Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pansionātā palielinās iemītnieku skaits

Alūksnes pansionātā un tā Apes filiālē katru gadu palielinās iemītnieku skaits. Alūksnes pansionāta vadītāja Anita Pāsa norāda, ka pašlaik Alūksnes pansionātā ir 98 iemītnieki, bet pansionāta Apes filiālē - 44.

Alūksnes pansionātā un tā Apes filiālē katru gadu palielinās iemītnieku skaits. Alūksnes pansionāta vadītāja Anita Pāsa norāda, ka pašlaik Alūksnes pansionātā ir 98 iemītnieki, bet pansionāta Apes filiālē - 44.
“Alūksnē ir paredzēts uzņemt 95 cilvēkus. Visu laiku rindā gaidīja pieci cilvēki, bet ik pa laikam kāds atsakās vai pārdomā,” saka A.Pāsa.
Šogad pansionātā ir veikti vairāki remontdarbi. Ir pārkrāsoti divi gaiteņi un nomainīti logi, kosmētiski remontēta virtuve, kur uzlikts arī tvaika nosūcējs, pārmūrēta viena krāsns un līdz ar to kosmētiski remontēta viena istabiņa, kur drīzumā mitināsies četri iemītnieki, remontē arī veļas telpu. Savukārt Apes filiālē ir izremontēta ēdamzāle.
“Alūksnes pansionātam ir iegādāta vieglā automašīna “Volkswagen Passat”. Tā ļoti noder, jo līdz šim visos izbraucienos devāmies ar mikroautobusu “Latvija”. Tas neatmaksājās, ja kaut kur vajadzēja braukt dažiem cilvēkiem. Ja “Latvijai” degvielas patēriņš bija 15 litri uz 100 kilometriem, tad šai automašīnai - apmēram 6,5 litri uz 100 kilometriem,” stāsta A.Pāsa.
12 pansionāta aprūpētāji šovasar mācījās Sarkanā Krusta Rīgas medicīnas skolas kursos, saņēma profesionālās kvalifikācijas apliecības un ieguva kvalifikāciju māsas palīgs. Šādus kursus vēl nepieciešams apgūt divām aprūpētājām. A.Pāsa Rīgā pašlaik apmeklē kursus “Vadība un administrēšana sociālajā darbā”. Viņa ir iestājusies arī Sociālā darba un sociālās pedagoģijas augstskolā “Attīstība”. Vecākā medmāsa Ilva Cunska arī mācās augstskolā “Attīstība” par sociālo rehabilitētāju.
1.oktobris ir Starptautiskā Veco ļaužu diena. A.Pāsa pauž skumjas, ka šajā dienā neviena iestāde un organizācija neatcerējās Alūksnes pansionāta un tā Apes filiāles iemītniekus un darbiniekus.
“Šajā dienā trešo gadu piedalāmies šaha un dambretes turnīrā “Sveiks un vesels” Rīgā. Šogad Apes filiāles iemītnieks Jānis Drollers tajās izcīnīja 1.vietu šahā vairāk nekā 30 dalībnieku konkurencē. Šaha sacensībās piedalījās arī Valērijs Boroduško, kas gan neguva tik labus rezultātus. Vērtēšana sacensībās bija pēc Šveices sistēmas,” stāsta Alūksnes pansionāta kultūras masu pasākumu organizatore Rita Miķelsone.
A.Pāsa norāda, ka pēdējā laikā uz pansionātu nāk iemītnieki, kuriem ir smagas saslimšanas.
“Manuprāt, pašlaik depresija ir arī pašiem pansionāta darbiniekiem. Nomāc tas, ka ir tik niecīgas algas, psiholoģiski grūts darbs un daudz negatīvu emociju. Piemēram, aprūpētājiem “uz papīra” ir 76 lati, kurinātājam - 77 lati, bet viss darbs ir veicams ar rokām. Katram darbiniekam ir ģimene un bērni, kas mācās.
Pansionātam būtu nepieciešama jauna ēka, jo šī neatbilst ne sanitārajām, ne ugunsdrošības normām. Vienā istabiņā dzīvo četri cilvēki, bet vajadzētu būt mazāk. Diemžēl līdzekļu pietiek tikai neatliekamajiem remontdarbiem,” saka pansionāta vadītāja.

Citu datumu laikraksti