Papildu atkritumu konteineru pie daudzdzīvokļu mājām neuzstādīs

Alūksnē daudzdzīvokļu māju Pils ielā 34, Pils ielā 36 un Ganību ielā 1 kopīgajā pagalmā ir izvietoti septiņi sadzīves atkritumu konteineri, par kuru izvešanu gādā SIA “Rūpe”.

Alūksnē daudzdzīvokļu māju Pils ielā 34, Pils ielā 36 un Ganību ielā 1 kopīgajā pagalmā ir izvietoti septiņi sadzīves atkritumu konteineri, par kuru izvešanu gādā SIA "Rūpe". Tajos atkritumus izber visu trīs daudzdzīvokļu - piecstāvu un četrstāvu - māju iedzīvotāji, tāpēc,
it īpaši nedēļas nogalēs, konteineri ir pārpildīti.
SIA "Rūpe" ir lūgts uzstādīt vismaz vēl vienu konteineru, bet atsaucība šim lūgumam nav saņemta. Vēršoties SIA "Rūpe", "Alūksnes Ziņas" noskaidroja, ka papildu atkritumu konteineru pie šīm trīs daudzdzīvokļu mājām nav domāts uzstādīt, jo pietiekot ar tiem, kas jau ir.
"Līgumi par atkritumu izvešanu paredz, ka jebkurā dienā šo māju sētniecei ir iespēja pieteikt papildu atkritumu izvešanu, negaidot noteiktās dienas - pirmdienu un piektdienu - kad tos izved. Tur nemaz nav vietas vēl vienam konteineram, jo ir jau esošie septiņi un vēl atsevišķs konteiners sadzīves atkritumiem - plastmasas pudelēm un dažādiem iepakojumiem," saka SIA "Rūpe" atkritumu saimniecības vadītāja Margarita Bitaine.
Viņa uzsver, ka lielgabarīta atkritumi tiek izvesti trešdienās, tādēļ iedzīvotājiem arī šajās dienās tie ir jānovieto pie konteineriem, lai neradītu nepievilcīgu ainu dienām ilgi.
"Tā tas diemžēl nenotiek ne šo māju pagalmā, ne arī citviet pilsētā. Jāuzsver, ka mājām Pils ielā 36, Pils ielā 34 un Ganību ielā 1 ir ļoti rūpīga sētniece Velta Krēsliņa, kas vienmēr kārtīgi satīra apkārtni arī pie konteineriem, un, kad atbrauc atkritumu izvedēji, nerodas domstarpības, jo viņa pati arī ir klāt šajā brīdī. Viņa ir pilsētā kārtīgākā sētniece," norāda M.Bitaine.
Pils ielas 36.mājas vecākais Elmārs Zariņš atzīst, ka "Rūpes" darbiniekiem ir lūgts iztīrīt arī lietusūdeņu uztvērēju vietā pie Pils ielas 36.mājas otrās kāpņu telpas, jo tas ir aizdambējies.
""Rūpes" darbinieki šo vietu ir pārbaudījuši un atzinuši, ka tā ir jātīra, bet jau mēnesi tas netiek darīt. Spēcīga lietus gadījumā šajā vietā veidojas liela peļķe. Pat stāvlaukumā novietotajām automašīnām ūdens ir līdz grīdai, jo tas nespēj ietecēt sistēmā. Labi, ka pašlaik ir sauss laiks un nelīst lietus, bet kā būs, kad sāks atkal līt?" ir uztraucies mājas vecākais.
SIA "Rūpe" ražošanas daļas vadītājs Valfrīds Vilks apstiprina, ka meistari zina par šo problēmu, bet laika trūkuma dēļ tas vēl nav izdarīts. "Darba pilsētā ir daudz, piemēram, no svētdienas, 25.septembra, līdz pirmdienai strādājām, lai likvidētu avāriju ūdensvadā Helēnas ielā, jo sistēma ir novecojusi, bet šonedēļ novērsīsim arī problēmu Pils ielā," viņš uzsver.

Citu datumu laikraksti