Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palielinās nepilngadīgo izdarīto noziegumu skaits

Šogad sešos mēnešos valstī palielinājies noziegumu skaits, ko izdarījuši nepilngadīgie. Kopumā reģistrēti 1915 nepilngadīgo izdarītie noziegumi, kas ir par 184 vairāk nekā pērn šajā laikā.

Šogad sešos mēnešos valstī palielinājies noziegumu skaits, ko izdarījuši nepilngadīgie. Kopumā reģistrēti 1915 nepilngadīgo izdarītie noziegumi, kas ir par 184 vairāk nekā pērn šajā laikā.
"Alūksnes rajonā pirmajā pusgadā atklāti 45 noziegumi, ko izdarījuši nepilngadīgie. Salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem arī Alūksnes rajonā to skaits palielinās," laikrakstam stāsta Alūksnes rajona policijas pārvaldes nepilngadīgo lietu inspekcijas galvenā speciāliste Līga Medne.
2000. gadā Alūksnes rajonā nepilngadīgie izdarījuši 49 noziegumus, 2001. gadā - par diviem vairāk, bet 2002. gadā nedaudz mazāk - 31. "Diemžēl, kaut arī veicam lielu profilaktisko darbu skolā, organizējam policijas dienas, noziegumu skaits palielinās," secina L.Medne. Viņa norāda, ka šogad 12 gadījumos noziedzīgu darbību veicis 1987. gadā dzimušais A.K., kas trīs gadus bijis Strautiņu mācību un pāraudzināšanas iestādes audzēknis.
Galvenā speciāliste norāda, ka, atklājot pirmo noziegumu, ņem vērā to, ka jaunietis ir nepilngadīgs un viņš nepaliek apcietinājumā, tāpēc izdara vēl citus noziegumus. "Jaunieši noziegumus izdara galvenokārt alkohola reibumā," atzīst L.Medne. Retāk noziegumus pusaudži veikuši grupā. "Šogad atklājām arī 1984. gadā dzimušā I.D. izdarītos noziegumus, ko viņš veicis, kad vēl nebija sasniedzis pilngadību. Viņa darbībā konstatēja 15 noziedzīgas epizodes," uzsver L.Medne.
Statistikas dati liecina arī to, ka noziegumus izdara jaunieši, kas nemācās - neiegūst vidējo izglītību un klaiņo. Viņi auguši nelabvēlīgās ģimenēs, kur vecāki bērnu audzināšanu atstājuši novārtā. "Vairāk problēmu rodas arī tajos pagastos, kur pagasttiesas neveic savus pienākumus, nepievērš uzmanību tam, ka bērni neapmeklē skolu."
Izmaiņas Bērnu tiesību aizsardzības likumā paredz, ka šādiem nepilngadīgajiem pašvaldībās jāizstrādā sociālās korekcijas programma. Bieži vien ar pusaudžiem sāk strādāt tikai tad, kad viņi jau ir izdarījuši noziegumu," vērtē L. Medne.
Viņa uzsver, ka no nepilngadīgo izdarītajiem noziegumiem pārsvarā ir zādzības, huligānisms un mantas bojāšana. Šogad reģistrēti trīs gadījumi, kad nepilngadīgie paši cietuši no seksuālās vardarbības. L.Medne prognozē, ka pusaudžu noziedzība valstī vēl vairāk palielināsies.
***
Fakti
Latvijā nepilngadīgie 806 noziegumus izdarījuši grupā, 271 - narkotiku ietekmē un 368 alkohola reibumā.
No nepilngadīgo paveiktajiem noziegumiem valstī 1116 bijušas zādzības, no tām 182 - zādzības no automašīnām, 186 - no dzīvokļiem un 146 - no tirdzniecības objektiem.
Latvijā pusaudži šogad izdarījuši trīs slepkavības, četras izvarošanas, 119 laupīšanas un piecas reizes nodarījuši smagus miesas bojājumus, 116 reizes pusaudžu uzvedība kvalificēta kā huligānims.
Visaugstākais nepilngadīgo pastrādāto noziegumu īpatsvars ir Liepājā, Daugavpils rajonā, Jūrmalā un Limbažu rajonā.

Citu datumu laikraksti

 • Tauriņam pa pēdām

  Varēja aizbraukt līdz pašai Aglonas baznīcai, - Mareks skatījās uz vecā tilta atliekām.6. Varēja aizbraukt līdz pašai Aglonas baznīcai, - Mareks...

 • Klāt mūzikas festivāls "Sinepes un Medus"

  Mūzikas festivāls "Sinepes un Medus" Madonā notiks jau trīspadsmito reizi.Mūzikas festivāls "Sinepes un Medus" Madonā notiks jau trīspadsmito reizi....

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  Alūksnes pilsētas svētki. Alūksnes pilsētas svētku programma: 2.augusts. 10.00 - 14.00 - Eironams: vēstures labirinti, konkursi (galvenā balva -...

 • Klients un viņa taisnība

  Patērētāju tiesību aizsardzība Latvijā ir viena no tām jomām, kurā jau tagad ES likumdošana darbojas gandrīz pilnā apjomā, tādēļ nebūs jāpiemēro...

 • ES patērētāji kļūs informētāki

  Jums liekas, ka kļūstat resnāks? Jums liekas, ka ikdienā lietotā pārtika nevis nodrošina veselīgu uzturu, bet gan padara jūs grūtsirdīgākus?...

 • Patēriņa džungļos

  Jau ilgāku laiku Rietumu sabiedrībā dominē patēriņa kultūra, jo tieši patēriņš dažādās izpausmes formās kļuvis par vienu no sabiedrības attīstības...