Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pagastā būs interneta punkts

Bibliotekāre: dators grāmatas neaizstās. Annas pagasta padomes bibliotekāre Ina Balaņuka guvusi atbalstu projektam, kas paredz bibliotēkai iegādāties jaunu datoraprīkojumu.

Bibliotekāre: dators grāmatas neaizstās.
Annas pagasta padomes bibliotekāre Ina Balaņuka guvusi atbalstu projektam, kas paredz bibliotēkai iegādāties jaunu datoraprīkojumu. Drīzumā bibliotēkā atvērs informācijas pieejas punktu.
"Bibliotēku informācijas tīkla konsorcijs izsludināja publisko bibliotēku pilotprojektu konkursu, kas paredzēja, ka atbalstīs bibliotēku automatizācijas projektus no nulles līmeņa. Tas iedrošināja izstrādāt projektu konkursam, jo Annas bibliotēkā nav datortehnikas un interneta pieslēguma. Pēc projekta atbalstīšanas ieguvām datortehniku 1800 latu vērtībā," stāsta I.Balaņuka.
Tagad Annas bibliotēkā ir divi datori ar interneta pieslēgumu, krāsu printeris un skeneris. "Bibliotēkas sniegtos pakalpojumus var izmantot ikviens iedzīvotājs arī no blakus pagastiem. Annas bibliotēkā ir lasītāji arī no Alūksnes un Jaunannas. Ar Jaunannas pagasta bibliotekāri apmaināmies grāmatām, lai lasītājiem dažādotu literatūras klāstu," norāda I.Balaņuka.
Pašlaik bibliotekāre veido informatīvu bukletu, kādus pakalpojumus cilvēki varēs izmantot pagasta bibliotēkā.
"Esmu iecerējusi rīkot nelielas apmācības, jo visi neprot strādāt ar datoru. Izstrādāšu arī informācijas punkta noteikumus. Ceru, ka marta beigās varēsim rīkot punkta prezentāciju," atklāj I.Balaņuka.
Viņa vērtē, ka informācijas punkts Annas cilvēkiem būs noderīgs. "Līdz šim pagastā nebija publiskas vietas, kur strādāt ar datoru. Reizēm tas bija iespējams pamatskolā. Internetā ir daudz materiālu, kas nav atrodami uzziņu literatūrā. Tomēr domāju, ka internets grāmatas neizkonkurēs," spriež bibliotekāre.

Citu datumu laikraksti