Pagastā iekārto bērnu rotaļlaukumu

Skolnieki: ir projekta idejas autori. Bērnu un ģimenes lietu ministrija katrai rajona padomei piešķīrusi mērķdotācijas 2000 latu apmērā projektu konkursiem bērnu rotaļu, atpūtas un sporta laukumu iekārtošanai.

Skolnieki: ir projekta idejas autori
Bērnu un ģimenes lietu ministrija katrai rajona padomei piešķīrusi mērķdotācijas 2000 latu apmērā projektu konkursiem bērnu rotaļu, atpūtas un sporta laukumu iekārtošanai. Alūksnes rajonā šādus projektus izstrādā Alsviķu, Gaujienas, Trapenes un Malienas pašvaldība.
Alsviķu pašvaldības vadītāja Sandra Zeltiņa stāsta, ka ideja par bērnu rotaļlaukumu pie daudzdzīvokļu mājas Strautiņu centrā pieder Strautiņu pamatskolas skolniekiem - devītklasniekiem Zigmāram Bertukam un Artūram Pedecam. "Šajā vietā ir visvairāk bērnu, jo blakus ir trīs daudzdzīvokļu mājas. Tās neatrodas pie ceļa, tāpēc bērnu drošība nav apdraudēta. Kādreiz jau tur bija rotaļu laukums, taču savu laiku tas ir nokalpojis," skaidro S.Zeltiņa. Alsviķu pagastā projektam atvēlēta apmēram 500 latu liela mērķdotācija, līdzfinansējumu piešķīrusi arī pašvaldība un Kultūras un mākslas veicināšanas biedrība. Izveidota darba grupa, kurā ir projekta autori, pagasta padomes vadība, uzņēmēji un dzīvojamās mājas iedzīvotāji, kas darbojas šajā projektā. "Kokmateriāli ir sarūpēti, tagad jādomā par laukuma izbūvi - jāīsteno projekta otrā kārta," uzsver S. Zeltiņa.
Projekta koordinatore Tija Āboliņa stāsta, ka pirmajā kārtā rotaļlaukuma izveides vieta atbrīvota no nevajadzīgā. Baļķu apstrādē piedalījušies arī abi projekta idejas autori - Zigmārs un Artūrs. "Laukumā būs šūpoles, slīdstienis, kāpelējoši elementi, soliņš un konteiners. Vakar lēmām par tālākiem darbiem un katra pienākumiem. Projektu paredzēts prezentēt augustā," uzsver T.Āboliņa.
Kopumā pašvaldībām iesniegti vairāk nekā 80 projekti - bērnu veidoti zīmējumi, maketi, skices, kas sadarbībā ar pašvaldību speciālistiem pilnveidoti, lai tos varētu īstenot.

Citu datumu laikraksti

  • Piepilda jaunības dienu sapni

    Gaujienieti Mirdzu Bērziņu 2001.gada vasarā piemeklēja liela nelaime - izcēlās ugunsgrēks mājā, kurā viņa dzīvoja, tomēr viņai pietika uzņēmības sākt...

  • Patukšie naudas maki

    Šobrīd dzīvojam savdabīgā tropu klimatā. Nepastāvīgie laika apstākļi sagādā problēmas ne tikai atpūtniekiem, bet arī lauksaimniekiem.Šobrīd dzīvojam...

  • Valsts prezidenta balvas izcīņā iegūst sudraba medaļu

    Valmierā Valsts prezidenta balvas izcīņā vieglatlētikā arī Alūksnes vieglatlētiem bija labi rezultāti.Valmierā Valsts prezidenta balvas izcīņā...