Pagastā vēlas modernizēt ūdensvada un kanalizācijas sistēmu

Finanšu stabilizācijas procesa laikā Kalncempju pagastā jau ir modernizēta pagasta katlumāja un nomainīts ūdenstorņa sūknis. Vēl atlikuši kanalizācijas sistēmas uzlabošanas darbi.

Finanšu stabilizācijas procesa laikā Kalncempju pagastā jau ir modernizēta pagasta katlumāja un nomainīts ūdenstorņa sūknis. Vēl atlikuši kanalizācijas sistēmas uzlabošanas darbi.
"Mums atlika 640 lati, kad veicām ūdenstorņa sūkņa maiņu un katlumājas modernizāciju. Līdz 5.aprīlim Finanšu ministrijā vēlamies iesniegt finanšu stabilizācijas projekta grozījumus, lai varētu izmantot atlikušo summu. Ūdensvads, kas ar ūdeni apgādā pagasta Līvānu tipa māju iedzīvotājus, ir savu laiku nokalpojis, tādēļ tajā bieži rodas plīsumi. Tos novēršam par pagasta padomes budžeta līdzekļiem. Finanšu stabilizācijas procesa rezultātā šāgada otrajā ceturksnī vēl ir paredzēti līdzekļi 6000 latu apmērā ūdensvada un kanalizācijas sistēmas rekonstrukcijai, tāpēc projekta grozījumos lūgsim šos 640 latus atļaut izmantot ūdensvada remontdarbiem," stāsta Kalncempju pagasta padomes priekšsēdētājs Andrejs Aploks.
Finanšu stabilizācijas procesa laikā pašvaldība cer iegūt vēl papildus 2000 latu kredītu vieglās automašīnas iegādei pagasta padomes vajadzībām. "Kalncempju pagasta padomei līdz šim nav savas vieglās automašīnas, tādēļ izmantoju personisko auto," uzsver A.Aploks.
"Alūksnes Ziņās" jau rakstījām, ka Kalncempju pagastā 2003.gadā uzsāka finanšu stabilizācijas procesu. Par pirmajā posmā saņemtajiem līdzekļiem - 32 451 latu - pašvaldība veica visus norēķinus ar kreditoriem. Kopā stabilizācijai paredzēti 58 852 lati. Otrā posma līdzekļus - 23 400 latus - izmanto, lai veicinātu Kalncempju pagasta attīstību.
Finanšu stabilizācijas process pašvaldībā ilgs 20 gadus. Aizņēmums Kalncempju pagasta padomei ir jāatmaksā 20 gadu laikā ar 5,28 procentu likmi.

Citu datumu laikraksti

  • Konkurss “Iepazīsti Alūksnes rajonu”

    Šodien publicējam konkursa “Iepazīsti Alūksnes rajonu” septītās kārtas jautājumus, ko sagatavojis Kalncempju tūrisma informācijas punkts, kā arī...

  • Dzīvo viss, kas mīlestībā dots

    Acīmredzot nav jābrīnās, ka steigas un stresa nomāktie cilvēki veldzi un atelpu meklē dzejnieces Kornēlijas Apškrūmas sirsnības un mīlestības...

  • Popularizēs lietišķās mākslas mantojumu

    Alūksnes Tautas lietišķās mākslas studija “Kalme” kopā ar rajona mājturības skolotājiem vēlas apzināt rajona lietišķās mākslas mantojumu.Alūksnes...