Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pagastā prioritāte vienmēr būs izglītībai

Alsviķu pašvaldības vadītāja Sandra Zeltiņa atzīst, ka pēc divu gadu ilgas darbības šajā amatā iemācījusies emocijas nolikt malā.

Alsviķu pašvaldības vadītāja Sandra Zeltiņa atzīst, ka pēc divu gadu ilgas darbības šajā amatā iemācījusies emocijas nolikt malā.
"Šajā darbā no sirds var strādāt tikai vīrieši, kas nav tik emocionāli kā sievietes un ir apveltīti ar loģisko domāšanu. Emocijas nevar ņemt virsroku. No vienas puses tas ir pozitīvi, bet no otras - negatīvi," laikrakstam stāsta Sandra Zeltiņa. Viņa ir pārliecināta, ka, esot vadītājas amatā, grūti novērtēt darba augļus. "Paveiktais nekad nav tikai pašvaldības vadītāja, bet arī tās darbinieku un iedzīvotāju nopelns. Vislielākā bagātība ikvienā pagastā ir cilvēki," ir pārliecināta S.Zeltiņa.
Alsviķu pašvaldībā budžetu plānots apstiprināt šā mēneša nogalē. "Mūsu pagastā prioritāte vienmēr būs izglītībai, tam nākas atvēlēt lielu daļu budžeta līdzekļu. Mums ir pamatskola un divas pirmsskolas izglītības iestādes, kuras piedāvā daudz darbavietu," uzsver viņa. Vadītāja norāda, ka svarīgi esot nodrošināt darbavietas iedzīvotājiem. "Nekas jau nemainīsies ar novadu izveidošanos un iestāšanos Eiropas Savienībā, ja cilvēkiem nebūs darba. Tas cilvēkam ir galvenā un lielākā vērtība. Pašvaldības šo problēmu nevarēs atrisināt, ja tām nebūs valsts atbalsta," saka pašvaldības vadītāja. Viņa priecājas, ka Alsviķu pagastā ir vairāki stabili uzņēmumi - akciju sabiedrība "Almo hardwood", zemnieku saimniecība "Dzintari" un SIA "Kaivos", kas nodrošina ar darbavietām.
Viņa apgalvo, ka pērn pagastā jau daļēji sakārtota ūdensapgādes saimniecība. Šogad plānots to izdarīt Strautiņos, tam nāksies atvēlēt ievērojamu summu no pašvaldības līdzekļiem. "Mums ir liela pašvaldība, tāpēc administratīvās izmaksas salīdzinājumā ar mazajām pašvaldībām nav tik lielas, jo šeit ir daudz iestāžu," saka S.Zeltiņa. Ne mazāk svarīga nozīmes ir kultūras dzīvei pagastā. Pozitīvi viņa vērtē četru pašvaldību - Alsviķu, Ilzenes, Kalncempju un Zeltiņu - iesaistīšanos kopīgā projektā, kas paredz izveidot vienotu iedzīvotāju sociālās apkalpošanas sistēmu šajos pagastos.
Pērn sociālajiem pabalstiem pašvaldība atvēlējusi apmēram 9000 latu. "Piekrītu, ka vienreizējs pabalsts nepalīdz atrisināt cilvēka problēmas. Pērn iedzīvotājiem atmaksājām 70 procentus no ārstēšanas izdevumiem slimnīcās, sniedzām materiālu atbalstu pensionāriem un ģimenēm, kam piedzimis mazulis, un citos gadījumos," apgalvo S.Zeltiņa. Viņa uzskata, ka pašvaldībai sociālās nodrošināšanas sistēma būtu jāsakārto un pabalsti jāsniedz tiem, kam iztikas minimums ir mazāks par 15 latiem, rēķinot uz vienu cilvēku ģimenē. S.Zeltiņa priecājas, ka šogad pagastā piedzimuši septiņi bērni, tāpēc demogrāfisko situāciju neuzskata par kritisku.
Viņa vēlētos, lai pagastā būtu vairāk sakoptu vietu gan privātajos īpašumos, gan pagasta teritorijā. "Lai arī cik bezcerīga rādās Latvijas lauku nākotne, domāju, ka mūsu pagastā šī problēma nav tik aktuāla, jo tas atrodas tuvu pilsētai. Alsviķu pagastā nākotnē lauki būs apstrādāti un ceļmalas appļautas," optimistiski saka S.Zeltiņa.

Citu datumu laikraksti

  • Latvija man ir mīļa kā manas mājas

    Droši vien tie, kas nedzīvo savā etniskajā dzimtenē, daudz biežāk domā par to, vai viņiem ir svarīgi saglabāt piederību savai tautai.Droši vien tie,...

  • Policija informē

    Nozog transportlīdzekļus. Annas pagastā 11.martā nozagta "Audi 90" markas automašīna.Nozog transportlīdzekļus Annas pagastā 11.martā nozagta "Audi...

  • Piedalās sarīkojumu vadītāju konkursā

    2. Latvijas sarīkojumu vadītāju konkursā "Caur smiekliem pilnīgi nopietni" veiksmīgi startēja arī dalībnieki no Alūksnes rajona. Alūksnietis Normunds...