Pamēģini!

Paņem tīru, baltu papīra lapu, pildspalvu un uzraksti apmēram desmit rindiņu garu tekstu! Vari to lūgt izdarīt draugam vai ģimenes loceklim. Pēc tam mēģini secināt.

Paņem tīru, baltu papīra lapu, pildspalvu un uzraksti apmēram desmit rindiņu garu tekstu! Vari to lūgt izdarīt draugam vai ģimenes loceklim. Pēc tam mēģini secināt.
Slīpums
Slīpums uz labo pusi norāda uz saskarsmi, bet ne to, kā tā notiek, piemēram, rakstītājs var vēlēties būt draudzīgs, atsaucīgs, manipulēt, kontrolēt vai būt mīlošs.
Ja rokraksts ir taisns uz augšu, tas norāda uz neatkarīgu raksturu.
Tendence burtus rakstīt slīpi uz kreiso pusi norāda uz emocionalitāti un atturīgumu. Šim cilvēkam svarīgi ir būt patiesam pret sevi.
Burti
Lieli burti var nozīmēt ekstravertu personību vai arī uzticības izrādīšanu lasītājam, ko gan parasti nedemonstrē svešiniekam.
Mazi burti var nozīmēt pretējo. Sīks rokraksts var arī norādīt uz domātāju un zinātnieku atkarībā no citām rokraksta iezīmēm.
Ja raksts ir mazs un smalks, rakstītājam, visticamāk, nav izteiktu saskarsmes spēju ārpus ierastā loka. Šiem cilvēkiem parasti nav viegli iejusties svešā sabiedrībā.
Spiediens
Liels spiediens norāda uz apņemšanos un nopietnu uztveri, bet pārmērīgi stiprs spiediens nozīmē, ka rakstītājs dažkārt cieš no nervu spriedzes un asi reaģē uz kritiku. Šādi cilvēki vispirms reaģē un tikai pēc tam uzdod jautājumus.
Viegls spiediens norāda uz jūtīgumu pret noskaņu un prasmi iejusties citu cilvēku problēmās, bet var arī norādīt uz vitalitātes trūkumu, ja spiediens ir nevienāds.
Atstarpes starp vārdiem
Vidējā atstarpe starp vārdiem atbilst vienam burtam konkrēta cilvēka rokrakstā. Lielas atstarpes it kā paziņo - "dodiet man vietu, kur elpot".
Šauras atstarpes saistītas ar vēlēšanos būt kopā ar citiem, bet šādi rakstītāji var būt uzbāzīgi, jo īpaši, ja rokraksts nav izsmalcināts.
Atstarpes starp rindām
Rokrakstu var vērtēt uz papīra bez līnijām, lai būtu redzamas rakstītāja veidotās atstarpes. Lielas atstarpes nozīmē, ka rakstītājs vēlas atkāpties un palūkoties uz notikumiem no attāluma.
Cieši kopā saspiestas rindas raksturo darbīgu cilvēku. Ja ir arī diezgan nesaistīti burti, viņš varētu būt piemērots enerģiskai rīcībai stresa pilnā vidē.
Lapu malas
Lapas kreisā mala norāda uz saknēm - ģimeni, labā - attiecības ar citiem cilvēkiem un nākotni, augšējā - par mērķiem un ambīcijām, apakšējā - par enerģiju, instinktiem un praktiskumu.
Ja rakstītājam ir plata kreisā mala, viņu interesē kustība. Ja šaura, cilvēks ir piesardzīgs un nevēlas, lai viņu mudinātu rīkoties, pirms nav gatavs. Šaura labā mala ir saistīta ar nepacietību un vēlmi sākt aktīvi rīkoties. Plata labā mala liecina par bailēm no nezināmā.
Burtu savienojums
Nepārtraukti kā vienā diedziņā savērti burti atgādina vērpjamu vilnu - šie rakstītāji ir garīgi moži, bet var arī būt nepacietīgi. Viņi drīzāk atbild uz jaunām idejām nekā paši tās rada.
Viļņveidīgs rokraksts bieži ir cilvēkiem, kuri ir garīgi nobrieduši un prasmīgi.
Pēc materiāliem internetā

Citu datumu laikraksti

  • Naglu ciemā tagad pārsvarā saimnieko ienācēji

    Malienas pagasta apdzīvotajā vietā Naglas dzīve rit tāpat kā jebkurā pagastā. Naglās māju nav daudz, bet to kādreizējie īpašnieki jau aizgājuši...

  • Monētu savienības - jau pirms 600 gadiem

    Ekonomikai un tirdzniecībai ir kopējas attīstības likumsakarības, viena - aptvert arvien lielāku teritoriju.Ekonomikai un tirdzniecībai ir kopējas...

  • Jauna iespēja skolēniem

    Rudens un jaunā mācību gada sākums skolēniem un skolotājiem rada jaunus pienākumus, bet sniedz arī jaunas iespējas.Rudens un jaunā mācību gada sākums...