Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palielinās saslimšana ar vīrusu infekcijām

Vīrusu saslimšanas esot gripas priekšvēstneši. Alūksnes rajonā vēl nav neviena gripas slimnieka, bet pediatre Rūtas Merkuševa norāda, ka pēdējās nedēļas dienās ir vairāk mazo slimnieku ar vīrusu infekcijām.

Vīrusu saslimšanas esot gripas priekšvēstneši. Alūksnes rajonā vēl nav neviena gripas slimnieka, bet pediatre Rūtas Merkuševa norāda, ka pēdējās nedēļas dienās ir vairāk mazo slimnieku ar vīrusu infekcijām. Dienā viņa pieņem apmēram 20 pacientu, kam ir paaugstināta temperatūra, vemšana vai caureja.
"Nav iespējams bez laboratoriskas izmeklēšanas teikt, ka tas ir Rota, Norvalkas vai cits vīruss. Saslimšanas pazīmes ir līdzīgas: nelaba dūša, vemšana un caureja. Protams, sevišķi uzmanīgiem ir jābūt bērnu kolektīvos. Pētījumi liecina, ka uz apmēram 90 procentiem saslimušo neiedarbojas antibiotikas. Tas nozīmē, ka vairāk jāievēro profilakse. Lielākajiem bērniem būtu jātiek galā ar vīrusiem, izmantojot antibiotikas maz vai nemaz," atzīst ārste R.Merkuševa.
Viņa iesaka nēsāt ķiploku krelles. Ja ir paaugstināta temperatūra, ir jālieto vairāk šķidruma. "Maziem bērniem slimības laikā pastiprināti jādod dzert, citādi viņu ķermenis atūdeņojas, un tas ir bīstami. Vairāki mazie pacienti bija jāievieto slimnīcā, kur ar sistēmas palīdzību atjaunoja nepieciešamo šķidruma daudzumu," norāda ārste. Pret gripu potē maz, jo bērniem ir vajadzīga tikai puse no vakcīnas devas. To sadalīt nevar, tāpēc vecākiem būtu jāmaksā par visu devu.
Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādē "Pienenīte" vakar bija 100 bērnu. Vadītāja Ārija Driņina saka, ka pārējie 26 audzēkņi ir mājās, bet visi nav slimi. "Iestājies silts laiks, tāpēc ir bažas, ka varētu vairāk slimot. Tomēr ceru, ka izdosies izvairīties no gripas. Regulāri dodam bērniem C vitamīnu. Viņi nemaz nemana, ka ēd arī ķiplokus, jo to sulu iespiež zupā vai burkānu salātos," atklāj Ā.Driņina. Ar zarnu vīrusu slimo arī Alūksnes sākumskolā, bet mazāk kā rudens mēnešos. Pašlaik no gandrīz 800 skolēniem slimi ir tikai pieci. "Daudziem ir iesnas un klepus, bet viņi apmeklē skolu," norāda Alūksnes sākumskolas medmāsa Ritma Purviņa.

Citu datumu laikraksti