādai elpot.
Valkāšanas laikā nopūkojas, stingri jāievēro mazgāšanas temperatūra, citādi adījums saraujas;
Jāmazgā ar rokām, izstrādājums ilgi žūst.
Sintētikas īpašības
+ Neburzās, viegli mazgājama, ātri žūst.
Nav īpaši draudzīga ādai (sviedrē, ierobežo gaisa caurlaidību), valkāšanas laikā saveļas bumbulīšos;
Veido statisko elektrību (elektrizējas).
Ir interesanta struktūra
Mūsdienu pircējs nav aizspriedumains - savi cienītāji ir gan dabiskiem un jauktiem materiāliem, gan sintētiskiem.
Modernas ir "frelī" dzijas ar spalviņām un lentītēm.
Dzija "Marleni" ir pūkaina un mīksta, tomēr nekarsēs valkātāju. Adījums savu īpašo pūkainumu iegūst pēc pirmās mazgāšanas. "Marleni" džemperī sieviete izskatīsieties pilnīgāka.
Šāgada aktualitāte ir zirnekļa tīmeklim līdzīga, ļoti smalka dzija ar spalviņām "Magik" (100% poliamīds).
Viskozi saturošas dzijas var būt ļoti dažādas - gludas, ar bumbulīšiem, lentītēm, daudzkrāsainas, ar spīdumu. Šis materiāls ir piemērots svētku tērpiem un viegliem pavasara, vasaras džemperīšiem, jo viskoze rada vēsuma sajūtu.
Dzija "Colombo" (60% kokvilna, 30% viskoze un 10% sintētika) ir ar bumbulīšiem, tai cauri vijas speciāls diedziņš, kas adījumu darīs noturīgu.
Modē ir arī tīras kokvilnas dzija ("Bingo").
Jau ilgu laiku iecienītas samta dzijas. Tās ir gan vienkrāsainas, gan raibas, gan tievas, gan resnas. No smalkajām "Chenille" dzijām labi izdodas cepurītes, jo adījums ir stingrs, ar stabilu formu.
Svētku tērpus var adīt no pūkainās "Marlene" dzijas un brokāta dzijas "Ora". Tehno stila cienītājiem patiks sudrabainās un zeltainās "Glamour", "Spirella" un "Metallik", arī tās der svētku tērpiem. Svinīgu noskaņu radīs "Saphir" dzija, kam cauri vijas sudrabains spīgulītis, kas sevišķi izceļas tumšās krāsas materiālā.
Parādījušās dzijas, kuru sastāvā ir mikrofāzers - īpaša sastāvdaļa, kas adījumu dara sevišķi vieglu. Viena no tām ir "Peluche" - dzija ar īsām, elegantām spalviņām.
Nopērkamas arī speciālas dzijas mazuļu apģērbam. Tās ir ļoti maigas, zīdainas, nekairina ādu, neizraisa alerģiju, ar smalkāku struktūru. Var pirkt gan mohēru "Baby color", gan akrila dziju "Basic", gan vilnas dziju. Bērnu apģērbiem ļoti kvalitatīvu vilnas dziju gatavo no maigas jēriņu vilnas. Mazuļiem domātā dzija krāsota gaišos toņos.
Iecienīta arī mohēra, ko pērk gan bērniem, gan pieaugušajiem, jo tā ir gan silta, gan patīkama valkājot. Aukstākam laikam derēs tīra vilnas dzija ("Gloria"), taču nepievils arī vilnas dzija ar mākslīgo materiālu piejaukumu (akrilu, poliamīdu), kas adījumu dara izturīgāku, izskatīgāku, labāk tur formu. Ļoti silta un maiga ir aitas vilnas dzija ar 50% lamas vilnas piejaukumu. Vilnas dzija ar poliamīdu piemērota zeķu adīšanai, jo tik ātri nedilst.
Parupja struktūra ir dzijai "Primo", kas vairāk piemērota vīriešu apģērbam. Džemperi var ātri uzadīt no dzijas "Linie 52", adījums izskatīsies smags un pamatīgs.
Interesanta dzija tamborēšanai ir ar vieglu spīdumu "Jaeger", "Julia".
www.pateretajacelvedis.lv

Citu datumu laikraksti

 • “Baltā puķe” pulcē ilzenietes

  Ilzenes pagasta dāmu kluba “Baltā puķe” dalībnieces nākamajā nedēļā dosies uz Valmieras Drāmas teātri vērot izrādi “Sādžu dakteris”.Ilzenes pagasta...

 • Luterāņu draudze Apē vēlas celt baznīcu

  Aprīlī apritēs desmit gadi, kopš Apē darbojas evaņģēliski luteriskā draudze. Kopīgi nolemts, ka jubileju draudze plašāk atzīmēs vasarā, kad paredzēts...

 • Aicina nodot kaitīgos medikamentus

  Pēdējo dienu laikā ir konstatēti jauni saslimšanas gadījumi, ko izraisījusi Baltkrievijā ražotā medikamenta “Askofēns P” sērijas 010104 lietošana....

 • Nenožēlo nevienu dzīves mirkli

  Alūksniete Ausma Lietaviete šodien ir laimīga, ka dzīvo, var būt kopā ar tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem un ka viņiem klājas labi. Arī par to, ka nav...

 • Vai Einars Repše beidzis savu misiju Latvijā?

  Neviltotu prieku daudzos politiķos izraisīja Einara Repšes paziņojums, ka viņš atsakās no savas kandidatūras premjera amatam par labu Krišjānim...

 • Apbalvo čaklākos izplatītājus

  Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas skolēnus svētdien Rīgā apbalvoja kā vienus no čaklākajiem UNICEF atklātņu izplatītājiem.Ojāra Vācieša Gaujienas...