Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Papildinās ekspozīciju par Ojāru Vācieti

Trapenes pagastā, kur ir dzimis dzejnieks Ojārs Vācietis, pašlaik notiek gatavošanās darbi dzejnieka 70.jubilejas atzīmēšanai - remontē Trapenes pagasta muzeju un veido jaunu ekspozīciju par O.Vācieti.

Trapenes pagastā, kur ir dzimis dzejnieks Ojārs Vācietis, pašlaik notiek gatavošanās darbi dzejnieka 70.jubilejas atzīmēšanai - remontē Trapenes pagasta muzeju un veido jaunu ekspozīciju par O.Vācieti.
Trapenieši plāno, ka to varētu izdarīt līdz 20.oktobrim.
“Muzeja remontdarbiem saņēmām 700 latus no Kultūras ministrijas. Tagad muzejā no vienas telpas izveidojām divas, tajās ir veikts kosmētiskais remonts, nomainīta grīda un veikti ēkas ārsienas apdares darbi,” stāsta Trapenes pagasta muzeja vadītāja Emma Valija Šļukuma.
Kultūrkapitāla fonds (KKF) ir atbalstījis E.V.Šļukumas projektu par O.Vācieša ekspozīcijas iekārtošanu un šim mērķim piešķīris 800 latus. “Līdzekļus izmantosim, lai veidotu muzejā jaunu ekspozīciju par Ojāru Vācieti, iegādātos jaunas vitrīnas un izveidotu jaunus, skaidri salasāmus uzrakstus pie eksponātiem. To ir apņēmies izdarīt mākslinieks Gunārs Ozoliņš. Viņš pašlaik veic šos darbus un ir paredzēts, ka apmēram 20.oktobrī tie būs paveikti,” saka E.V.Šļukuma.
Viņa norāda, ka ekspozīciju par Ojāru Vācieti pagasta muzejā papildinās arī ar jauniem eksponātiem - skolēnu izlasēm “Ojāra Vācieša dzeja”, izveidos jaunu nodaļu “Ojārs Vācietis un mūsdienu jaunatne” un citiem.
“Šogad ir liela ekskursantu interese par dzejnieku un viņa dzimto vietu. Vajadzēja šos darbus izdarīt ātrāk. Pašlaik nākas atteikt ekskursijas, jo muzeju remontē. Bet neko nevar darīt, jo pirmo projektu, ko KKF iesniedzām ekspozīcijas iekārtošanai, neatbalstīja,” akcentē E.V.Šļukuma.
“Tas, kas paliks pēc svētkiem, mūsu pagastam būs liels ieguvums. Iepriekšējā ekspozīcija par dzejnieku muzejā atradās 15 gadus. Jaunajai ekspozīcijai paredzu tikpat garu mūžu,” vērtē muzeja vadītāja.
KKF ir atbalstījis arī Trapenes bibliotekāres Dzidras Zariņas projektu “Kur dzejnieks sācies...” un piešķīris tā īstenošanai 1000 latus.
“Tas paredz izveidot Trapenes pagasta interneta mājas lapu, kuras moto būs “Es mīlu garu, lapegļainu gatvi”. Tajā būs informācija par dzejnieku un pagastu. Par šiem līdzekļiem izdosim bukletu “Trapene - Ojāra Vācieša bērnības zeme”, bibliotēkai ir iegādātas jaunas grāmatas 50 latu apmērā - “Ojāra vācieša kopotie raksti” 9.un 10.sējums, “Latviešu rakstnieku biogrāfijas” un citi jaunākie izdevumi,” stāsta Dz.Zariņa.
No projektā gūtajiem līdzekļiem Trapenes bibliotēka iegādāsies stendu literatūras izstādēm. “408 latus tērēsim 29. novembra pasākumam “Kur dzejnieks sācies...”. Tajā būs Gundegas Repšes grāmatas par Ojāru Vācieti atvēršanas svētki. Uz to aicināsim arī citus rakstniekus. Trapenes sieviešu vokālais ansamblis pašlaik mācās dziesmas ar Ojāra Vācieša vārdiem,” informē Dz.Zariņa. 2003.gads ir pasludināts par latviešu dzejnieka Ojāra Vācieša gadu kultūrā, jo 13.novembrī ir viņa 70.dzimšanas diena. Novembrī aprit arī 20 gadu kopš dzejnieka nāves dienas.

Citu datumu laikraksti

  • Iesālītās cerības

    Kādā ziemas vakarā es sēžu pie galda un nesteidzoties malkoju karstu tēju, kad pie durvīm kāds nedroši pieklauvē. Uz mirkli aizturēju elpu: vai man...

  • Robežsargiem un muitniekiem darbs būs

    Ja reiz pēc iestāšanās Eiropas Savienībā tiks likvidēta muita starp ES valstīm, kas pēc iestāšanās ES notiks ar tiem muitas, robežsardzes un...

  • “Prāta bankā” labprāt piedalītos vēlreiz

    Skatītāji televizora ekrānos 21.septembrī varēja vērot intelektuālo spēli “Prāta banka”, kurā piedalījās arī alūksnietis Aldis Zelčs.Skatītāji...