Pagastā vairs nav brīvas zemes

Kalncempju pagasta padomes marta sēdē deputāti nolēma diviem īpašniekiem piešķirt lietošanā 35 hektārus valsts rezerves zemes.

Kalncempju pagasta padomes marta sēdē deputāti nolēma diviem īpašniekiem piešķirt lietošanā 35 hektārus valsts rezerves zemes.
"Līdz ar to pagastā brīvu zemes platību vairs nav. Uz šo platību bija pieteikušies trīs pretendenti - no Rīgas, Kuldīgas un Alūksnes. Viens no viņiem nebija ieradies uz pagasta padomes sēdi, zemes platību piešķīrām pārējiem diviem pretendentiem, sadalot vienlīdzīgi," stāsta Kalncempju pagasta padomes priekšsēdētājs Andrejs Aploks.
Viens pagasta iedzīvotājs pašvaldībā bija lūdzis atļauju zemes apmežošanai. "Sēdē pieņēmām lēmumu, ka neiebilstam šādai rīcībai. Teritorija, ko īpašnieks vēlas apmežot, arī pašvaldības teritoriālajā plānojumā ir atzīmēta kā apmežojama. Pieņēmām zināšanai Kalncempju pagasta padomes 2003.gada pārskatu. Deviņiem pagastā pierakstītajiem, kuri aug trūcīgās ģimenēs un mācās K.Valdemāra pamatskolā Beļavas pagastā Gulbenes rajonā, piešķīrām brīvpusdienas aprīlī un maijā. Brīvpusdienas viņiem apmaksājām arī iepriekšējos šā mācību gada mēnešos. Vienai ģimenei apstiprinājām garantēto minimālo ienākumu saņemšanu," saka A.Aploks.
Sabiedriskās organizācijas "AIZ Melnupe", kurā ir iesaistījies Kalncempju, Zeltiņu, Ilzenes un Alsviķu pagasts, jurists ir izstrādājis saistošos noteikumus par šo pašvaldību teritorijā esošo ceļu aizsardzību, veicot mežizstrādes darbus. "Iepriekšējā pagasta sēdē šos noteikumus apstiprinājām, tomēr no Finanšu, kā arī Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas saņēmām atzinumu, ka pašvaldības nav tiesīgas uzlikt sodu mežizstrādes darbu noteikumu neievērotājiem. Šā iemesla dēļ marta sēdē mums vajadzēja atcelt iepriekšējo lēmumu. Gribējām būt gudrāki un saudzēt savu pašvaldību ceļus, tomēr labā iecere neizdevās," klāsta A.Aploks.

Citu datumu laikraksti

  • Skrodera amats palīdz iepazīt šejieniešus

    Mājās uz galda novietota Nemitīgās palīdzības Dievmātes fotogrāfija. Apkārt valda ideāla kārtība - neraksturīga vīrietim, kas mūža nogalē saimnieko...

  • Politiskie vēji pagaidām pieklusuši

    Latvijas politiskā dzīve pagājušās nedēļas laikā bija mierīga. Nemanīja ne krievu valodas aizstāvju aktivitātes, ne kreisā politiskā spārna...

  • Alūksnē svinēs Eiropas dienu

    Valsts galvenās kultūras inspektores Alūksnes rajonā Astrīdas Bēteres projekts “Ar mums sākas Eiropa” saņēmis Kultūrkapitāla fonda finansiālu...