Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pagaidām viesnīcas nebūs

Alūksnes pilsētas domes oktobra sēdē izpilddirektors Uldis Ozols informēja, ka SIA “Latvijas energoceltnieks” valdes priekšsēdētājs Jānis Kols ir atteicies no projekta izbūvēt viesnīcas kompleksu Alūksnē, Ojāra Vācieša ielā 1.

Alūksnes pilsētas domes oktobra sēdē izpilddirektors Uldis Ozols informēja, ka SIA “Latvijas energoceltnieks” (“LEC”) valdes priekšsēdētājs Jānis Kols ir atteicies no projekta izbūvēt viesnīcas kompleksu Alūksnē, Ojāra Vācieša ielā 1.
“Projekts bija ļoti nopietns. Man bija patiess prieks, ka arī Alūksnes pilsētas dome šo jautājumu izskatīja atsaucīgi, taču jebkura lielu investīciju projekta realizācija saistīta ne tikai ar būvniecības firmu un zemes īpašnieku. Diemžēl viens no potenciālajiem sadarbības partneriem par viesnīcas ekspluatāciju pārdomāja, tāpēc viesnīcas realizācija pagaidām ir atlikta,” skaidro SIA “LEC” valdes priekšsēdētājs Jānis Kols.
Viņš norāda, ka pašlaik firma šajā projektā ir ieguldījusi aptuveni 10 tūkstošus latu - atsevišķas kompānijas dibināšanā, skiču projektos un citur. “Skiču projektus pasūtījām lielākajos Latvijas arhitektu birojos - Kalinkas arhitektu birojā un Ģelža arhitektu birojā. Skiču projekta prezentācija notika Alūksnes domē un to apstiprināja. Jebkurā gadījumā es ceru, ka šis projekts agrāk vai vēlāk tiks realizēts,” saka J.Kols.
Sēdē deputāti sprieda, kā rīkoties turpmāk, un vai Alūksnē būtu nepieciešams izbūvēt lielu viesnīcu. “No vietējiem iedzīvotājiem esmu dzirdējis daudzus iebildumus, ka vieta Ojāra Vācieša ielā nav piemērota viesnīcas celtniecībai. Lujāna pilsdrupu pamatu nojaukšana maksātu dārgi - vairākus desmitus tūkstošus latu. Varbūt nepieciešams pieaicināt speciālistu, lai viņš novērtē šīs drupas. Salīdzinājumā ar laika posmu pirms gada, kad viesnīcas celtniecības jautājumu aktualizēja, situācija Alūksnē ir mainījusies. Ir atvērta un paplašināta viesnīca “Ierullē”, hotelis “Vējakalns” un atpūtas bāze “Paideri”, kur pieejamas naktsmītnes. Atsevišķi cilvēki gribēja izbūvēt Alūksnē viesnīcu ar 52 vietām, bet to neapstiprināja. Ja mēs vērstos pie ārzemju investoriem, varbūt viņi būtu ieinteresēti celt viesnīcu,” stāsta Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs Guntārs Bērziņš.
Viņš uzskata, ka līdz šim investorus baidīja neziņa. “Tagad, kad Latvija ir nobalsojusi par iestāšanos Eiropas Savienībā un Alūksnes rajons būs tās ārējā robeža, interese varētu būt lielāka. Pieļauju, ka maksimālo interesi no ārvalstu investoriem varam gaidīt 2004.gada sākumā,” saka G.Bērziņš.
Deputāts Artūrs Dukulis uzsvēra, ka pašlaik tiek izstrādāts Alūksnes teritoriālais plānojums, tādēļ pēc iespējas ātrāk vajag pieņemt lēmumu par Lujāna pilsdrupu tālāko izmantošanu - to nojaukšanu vai saglabāšanu kā tūrisma objektu. “Manuprāt, vajadzētu izzināt, kur potenciālie investori viesnīcu vēlētos celt. Drīzumā vajadzētu izsludināt konkursu par viesnīcas celtniecību, lai pavasarī būtu skaidrība un potenciālie interesenti varētu sākt viesnīcas būvniecību. Vienu gadu jau esam pazaudējuši, gaidot Jāņa Kola projektu,” vērtē A.Dukulis.
Deputāts Jānis Cīmiņš domā, ka vajadzētu analizēt iemeslus, kādēļ viens no lielākajiem investoriem Jānis Kols ir atteicies būvēt pilsētā viesnīcu.

Citu datumu laikraksti

 • Rotaļas turpinās

  Pirms nepilna mēneša Latvija teica jāvārdu Eiropai. Var likties, ka atpakaļceļa nav, nenovēršama ir eiropeisko labumu un nesmukumu ienākšana mūsu...

 • Ir vērts iepazīt kaimiņzemes neparasto šarmu

  Gudri ļaudis saka, ka Igauniju vajag sākt aplūkot no paugurainās dienvidu puses. Tās daba un klimatiskie apstākļi ir gandrīz tādi paši kā pie mums -...

 • Kolekcionē krūzes un senlaicīgas lietas

  Trapeniešu Lanas un Zigurda Safranoviču vaļasprieks jau četrus gadus ir krūzīšu kolekcionēšana. Viņi lepojas ar vairāk nekā 70 dažāda izmēra un...

 • Piedāvā dažādus kultūras un atceres pasākumus

  Atpūtas pasākums.Atpūtas pasākums 11.oktobrī no pulksten 14.00 – 16.00 Gulbenes rajona Staru kultūras namā – rudens ziedu un kompozīciju izstāde,...

 • Es vēlos tavu foto zeltītā ietvarā!

  Fotogrāfija ir sastindzis dzīves mirklis, kas saglabājas gadiem ilgi. To var glabāt lielākā vai mazākā fotoalbumā.Fotogrāfija ir sastindzis dzīves...

 • Baudi rudens smaržu un garšu!

  Vasara jau aizgājusi, sev līdz aiznesdama saules siltumu. Bet tā tāpat kā augļu salduma bijis pavisam maz.Vasara jau aizgājusi, sev līdz aiznesdama...