Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palielinās iedzīvotāju saslimstība ar alkoholismu

Alūksnes poliklīnikas narkologa uzskaitē pērn reģistrēti 339 cilvēki, kas ir par 42 vairāk nekā 2001.gadā.

Alūksnes poliklīnikas narkologa uzskaitē pērn reģistrēti 339 cilvēki, kas ir par 42 vairāk nekā 2001.gadā. Pēc palīdzības pie ārsta vērsušās arī 38 sievietes. Apmēram 50 slimniekiem sniegta medicīniskā palīdzība, kad viņi nespēja pārtraukt dzeršanu. Pagaidām maz ir narkotiku lietotāju.
"Tas liecina, ka mūsu rajonā tāpat kā visā valstī palielinās saslimstība ar alkoholismu. Pozitīvi ir tas, ka cilvēki ir izpratuši kaitīgā ieraduma postošās sekas. Tiesa, nereti viņiem ārstēties piespiež darbavieta vai ģimene. Bet ir arī cilvēki, kas labprātīgi ierodas pēc nosūtījuma un ir gatavi turpināt ārstēšanos ambulatori. Izšķiroša ir vēlēšanās, jo ar varu nevienu nevar atturēt," secina ārste psihiatre - narkoloģe Irēna Greivule.
Viņa norāda, ka delīrijs bijis septiņiem alkohola lietotājiem. Uz stacionāriem nosūtīts 121 pacients. Ir cilvēki, kas tajos apgūst Minesotas programmu. Psiholoģiskās nodarbībās grupās panāk izpratni par alkoholisma problēmas risinājuma iespējām. Var intravenozi ievadīt pagarinātās darbības pretalkohola medikamentus, kas samazina tieksmi pēc alkohola uz sešiem mēnešiem vai gadu.
"Nekad nevar teikt, ka slimnieks ir pilnīgi izārstējies. Bet var būt izārstēts uz noteiktu laiku. Ne viens vien ik gadu atkārto intravenozo injekciju. Ja trīs gadus cilvēks nav lietojis alkoholiskus dzērienus vai arī regulāri ārstējies, tad viņu var noņemt no uzskaites. Pērn apmēram 50 cilvēku vārdi ir svītroti no reģistra," norāda I.Greivule. Pieredze liecina, ka alkoholu nemaz nelieto daudzi, kam ar to bijušas problēmas. Diemžēl bieži cilvēks gaida dienu, kad beigsies zāļu iedarbība, lai sāktu "plostu".
Alūksnes rajonā pagājušajā gadā reģistrēti astoņi nāves gadījumi, kam iemesls ir pārmērīga alkohola lietošana.

Citu datumu laikraksti