Palielināsies maksa par bērnu ēdināšanu bērnudārzos

Alūksnes pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs “Sprīdītis”, “Pienenīte” un “Cālis” ar nākamo gadu mainīsies vecāku maksa ēdināšanas izdevumiem.

Alūksnes pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs "Sprīdītis", "Pienenīte" un "Cālis" ar nākamo gadu mainīsies vecāku maksa ēdināšanas izdevumiem. Ar Alūksnes domes novembra sēdes lēmumu tā noteikta 0,90 latu par vienu dienu.
Pašlaik vecāki mēnesī maksā 15 latus par mazuļu ēdināšanu Alūksnes bērnudārzos, bet ar 1.janvāri tas būs vidēji par trim latiem dārgāk. Maksa par ēdināšanas izdevumiem mēnesī tiks aprēķināta pēc faktiski apmeklēto dienu skaita. "Sprīdītī" un "Pienenītē" par bērnu ēdināšanu pilnībā maksās vecāki, "Cālis" ir speciālais bērnudārzs, tāpēc tajā vecāku maksa būs daļēja, bet arī 0,90 latu.
"Maksa par ēdināšanu nedaudz palielināsies, toties būs vieglāk atrēķināt tās dienas, kurās bērns nebūs apmeklējis pirmsskolas izglītības iestādi slimības vai citu iemeslu dēļ. Maksā par ēdināšanu ietilpst ne tikai produktu vērtība, bet arī ēdiena sagatavošanai nepieciešamie līdzekļi un pavāru atalgojums. "Cālim" ēdināšanas izdevumus daļēji finansē valsts, tādēļ vecāku maksa par ēdināšanu ir daļēja. Toties "Cālī" bērniem ir nepieciešams specializēts uzturs, tādēļ arī kopējā maksa par ēdināšanu ir lielāka," skaidro Alūksnes pilsētas domes galvenā grāmatvede Valda Silicka.
Jaunās izmaksas noteiktas, analizējot situāciju citu pilsētu bērnudārzos. "Produktu cenas nemitīgi palielinās, bet bērniem ir nepieciešams daudzveidīgs uzturs. Ja "Sprīdītī" šā gada sākumā tikai produktu iegādei mēnesī tērēja 1200 latu, tad tagad šim mērķim ir nepieciešams jau 1500 latu," saka V.Silicka.

Citu datumu laikraksti

  • Politiķi izprot, bet nesola

    Spilgta Alūksnes 4. Grāmatu svētku epizode bija sociālajiem jautājumiem veltītā diskusija, kurā piedalījās pieci Latvijā pazīstami politiķi.Spilgta...

  • Latvijā ir melno stārķu populācijas centrs

    Alūksnes Dabas muzejā “Vides labirints” izveidota jauna izstāde, kas stāsta par mūsu spārnoto draugu tālajiem ceļojumiem.Alūksnes Dabas muzejā "Vides...

  • Dibina jaunu asociāciju

    Ceturtdien, 17.novembrī, Rīgā, viesnīcā “Rīga”, paredzēta Latvijas Augļu un dārzeņu importētāju un vairumtirgotāju asociācijas dibināšana.Ceturtdien,...