Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Paņem saujā, sargā un nelaiž vairs vaļā

Alūksnieši Sanita un Didzis Eglīši uzskata, ka viņiem joprojām netrūkst jaunības dulluma, lai gan laulībā pavadīti 13 gadi. Viņi papildina viens otru - Didzis ar iekšēju mieru, bet Sanita - ar trauksmi un enerģiskumu.

Alūksnieši Sanita un Didzis Eglīši uzskata, ka viņiem joprojām netrūkst jaunības dulluma, lai gan laulībā pavadīti 13 gadi.
Viņi papildina viens otru - Didzis ar iekšēju mieru, bet Sanita - ar trauksmi un enerģiskumu. Viņi apzinās, ka ģimenes stiprums slēpjas savstarpējā cieņā, prasmē uzklausīt vienam otru. Arī vēlmē rēķināties ar otra cilvēka un, protams, bērnu viedokli, neuzspiežot savējo, kas nebūt nav viegli. “Tajā brīdī, kad rodas kādas problēmas, vislabāk var novērtēt, ka ģimene ir tie cilvēki, kas būs blakus un palīdzēs. Tāpēc cenšamies dzīvot tā, lai ģimeni sargātu, turētu kopā, it kā to stingri saņemot saujā,” laikrakstam stāsta Sanita un Didzis Eglīši.
Viņi viens otram “jā” vārdu teica pavasarī, bet rudens esot bijis skaists cerēšanās laiks. Abu dzimtās esot stipras ģimenes. Arī Eglīši novērtējuši, ka liktenīgajai izvēlei vajadzētu būt uz mūžu, lai gan viņi neesot ideāla ģimene. Sanitas dzimtā puse ir Zemgale, Dobeles rajons, bet Didzis ir trapenietis.
“Es dzīvoju pie pašas Lietuvas robežas, Didzis - pie Igaunijas, bet abi satikāmies pirms četrpadsmit gadiem Rīgā, kad mācījāmies Kultūras un izglītības darbinieku tehnikumā,” stāsta Sanita.
Sieva vadīja vīru
Sanita un Didzis ir Svaru zīmes pārstāvji, bet meitas - trīspadsmitgadīgā Evija un divpadsmit gadus vecā Signe - Jaunavas, lai gan arī viņām esot vajadzējis būt Svariem.
Sanita piekrīt horoskopā rakstītajam, ka Svari ir kultūras cilvēki, tā esot patiesība. Didzis pirmais atnācis strādāt uz Trapeni par tautas nama vadītāju. Vēlāk Sanita pārņēmusi tautas nama vadību savās rokās, bet Didzis kļuvis par viņas padoto. Abi vadījuši pagasta kultūras dzīvi, veidojuši sadarbību ar bērniem un jauniešiem. Paši aktīvi iesaistījušies pašdarbībā - dziedājuši un uzstājušies ballēs, dejojuši un spēlējuši teātri, zīmējuši afišas. Darījuši visu, ko vien jaunības maksimālismā uzskatījuši par vajadzīgu.
Nedusmojas pārāk ilgi
“Piecus gadus Trapenē arī nodzīvojām, taču sapratām, ka labi nav, ja vienas ģimenes cilvēkiem ir ne tikai kopīgas mājas, bet arī kopīgs darbs. Mūsu ģimenē nav raksturīgi strīdi, taču toreiz strīdējāmies tikai par darbu,” apgalvo Sanita.
Šajā laikā arī sapratuši, ka Sanitai patīk organizatorisks darbs un vadīt kultūras dzīvi, bet Didzim tas neesot gluži piemērots. Tāpēc Sanitai tagad darbošanās kultūras jomā joprojām ir gan darbs, gan vaļasprieks, bet Didzim - tikai aizraušanās brīvajā laikā. Droši vien arī tādēļ Eglīšu ģimene nepiederot pie mājās sēdētājiem. Viņiem raksturīgs, ka pienākumus mājās nemēdz dalīt vīriešu un sieviešu darbos un apvainojas viens uz otru ne ilgāk par piecām minūtēm.
Vēlas dziedāt četratā
“Redzu, ka Didzim ir daudz kas tāds, kā pietrūkst man, tāpēc viņu piesaistu vadīt pasākumus un izklaidēt publiku. Didzim ir laba humora izjūta. Arī dziedāšana mums ir sirdslieta - kopīgi uzstājamies dažādos pasākumos. To, ka viņš skaisti dzied, novērtēju, kad tikko bijām iepazinušies,” atzīst Sanita.
Jau vienpadsmito sezonu abi dejo vidējās paaudzes deju kolektīvā “Jukums”, kurā darbojas tikai precēti pāri. Arī jaunus draugus Eglīšu ģimene atradusi, pateicoties dejošanai, taču meitas vecāki gan neesot īpaši mudinājuši dejot.
Sanita atzīst, ka viņas nepiepildītais sapnis ir muzikālā izglītība, tāpēc priecājas, ka meitas vairāk pievērsušās mūzikai, nevis dejai. Abi joko, ka pēc gadiem droši vien dziedāšot korī. Skaists kopīgs ģimenes sapnis esot uzstāties visiem četriem kopā. Pirms pāris nedēļām ģimene piedalījusies radioraidījumā “Greizie rati”, kurā izmēģinājuši dziedāt visi kopā.
Nekautrējas teikt, ka mīl
Eglīšu ģimene bērnus audzina ar mīļumu, ikdienā uzskatot par vajadzīgu nekautrējoties cits citam pateikt: “Es tevi mīlu!”. Meitas ir pieradušas, ka tad, ja vecāki Eviju vai Signi sabar, pēc tam seko mīļuma un maiguma izpausmes. Bērniem esot svarīgi apzināties, cik vecākiem viņi ir nozīmīgi un tuvi. “Mēs ceram, ka tad, kad meitas aizies savā dzīvē, mūs bieži atcerēsies. Arī mēs nesam pārrāvuši saikni ar vecākiem, sazvanāmies vairākas reizes nedēļā un uztraucamies, kā viņiem klājas,” apgalvo Sanita un Didzis.
Netiekot aizmirsts arī par meitu lutināšanu un dažādiem pārsteigumiem dzimšanas dienās. Arī Evija un Signe nevēloties atpalikt no vecākiem ar izdomu un asprātību. Pirms diviem gadiem Valentīna dienā vecāku guļamistaba bijusi izrotāta ar sirsniņām. Sanita un Didzis neesot stingri, bet prasīgi vecāki. Vienlaikus cenšoties apzināties, ka meitām esot interesantais pusaudžu vecums, un atcerēties, kādi paši bijuši skolas laikā. Mamma ģimenē esot cilvēks, ar kuru varot visu sarunāt, bet no tēva ir lielāka bijība. Tad, kad sākoties brīvdienas, bērni esot gluži vai uz izķeršanu, pie kā doties ciemoties - Sanitas vai Didža vecākiem.
Ir varas simbols
Mīļākā vieta, kur Eglīšu ģimene mājās visi sanāk kopā, esot pie televizora. Viņi smejas, ka televizors ģimenē ir gluži vai varas simbols. Mammai uz to esot vismazākās tiesības, bet starp tēti un meitām notiekot sacenšanās, kurš kuru raidījumu skatīsies. “Kopīgi noskatāmies visas prāta spēles un atbildes minam līdzi. Labprāt mēs, meitenes, vēlētos, lai Didzis arī piedalās un vinnē miljonu. Tā arī ir interesanta kopīga nodarbe - fantazēt, kas būtu, ja mums būtu,” joko Eglīši. Meitai Evijai patīkot, ka vecāki bieži vien esot jautri. “Man viņi ir mīļi. Nepatīk, ka reizēm no darba atgriežas sliktā garastāvoklī,” vērtē viņa. Māsa Signe piebilst, cik lietderīgs ir vecāku padoms mācībās.
Tētis ievieš kārtību
Didzis lepojas ar sievas izcilajām kulinārijas prasmēm, bet Sanitai patīk, ka vīram lieliski izdodoties uz mājām nenest darba lietas. Brīvdienās bieži esot picu vakari, iemīļots ir lietuviešu ēdiens, saukts par “Ķiļķeniem”, ar ko Sanita lutinot vīru. Savukārt Didzis mēdz sievai sarūpēt brokastis.
“Didzis ir pedantisks un mājās parasti ievieš kārtību. Ir lietas, ko viņš prot noklusēt atšķirībā no manis. Un tas ir labi, jo nevajag censties pārveidot otru cilvēku. Man patīk, ka Didzis nav greizsirdīgs uz manu darbu, kas reizēm jādara brīvdienās. Man par to nav jāatskaitās,” atzīst Sanita. Didzis par Sanitas vērtīgāko rakstura īpašību nosauc mīļumu un maigumu pret visiem ģimenes locekļiem.

Citu datumu laikraksti

  • Rotaļas turpinās

    Pirms nepilna mēneša Latvija teica jāvārdu Eiropai. Var likties, ka atpakaļceļa nav, nenovēršama ir eiropeisko labumu un nesmukumu ienākšana mūsu...

  • Ir vērts iepazīt kaimiņzemes neparasto šarmu

    Gudri ļaudis saka, ka Igauniju vajag sākt aplūkot no paugurainās dienvidu puses. Tās daba un klimatiskie apstākļi ir gandrīz tādi paši kā pie mums -...

  • Kolekcionē krūzes un senlaicīgas lietas

    Trapeniešu Lanas un Zigurda Safranoviču vaļasprieks jau četrus gadus ir krūzīšu kolekcionēšana. Viņi lepojas ar vairāk nekā 70 dažāda izmēra un...