Pansionātos ieviesīs jaunas prasības

Lai paaugstinātu pansionātos sniegto pakalpojuma kvalitāti, valdība šonedēļ apstiprināja Labklājības ministrijas ierosinājumu ieviest pansionātos atsevišķu telpu - guļamtelpu guļošajiem un nepārtraukti uzraugāmajiem iemītniekiem.

Lai paaugstinātu pansionātos sniegto pakalpojuma kvalitāti, valdība šonedēļ apstiprināja Labklājības ministrijas (LM) ierosinājumu ieviest pansionātos atsevišķu telpu - guļamtelpu guļošajiem un nepārtraukti uzraugāmajiem iemītniekiem.
Alūksnes pansionāta direktore Anita Pāsa uzsver, ka pansionātā jau tagad iespēju robežās atsevišķi tiek nodalīti guļošie iemītnieki. "Mūsu pansionātā guļošie ir vairāk izvietoti vienviet no tiem, kas paši var pārvietoties un sevi aprūpēt. Iepriekš ministrija vēlējās, lai vienā telpā būtu izvietoti tikai divi līdz trīs guļošie slimnieki, bet acīmredzot ir secinājuši, ka nodrošināt šādu prasību nav iespējams. Arī mūsu pansionātā ar katru gadu palielinās guļošo iemītnieku skaits. Turklāt arvien biežāk uz pansionātu dodas gados jaunāki cilvēki ar smagām saslimšanām, nekā iepriekš. Pašlaik Alūksnes pansionātā ir 94 iemītnieki, bet Apes filiālē - 50," stāsta A.Pāsa.
Viņa uzsver, ka ministrija jau ilgāku laiku pansionātos vēlas ieviest sistēmu, lai atsevišķās telpās izvietotu tos iemītniekus, kas pārmērīgi lieto alkoholu. "Lai izveidotu šādu atsevišķu telpu, ir nepieciešami līdzekļi, jo domāju, ka visos pansionātos ir šādi iemītnieki," saka A.Pāsa.
Līdz šim tiesību akti nenoteica atsevišķas prasības guļošo un nepārtraukti uzraugāmo iemītnieku guļamtelpu platībai un aprīkojumam. LM speciālisti uzsver, ka šādiem slimniekiem ir nepieciešama īpaša aprūpe un aprīkojums - funkcionālas gultas, iespēja pieiet pie gultas no abām pusēm, ēdināšana, tualetes un personīgās higiēnas veikšana, paaugstināta gaisa apmaiņa telpā, regulāra grozīšana.
LM izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos nosaka, ka guļamtelpā minimālā platība uz vienu cilvēku būs četri kvadrātmetri un vienā telpā nevarēs izvietot vairāk kā sešus cilvēkus. Guļamtelpas platība aprēķināta, ņemot vērā gultas un minimālo platību, lai starp gultām varētu gan brīvi pārvietoties personāls, gan iebraukt ar palīglīdzekļiem - ratiņkrēslu, nestuvēm. Uz sešiem guļošiem iemītniekiem paredzēts viens aprūpētājs.

Citu datumu laikraksti

  • Iesaistās latvāņu apkarošanā

    Pagājušajā gadā Zemkopības ministrijas aktīvās rīcības dēļ Latvija ieguva atbalstu latvāņu apkarošanai no Eiropas Savienības struktūrfondu...

  • Izstrādās tehnisko projektu vakarskolai

    Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē tika pieņemts lēmums par grozījumu veikšanu rajona padomes 2005.gada budžetā.Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē...

  • Vismazāk postījumu ceļu aprīkojumam

    Gada pirmajā pusē vismazāk postījumu ceļu aprīkojumam nodarīts Alūksnes rajonā. Vandāļi un pārgalvīgi braucēji radījuši 264 latu zaudējumus, tas ir...