Palīdzēt nelaimē nonākušajiem

Pēdējā laikā karstuma vilnis ietekmējis daudzus. Gandrīz katru dienu dzirdot palīdzības mašīnu signālus, kļūst neomulīgi. Skaidrs – vai nu kaut kur ugunsnelaime, vai arī kādam kļuvis slikti karstā laika dēļ.
Ir briesmīgi uzzināt, ka kādam nodegusi māja, kāds zaudējis nesen sastādītu meža teritoriju... Zaudējums. Ko tas nozīmē, kā to pārdzīvot? Kā saprast, ka viss nokārtosies? Jebkuras traģēdijas brīdī neviens nedomā par to, ka viss, kas notiek, notiek uz labu. Vienīgais, kas palīdzēs norīt tukšuma malku, ir laiks. Un līdzcilvēku atbalsts. Jā, tieši cilvēki ir tie, kas ārstē, – vienalga, psiholoģiski vai fiziski. Pats svarīgākais šādās traģēdijās – nevienu nevainot, jo tas neko neatrisinās. Neviens neko tādu nav pelnījis. Svarīgi ir nepalikt vienaldzīgam, jo nelaime nežēlo nevienu un neskatās, cik kuram gadu, cik bērnu, cik naudas maciņā vai cik pozitīvi domājošs ir cilvēks.
Esmu patiesi laimīga, ka mums apkārt ir tik daudz labestīgu un cēlsirdīgu cilvēku. Un te jau vairāk domāju vārdu “labdarība”. Paldies tiem cilvēkiem, kuri palīdz nelaimē nonākušajiem, neprasot par to neko pretī. Protams, dīvaini ir tas, ka pārsvarā palīdzību piedāvā tie, kuriem pašiem nav daudz. Varbūt te vietā ir teiciens - paēdušais nepaēdušo nesapratīs. Bet tas pat nav būtiski, galvenais, ka cilvēki ir līdzjūtīgi un palīdzēt griboši.
Nelaimes ne vienmēr var novērst, bet tikai mēs paši varam dzīvot drošāk, daudzas lietas pārrunāt ar saviem tuviniekiem, īpaši ar bērniem. Mediķu ieteikumi šādos laika apstākļos ir visiem jau zināmi. Piemēram, ka nevajadzētu atrasties tiešā saskarē ar sauli no pulksten 11.00 līdz 15.00, galvā vajadzētu būt cepurei, jāizvairās no ilgstošas un fiziskas piepūles saulē. Galvenais - sargāsim tos, kuri ir visneaizsargātākie, uzmanīsim savus bērnus, samīļosim suni un regulāri apciemosim vecmāmiņu!
Ir svarīgi apsēsties un piedomāt par tiem, kuriem grūti klājas, mēģināt kaut kā palīdzēt. Tas var izpausties gan praktiskā veidā, gan ar labo domu spēku. Būsim blakus cits citam un pasniegsim roku attiecīgajā minūtē! 

Citu datumu laikraksti