Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pamatskolā par kurināmo izmanto gāzi

Otro nedēļu Jaunannas pamatskolu apsilda, izmantojot gāzi. Līdz ar to izglītības iestādē nodrošina arī siltā ūdens padevi. Jaunannas pamatskola ir pirmā skola Alūksnes rajonā, kur ir šāda apkure.

Otro nedēļu Jaunannas pamatskolu apsilda, izmantojot gāzi. Līdz ar to izglītības iestādē nodrošina arī siltā ūdens padevi. Jaunannas pamatskola ir pirmā skola Alūksnes rajonā, kur ir šāda apkure.
"Nevar teikt, ka tagad ir pilnībā atrisināta apkures problēma skolā, jo apkures sistēmā vēl ir dažas nianses, ko jānovērš. Ideja par gāzes apkures sistēmas ierīkošanu radās diezgan spontāni. Zinot to, ka palielinās kurināmā cenas, skolas budžets septiņus gadus ir nemainīgs un palielinās dzīves dārdzība, pieņēmām šādu lēmumu. Trīs jauno apkures katlu iegāde un montāža ieilga, tādēļ to varējām izdarīt tikai rudenī," stāsta Jaunannas pamatskolas direktore Līga Toka - Čevere.
Viņa norāda, ka līdz šim skolā aktuāla problēma bija siltā ūdens padeve, jo jaunās sanitāri higiēniskās prasības nosaka, ka izglītības iestādē ir jābūt siltajam ūdenim. "Mums būtu nelietderīgi pirkt elektriskos ūdens boilerus. Jaunannas pagasta padome apkures sistēmas maiņai ir paņēmusi 16 000 latu kredītu, ko jāatmaksā desmit gados. Šajā summā ir ieplānoti līdzekļi ne tikai trīs apkures katliem, bet arī kurināmajam - gāzei - ar ko pietiktu apmēram pusgadam," uzsver L.Toka - Čevere.
Viņa atzīst, ka ir grūti paredzēt, cik siltas telpas būs aukstā laikā, jo pamatskolas būvprojekts ir neveiksmīgs. "Ēka ir būvēta nepārdomāti - tai ir ļoti plānas sienas, vietām pa visu ārsienu ir logi, kas nenotur ēkā siltumu. No gāzes apkures katliem varam iegūt par 30 grādiem lielāku temperatūru nekā no malkas apkures, tādēļ skolas telpās noteikti nesalsim. Piemēram, 3.novembrī telpās vidējā temperatūra bija 21 grāds, tomēr jautājumu par ārsienu siltināšanu risināsim," apgalvo direktore.
Viņa akcentē, ka bija žēl no darba atlaist četrus kurinātājus. "Man kā izglītības iestādes vadītājai, kurai ir jādomā, kā ar esošajiem līdzekļiem nodrošināt skolēniem siltas telpas, bija jāizšķiras par šādu soli. Uzskatu, ka no ietaupītajiem līdzekļiem varu dot vairāk bērniem un domāt, kā siltināt skolas ārsienas. Ar nedaudz novēloto apkures katlu montāžu pamatskolā nokavējām trīs mācību dienas," klāsta L. Toka - Čevere.
Skolas direktore rēķina, ka tagad varēs ietaupīt vismaz trešdaļu līdzekļu, ko agrāk maksāja par malkas iegādi un algās kurinātājiem.
"Domāju, ka nebūsim vienīgā skola, kas izvēlas ēku apsildīt ar gāzi, jo arī citas Alūksnes rajona skolas ar mums konsultējas šajā jautājumā," atklāj L.Toka - Čevere.

Citu datumu laikraksti