Par elektroniskajām grāmatām

Laikraksta “Alūksnes Ziņas” pēdējā pagājušā gada numurā bija publicēta informācija “Elektroniskās grāmatas var lasīt internetā”.

Laikraksta "Alūksnes Ziņas" pēdējā pagājušā gada numurā bija publicēta informācija "Elektroniskās grāmatas var lasīt internetā". Portālā "Delfi" par to lasāmas atsauksmes.
Ance: "Malacis, puisis, radoša pieeja un laba ideja."
Ūpis: "Superīgs pasākums!!!! Būtu baigi labi daiļliteratūru papildināt ar speciālo literatūru. Pagaidām man izdevies tikai "Statistikas gadagrāmatas" un citus CSB izdevumus iegūt elektroniskā formā. Ko pārējie guļ?"
Mp meklētājs: "Forša ideja! Kaut ko noteikti iegādāšos, starp citu, vai nav doma ielikt arī tulkoto prozu? Grāmatas, kuru metieni sen jau pārdoti un kuru autori miruši (nav problēmu ar autortiesībām), piemēram, Marsela Prusta darbus?"
Ce..: "Visu cieņu! Laba ziņa gada pirmajai darba dienai. Te jau komentāros tik daudz idejas, cerams, autoram pietiks spēka un līdzekļu tās īstenot."
Reinholds: "Alūksnietis Ainārs Zelčs pirmais Latvijā izveidojis elektronisko izdevniecību "Eraksti". Patīkami uzzināt jaunumus, arī savu naivumu, jo man pirms gada iestāstīja, ka elektronisko grāmatu tūrisma e-ceļvedi "Latvija" internetā esot ievietojis kāds mākslas zinātnieks. Tagad lasu, ka pirmais ir cits. Cik tad mums to pirmo ir?"
ED: "Cik tad mums to pirmo ir? Skaidrības labad pateikšu, ka pirmo iedīgli - elektronisko izdevniecību internetā - 1996. gadā izveidoja Bruno Martuzāns, kas ievietoja internetā fragmentu no Edgara Dubiņa tūrisma ceļveža "Latvija" (angļu versija) (http://www.ltn.lv/~dubins1/places/Talsi...) Taču, neskatoties uz labajām atsauksmēm, kuras B.Martuzāna arhīvā ir saglabātas, šis projekts turpinājumu neguva. Turpmākajos gados sekotāju viņam bija daudz, tajā skaitā arī mans tūrisma ceļvedis "Latvija". Paldies Reinholdam par cenšanos patiesības meklēšanā, bet ... Ideja pārdot elektroniskā formāta grāmatas ir tikai apsveicama!"
Kaktuss: "Ģeniāli!!! Tagad tie grāmatu driķētāji, kas grāmatas drukā uz pēc iespējas biezāka papīra, lai varētu pamatot astronomiskās cenas, dabūs bikucīt padomāt. ...un tie grāmatu tirgotāji arī, kuri uzliek katrai grāmatai vēl 1 Ls vai pat vairāk virsū, lai varētu uzvārīties! Ja autors publicē grāmatu internetā, iespējams, viņš varētu savākt arī daudz lielāku autorhonorāru!"
ph 5.5: "Laikam esmu vecmodīgs, bet man gan labāk patīk papīra grāmatas lasīt. Lai veicas!"
Uno: "Gaismas pils Alūksnē."
Ofēlija: "Nezinu, nezinu, jau vairāk nekā gadu lasu tikai elektroniskās grāmatas, turklāt par brīvu. Tikai tāda maza niansīte, tās ir krievu un angļu valodā. Nav jau slikti ar bijību turēt rokās papīra izdevumu, tomēr man labāk patīk šāda veidā, var uzlikt lielus burtus un aizmirst par brillēm, gultā gan kompjūteru neievilksi."
St. Kitts: "Nu johaidī - tikai viens no 28 komentētājiem te atjēdzās, ka tādas grāmatas var elektroniski izplatīt. Pārējie, kas slavē elektroniskās grāmatas un domā, ka tās izskaudīs parastās grāmatas, laikam īsti nav padomājuši. Elektroniskās grāmatas taču tāpat elektroniski varēs izplatīt, un nez vai autori būs ieinteresēti savus garadarbus tādā veidā izplatīt. Ja nu vienīgi kādus nevērtīgus skricelējumus, ko izdevējs neņem pretī."
Apustulis_007: "Ideja laba. Tikai pagaidām nav, ko izvēlēties."
McVilks, [email protected]
one.lv: "Ļoti pozitīvi!!! Kad sāks tirgot arī mācību grāmatas, tas noteikti kļūs par pieprasītāko grāmatu tirdzniecības veidu."
Ance2: "Tipiska latviešu reakcija: viens latvietis kaut ko citādāku un pozitīvu izdomā, daži apsveic, bet vesels bars īgnumā, ka paši nav aizdomājušies, metas apriet un kritizēt.

Citu datumu laikraksti

  • Atmaksā visus parādus

    Virešu pagasta padomei ir izdevies veiksmīgi nokārtot visus vecā gada parādus.Virešu pagasta padomei ir izdevies veiksmīgi nokārtot visus vecā gada...

  • Pamatskola saņem sešus datorus

    Virešu pagasta Sikšņu pamatskola pirms Ziemassvētkiem saņēma ļoti noderīgu dāvanu - sešus datorus. Tagad skolā atkal varēs iekārtot datorklasi, kuru...

  • Kristīgās klases audzēkņi mācās sajust mīlestību

    Alūksnes sākumskolas skolotāja Aina Albertiņa augusi kristīgā ģimenē, no mazām dienām apmeklējusi baznīcu un sapratusi, ka palīdzība vienmēr nāk no...