Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pansionātā pusdienos ēdamtelpā

Alūksnes pansionāta Apes filiālē remontē telpas, kur līdz pērnā gada vasarai bija ģimenes ārsta, kā arī bijušā doktorāta kabineti. Kur kādreiz atradās rentgena kabinets, tagad iekārtota ēdamtelpa.

Alūksnes pansionāta Apes filiālē remontē telpas, kur līdz pērnā gada vasarai bija ģimenes ārsta, kā arī bijušā doktorāta kabineti. Kur kādreiz atradās rentgena kabinets, tagad iekārtota ēdamtelpa. Darba apstākļus uzlabos arī virtuvē, tur ierīkos tvaika nosūcēju.
"Sanitāri higiēniskās prasības nosaka, ka pansionāta iemītniekiem ir jāēd speciālā telpā, nevis dzīvojamās istabās. Tas, protams, neattiecas uz tiem, kas nestaigā. Tagad būs vieglāk strādāt sanitārēm un virtuves strādniecēm. Viņām nebūs ēdiens trīs reizes dienā slēgtos traukos jānes uz otro stāvu, kur atrodas vairāk veco cilvēku. Apmēram puse no 40 iemītniekiem varēs paši nākt uz ēdamtelpu, kur būs vairāk iespēju arī kontaktēties," stāsta Alūksnes pansionāta Apes filiāles vecākā medicīnas māsa Dina Jāņakalne.
Pašlaik saimniecības daļas vadītājs Viktors Birovs remontē ģērbtuvi sanitārēm, kam ir nepieciešama atsevišķa telpa ar nodalījumiem personīgajam apģērbam un halātiem.
Pirmo iekārtoja bibliotēku, tur pansionātā dzīvojošie var atrast grāmatas un žurnālus. Tos atnesuši Apes iedzīvotāji Laima Klince, Ieva Kubuliņa, Maruta Jakovļeva un Haldons Grīnbergs.
"Tiesa, tie nav jauni izdevumi. Bet vecie cilvēki labprāt tos lasa," secina D.Jāņakalne.
Pēc remonta paredzēts iekārtot kabinetu saimniecības, diētas un vecākajai māsai. Tagad medicīnas personāls un sanitāres strādā vienā telpā.
Būs arī istaba apspriedēm, kur varēs pulcēties 15 pansionāta darbinieki. Katru otrdienu pansionātā dzīvojošo veselību pārbauda ģimenes ārste Zita Uzkliņģe. Iespējams, ka viņai būs savs kabinets, jo telpu pietiek.
Alūksnes pansionāta direktore Anita Pāsa uzsver, ka finansējumu remontam piešķir Alūksnes rajona padome. Kokmateriālus darbiem Apes filiālē sponsorēja SIA "GASS".
Nav zināms, cik līdzekļu remontiem varēs izlietot šogad. Pašlaik krāso pansionāta virtuvi Alūksnē, un ir skaidrs, ka arī šajā vecajā ēkā nebūs iespējams visu iekārtot atbilstoši sanitāri higiēniskajām prasībām.

Citu datumu laikraksti

  • Latvija man ir mīļa kā manas mājas

    Droši vien tie, kas nedzīvo savā etniskajā dzimtenē, daudz biežāk domā par to, vai viņiem ir svarīgi saglabāt piederību savai tautai.Droši vien tie,...

  • Policija informē

    Nozog transportlīdzekļus. Annas pagastā 11.martā nozagta "Audi 90" markas automašīna.Nozog transportlīdzekļus Annas pagastā 11.martā nozagta "Audi...

  • Piedalās sarīkojumu vadītāju konkursā

    2. Latvijas sarīkojumu vadītāju konkursā "Caur smiekliem pilnīgi nopietni" veiksmīgi startēja arī dalībnieki no Alūksnes rajona. Alūksnietis Normunds...