Pagājušajā gadā divos mēnešos nereģistrē nevienu ugunsgrēku

Pēdējo desmit gadu laikā Alūksnes rajonā nedaudz ir palielinājies ugunsgrēku skaits, jo cilvēki Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes brigādes darbiniekus sauc arī uz nelieliem ugunsgrēkiem, ko agrāk mēdza nodzēst paši.

Pēdējo desmit gadu laikā Alūksnes rajonā nedaudz ir palielinājies ugunsgrēku skaits, jo cilvēki Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Alūksnes brigādes darbiniekus sauc arī uz nelieliem ugunsgrēkiem, ko agrāk mēdza nodzēst paši.
Lai saņemtu kompensāciju par sadegušo priekšmetu vai būvi, ir nepieciešams ugunsdzēsēju rakstīts akts, tādēļ VUGD darbiniekus izsauc arī uz pavisam nelieliem ugunsgrēkiem. Bieži izsauc uz nelieliem ugunsgrēkiem, tāpēc ugunsgrēka dzēšanas ilgums ir samazinājies. Tāpat kā citus gadus, arī pērn vērojama tendence, ka ugunsdzēsējus biežāk izsauc to pašvaldību iedzīvotāji, kur ir lielāks iedzīvotāju skaits un kas atrodas tuvāk ugunsdzēsēju depo. Viņi novērtē laiku, kādā ugunsdzēsēji spēj atbraukt, un paļaujas uz viņiem. Attālāko pašvaldību iedzīvotāji ir patstāvīgāki un sekmīgi paši nodzēš mazus ugunsgrēkus, jo zina, ka ierašanās laiks būs ilgāks.
VUGD Alūksnes brigādē "Alūksnes Ziņas" uzzināja, ka 2004.gadā Alūksnes rajonā reģistrēti 108 ugunsgrēki. 69 gadījumos pērn ugunsdzēsēji devušies uz avārijas glābšanas darbiem. Savukārt 2005.gada janvāra sākumā, likvidējot vētras radītās sekas, ugunsdzēsēji jau ir devušies 51 izbraukumā. Tas ir gandrīz tikpat, cik pērn gada laikā.
Brigādē pastāstīja, ka visvairāk ugunsgrēku 2004.gadā bija aprīlī - 57. To ir viegli izskaidrot, jo šis diemžēl ir laiks, kad iedzīvotāji dedzina kūlu. Tagad ir spēkā Ministru kabineta noteikumi, kas paredz zemes īpašnieku atbildību par zemi, uz kuras nav novākta pērnā zāle. Alūksnes VUGD darbinieki vērtē, ja pērn diezgan maz īpašnieku sodīja par nenokoptām pļavām, tad šogad sodīs vairāk. Pagājušajā rudenī cilvēkiem bija daudz laika, lai pļavas nopļautu un zemi uzartu.
Neviena ugunsgrēka 2004.gadā rajonā nebija septembrī un oktobrī, jo rudens bija silts, iedzīvotājiem nevajadzēja jau šajos mēnešos sākt apsildīt dzīvojamās ēkas. Toties visvairāk ugunsgrēku pērn izcēlies dzīvojamās ēkās. Tiešie zaudējumi, kas ugunsgrēku laikā pērn radīti, ir 11,2 tūkstoši latu. Tas ir nedaudz mazāk nekā iepriekš.
VUGD Alūksnes brigādē ir secinājuši, ka nepieciešams vairāk apmācīt rajona iedzīvotājus, kā rīkoties ugunsgrēka un citos nelaimes gadījumos. Diemžēl pašlaik starp iedzīvotājiem ugunsgrēka gadījumā ir mazāk palīgu, nekā to, kas traucē strādāt. Pērn apsekoti apmēram 300 objekti, kā arī daudz laika veltīts apmācībai. Dežūrmaiņa ir devusies daudzos profilaktiskajos izbraukumos, instruējot iedzīvotājus. Ir rīkotas vairākas mācības dažādos objektos, nodarbības fiziskajai un profesionālajai sagatavotībai. Līdz šim rīkojas daudzas mācības, kurās iesaistīti Alūksnes un blakus rajonu ugunsdzēsēji, bet šogad vairāk uzmanības pievērst mācībām, kurās piedalās tikai Alūksnes dežūrmaiņas ugunsdzēsēji, vairāk instruējot uzņēmumos, organizācijās strādājošos cilvēkus.
Uzņēmumi, kuri savā teritorijā vēlas izvērst šādas mācības, var VUGD Alūksnes nodaļā pieteikties arī paši.

Citu datumu laikraksti

  • Ir radīti, lai būtu viens otram blakus

    Kas cilvēka dzīvē kļūst par galveno prioritāti, kad darba mūžs ir aiz muguras, bērni izauguši un radījuši iespēju priecāties par mazbērniem.Kas...

  • Turpinās konkurss “Veselā miesā vesels gars”

    Turpinot konkursu “Veselā miesā vesels gars”, ko rīko Alūksnes rajona tūrisma darbinieki sadarbībā ar vietējiem laikrakstiem, šodien publicējam...

  • Daļu zāļu kompensēs

    Ar šā gada 1.janvāri Veselības ministrija nolēmusi daļu līdz šim centralizēti iepērkamo onkoloģisko un hematoloģisko medikamentu (tos slimnieki...