Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pamatskolā strādās jauna direktore

Veclaicenes pamatskolā no 1.septembra direktora pienākumus pildīs Anda Plauma, kas līdz šim skolā strādāja par direktora vietnieci mācību darbā. "Skolas direktora amatam bija pieteikušies četri kandidāti.

Veclaicenes pamatskolā no 1.septembra direktora pienākumus pildīs Anda Plauma, kas līdz šim skolā strādāja par direktora vietnieci mācību darbā.
"Skolas direktora amatam bija pieteikušies četri kandidāti. Viņu kandidatūru izvērtēja Veclaicenes pagasta padome un pamatskolas skolotāju kolektīvs. Pieņemot galīgo lēmumu, pagasta padomes darbiniekiem liela nozīme bija skolotāju kolektīva izteiktajam viedoklim. Vairākums pedagogu bija atbalstījuši Andas Plaumas kandidatūru," stāsta Veclaicenes pagasta padomes sekretāre Strauta Klaipa.
Anda Plauma atzīst, ka jaunais amats vēl šķiet nepierasts. Veclaicenes pamatskolā viņa strādā no 1980.gada. Šī skola ir viņas pirmā darba vieta pēc Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas absolvēšanas. Direktora vietniece mācību darbā vizuālās mākslas un mājturības skolotāja ir jau desmit gadus. "Ir zināma nedrošības sajūta, bet ceru, ka kopīgiem spēkiem viss izdosies. Darbs ir pazīstams, tādēļ nolēmu ļauties jaunajam izaicinājumam un pieteikties šim amatam. 2003./2004.mācību gads būs ļoti atbildīgs, jo pavasarī ir skolas akreditācija. Mana darba taktika ir vispirms izdarīt un pēc tam par to stāstīt citiem," saka A. Plauma.
Viņa skolā vēlas saglabāt tradīcijas, ieviest daudz jaunu pozitīvu izmaiņu un vairāk par skolā notiekošo stāstīt sabiedrībai. "Ēvalds Vanags ir iedibinājis sadarbību ar vairākiem ārzemju un izglītības fondiem, ko noteikti turpināsim. Vēl vairāk nekā līdz šim skolā popularizēsim iekšējās kārtības noteikumus un skolas nolikumu. Pašvaldībā daudzi bērnu vecāki un citi iedzīvotāji ir bez darba, tādēļ nākotnē mēģināsim rast iespēju skolā gūt sev noderīgas zināšanas arī viņiem, piemēram, izveidojot Pieaugušo izglītības centru," atklāj A. Plauma. Viņa neslēpj, ka skolā mācās maz skolēnu un ir vairākas apvienotās klases, tādēļ pedagogi domā, kā pamatskolu pārprofilēt.
"Ir doma skolu izveidot, lai tā būtu piemērota bērniem ar īpašām vajadzībām. Lai mēs varētu uzņemt bērnus no citām apdzīvotām vietām, skolā nepieciešams internāts un speciāli apmācīti darbinieki, kā pašlaik nav. Mūsu skolā vairākus gadus mācās viens bērns ar īpašām vajadzībām, kuru pārējie bērni un pedagogi ir iemīļojuši. Apsveram arī iespēju skolu pārveidot par kristīgo izglītības iestādi, bet varbūt izvēlēsimies vēl kādu citu variantu," saka A. Plauma.
Līdzšinējais Veclaicenes pamatskolas direktors Ēvalds Vanags arī turpmāk skolā mācīs vēsturi, būs skolas muzeja vadītājs un klases audzinātājs.
"Katram cilvēkam dzīvē pienāk brīdis, kad viņš vēlas pārmaiņas. Direktora darbs ir grūts un atbildīgs. Tas un vēl veselības problēmas lika pieņemt šādu lēmumu. Anda labi pildīja direktora vietnieka pienākumus, tādēļ esmu pārliecināts, ka viņa tiks galā," uzskata Ē. Vanags.
2003./2004.mācību gadā vēl divās Alūksnes rajona skolās darbu sāks jauni direktori - Trapenes pamatskolā Emmas Valijas Šļukumas vietā pienākumus pildīs Aivars Maltavnieks, bet Sikšņu pamatskolā jaunais amata kandidāts būs zināms nākamajā nedēļā.

Citu datumu laikraksti

 • Tauriņam pa pēdām

  Esot vietējais un vēl viens strādnieks. Teica, ka viņiem ir slaukšanas aparāti un piena dzesēšanas iekārtas.Esot vietējais un vēl viens strādnieks....

 • Iekārto pirmo golfa laukumu

  Jaunalūksnes pagasta "Salņi" saimnieka Viktora Litaunieka veidotā Vinnija Pūka dabas taka dāvā arvien jaunas iespējas aktīvi atpūsties, uzzināt un...

 • Pilsētas svētkus vērtē pretrunīgi

  Alūksne: vienmēr ir bijusi saistīta ar armiju. Pirmo reizi Alūksnes pilsētas svētki bija neierasti - programmā bija Nacionālo bruņoto spēku...

 • Tauriņam pa pēdām

  Varēja aizbraukt līdz pašai Aglonas baznīcai, - Mareks skatījās uz vecā tilta atliekām.6. Varēja aizbraukt līdz pašai Aglonas baznīcai, - Mareks...

 • Klāt mūzikas festivāls "Sinepes un Medus"

  Mūzikas festivāls "Sinepes un Medus" Madonā notiks jau trīspadsmito reizi.Mūzikas festivāls "Sinepes un Medus" Madonā notiks jau trīspadsmito reizi....

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  Alūksnes pilsētas svētki. Alūksnes pilsētas svētku programma: 2.augusts. 10.00 - 14.00 - Eironams: vēstures labirinti, konkursi (galvenā balva -...