Par adoptētu bērnu saņems pabalstu - 1000 latus

Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā paredz, ka turpmāk cilvēki par katru adoptēto bērnu saņems vienreizēju pabalstu 1000 latu apmērā.

Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā paredz, ka turpmāk cilvēki par katru adoptēto bērnu saņems vienreizēju pabalstu 1000 latu apmērā.
Alūksnes bāriņtiesas priekšsēdētāja Regīna Vorona šīs izmaiņas vērtē pozitīvi. "Ar ko gan aizbildnis būtu privileģētāks nekā cilvēks, kurš bērnu vēlas adoptēt? Bērna uzturlīdzekļi ir nepieciešami abos gadījumos. Līdz šim adoptētāji vispār nesaņēma vienreizēju pabalstu, tikai ģimenes valsts pabalstu, kas pienākas visiem bērniem. Audžuvecāki vai cilvēki, kam bērns ir aizbildniecībā, no valsts saņem arī citādu materiālo palīdzību, bet adoptētājiem tās nebija," klāsta R.Vorona.
Viņa domā, ka vienreizējā pabalsta piešķiršana vairāk veicinās bērnus adoptēt.
"Gribētos, lai šiem cilvēkiem galvenais nebūtu naudas pelnīšana, bet viņi adoptētos bērnus mīlētu no sirds. Domāju, ka šis aspekts bāriņtiesām un pagasttiesām uzliek lielu atbildību, lai mēs rūpīgi izpētītu, kas ir adoptētājs. Pērn Alūksnē neviena ģimene neizteica vēlmi adoptēt bērnu, bet šogad Alūksnes bāriņtiesa novēro vienu ģimeni, kas ir izteikusi šādu vēlēšanos," saka R.Vorona.
Jaunalūksnes pagasta pagasttiesas priekšsēdētāja Ināra Kalēja uzskata, ka ģimene, kas vēlas adoptēt bērnu, to darīs, lai cik lielu pabalstu valsts solītu.
"Šaubos, vai naudas tīkotājiem izdotos šādi kļūt bagātākiem, jo adopcijas process ir ilgs un sarežģīts. Jaunalūksnes pagastā 2003.un 2002.gadā nav adoptēts neviens bērns, bet 2001.gadā šāds gadījums bija," saka I.Kalēja.
Ģimeni, kura vēlas adoptēt kādu bērnunama bērnu, bāriņtiesa rūpīgi novēro. Arī pozitīva lēmuma gadījumā potenciālo vecāku attiecības ar adopcijai izvēlēto bērnu aptuveni pusgadu novēro bāriņtiesas pārstāvji. Tikai pēc tam par bērna atdošanu ģimenes apgādībā lemj tiesa. Novērošanas periodā bērna potenciālā ģimene saņems 35 latus mēnesī. Tikai pēc tiesas lēmuma tai izmaksās vienreizējo pabalstu 1000 latu apmērā.

Citu datumu laikraksti

  • Lems par finanšu sadali

    Alūksnes rajona padomes sēdē rīt lielākā daļa no 17 darba kārtības jautājumiem paredz lemt par finanšu sadali 2004.gadā, kā arī darba grupu izveidi...

  • Ir daudz paveikts pilsētas labiekārtošanā

    Pērn Alūksnē paveikti daudzi darbi pilsētas labiekārtošanā. Infrastruktūras veidošanā ieguldīts gandrīz miljons latu.Pērn Alūksnē paveikti daudzi...

  • Aicina pusdienot arī iedzīvotājus

    Alūksnes Valsts ģimnāzijas ēdnīcā un kafejnīcā par ēdināšanu rūpējas SIA “Unti”. Tā uzvarēja pagājušā gada nogalē rīkotajā konkursā, tāpēc var...