Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par jubilejas kausu cīnās velo, moto un autosportisti

"Vaidavas kausa" trīsdesmitās sacensības, kas pagājušās nedēļas izskaņā notika Apes mototrasē, pulcēja vairāk nekā 2000 tehniskā sporta cienītājus.

"Vaidavas kausa" trīsdesmitās sacensības, kas pagājušās nedēļas izskaņā notika Apes mototrasē, pulcēja vairāk nekā 2000 tehniskā sporta cienītājus. "Paveicās!" par labvēlīgo laiku un veiksmīgo sacensību norisi priecājas motosportists Mairis Levans, kurš kopā ar brāli Gundaru bija pasākuma galvenie organizatori.
"Šādas sacensības trīsdesmit gadus pēc kārtas var sarīkot tikai ar apkārtējo cilvēku atbalstu," atzīst M.Levans. Ar piemiņas kausu apbalvoja tos, kuri veidojuši "Vaidavas kausu" no tā pirmsākumiem. Ar brāļiem Kaktiņiem un Arvīdu Levanu sākās motosports Apē. Aizsaulē jau aizgājuši Manzars Karro un trases veidotājs Egons Laicens.
Sportisti spēkojas velokrosa distancēs
Vispirms par "Vaidavas kausu" cīņā devās 121 velosportists, viņi sacentās piecās grupās. Dalībnieki startēja visi reizē no motosportistu barjeras (tāda šeit savulaik ierīkota pirmajiem Latvijā). Bērni brauca vienu saīsinātu apli 3,5 kilometru garumā, sievietes šo distanci veica divas reizes. Pārējās klases brauca garos (4,5 kilometri) apļus: jaunieši divus, tautas klases dalībnieki - četrus, bet sporta klases kalnu velosipēdisti piekrita grūto distanci mērot piecas reizes.
Distanci beidza visi startējušie bērni līdz 12 gadu vecumam, arī četrus gadus vecā Alise Kazaine, kura par to saņēma speciālbalvu - saldumus no "Karūnas". Par uzvarētāju šajā grupā 18 dalībnieku konkurencē kļuva Matīss Gabdulļins. Tālākajās vietās: Kristers Kovgers un Atis Šaicāns.
Jauniešu konkurence bija lielāka - 21 dalībnieks, no kuriem pirmais trijnieks ir šāds: Artūrs Melecis (Alūksne), Arnis Zdanovskis un Rihards Skrastiņš (Rīga).
No 16 dalībniecēm uzvaru izcīnīja Baiba Šteinerte no Alūksnes, otrā vieta Dacei Fūrmanei, bet trešā - Lāsmai Gabdulļinai.
Sacensībās tautas klasē piedalījās gandrīz 40 braucēji . Par uzvarētāju kļuva rīdzinieks Vilmārs Žunna, otrajā vietā - Jānis Baltaisbrencis, apenietis, kurš tagad pārstāv Rīgas komandu "Hawaii - Express". Trešais - Arnis Cīrulis. Skatītāju simpātijas guva gan tie, kas finišā ieskrēja ar velosipēdu pie rokas, gan apenietis Sandis Anerauds, kas distanci beidza, braucot uz pakaļējā riteņa.
Sporta klases braucēju sīvās cīņas beidzās ar rīdzinieka Olafa Andersona uzvaru. Viņš bija veiksmīgākais no 26 kalnu velosipēdistiem, distanci veicot vienā stundā un pusotrā minūtē, un saņēma "Vaidavas kausu". "Īsta krosa trase!" viņš atzina pēc finiša. Trešo vietu izcīnīja alūksnietis Edgars Krūmiņš.
Sacensību jaunums - autotriāls
Apvidus mašīnu sacensības bija jaunums Apes mototrasē. Ar 18 ekipāžu cīņu šeit turpinājās pirms dažiem gadiem pārtrauktās autotriāla "Lejasķipari 4x4" tradīcijas. Lai noteiktu uzvarētāju, vispirms mašīnas sacentās pa divām iedzīšanas braucienā, tad veiksmīgākās turpināja cīņu. Sacensību komentētājs Ē.Fogelis atzina, ka skatītāji varēja izvēlēties mašīnu savai mājsaimniecībai, jo piedalījās "UAZ", "Ņiva", "Nissan", "Jeep" un citu marku mašīnas. Skatītāju simpātijas piederēja vietējiem braucējiem - trapenietim Austrim Gailītim, apeniešiem Edgaram Strautam un Kārlim Meisteram. Uz pjedestāla kāpa komandas, kas pietiekami veikli veica viltīgo trasi un kurus nepievīla tehnika.
Pirmo vietu un "Vaidavas kausu" izcīnīja Modris Bērziņš no Rīgas. Otrajā vietā (ar piecmetrīgajā lēcienā pārsistu motora karteri) palika Jānis Auziņš, bet trešo izcīnīja Alūksnes ekipāža - Dainis Zeltiņš ar līdzbraucēju Viesturu Balodi. Otrā diena - motosportistiem
Katra motociklu klase veica divus braucienus. Vismazākie - 11 "Rūķīši" (50 kubikcentimetru klase) brauca atvieglotu distanci gan uz diviem, gad četriem riteņiem un parādīja atzīstamu cīņas sparu. Visjaunākajam dalībniekam uz kvadracikla bija tikai nepilni četri gadi! Apenieši ar aplausiem sveica savu pārstāvi "Rūķīšos" - Matīsu Leimani.
85 kubikcentimetru klasē bija neparedzēti maza konkurence. Uzvaru izcīnīja pieckārtējais Latvijas čempions Matīss Karro, aiz viņa - bijušais apenietis Edgars Rudītis, trešajā vietā Kārlis Viļumsons. Balvu saņēma arī skatītāju simpātija - vienmēr smaidīgais Matīsa brālītis Emīls Karro.
Starp 36 amatieru Open C klases braucējiem bija astoņi motokluba "Ape" sportisti: Ervīns Gusts, Aivo Līvs, Jānis Ļuļis, Ainārs Dukulis, Andris Andrejevs, Guntis Kamars, Andris Rožudārzs, Dzintars Mednis. Ne visi ar pirmo reizi tika augšā stāvajā karjera kraujā.
"Ceru, ka sportisti man piedos par tik grūtu distanci," domā M.Levans. Uzvarētāju trijnieks: Einārs Vinters, Andis Vītoliņš un Aigars Jonass.
Blakusvāģi trasē devās kopā ar četrriteņu kvadracikliem. Latviešu un igauņu ekipāžas cīnījās visai līdzvērtīgi. Tomēr triumfēja un skatītājus ar šampanieti cienāja brāļi Daideri - Jānis un Lauris, tālākajās vietās atstājot igauņus. Kvadraciklu cīņās uzvarēja igauņi.
Open klasē sacenšas spēcīgākie
Meistarīgākās - Open klases - 10 braucēji kopā ar sešiem 125 kubikcentimetru klases sportistiem jau pirmajās sekundēs sagādāja pārdzīvojumus skatītājiem. Starta kalnā kritiens - saķērās Maira Levana un viņa brāļadēla Raivja motocikli. Tomēr abi spēja turpināt sacīkstes un izcīnīt ceturtās vietas savās grupās. Mairis par ceturto vietu neskumst. ""Vaidavas kausā" man ir cita vērtību skala: vispirms vērtēju, kā izdevies organizēt šīs sacensības un tikai tad - savu sportisko veiksmi. Šī nav ne pirmā, ne pēdējā reize, kad neesmu uzvarētājs. Bet šī sezona man patiešām būs pēdējā, kā jau apsolīju," saka M.Levans.
Open klasē pārliecinoši uzvarēja Mārtiņš Aleksandrovičs, aiz sevis atstājot Leonu Kozlovski un Agri Ļitvinovu. No 125 kubikcentimetru klases braucējiem spēcīgākais bija Igaunijas motosportists, tālākajās vietās ventspilnieks Nils Šroms un Uldis Odiņš.
Labākajiem sportistiem ir veiklākie mehāniķi
Mehāniķu sacensībās piedalījās braucēji ar saviem mehāniķiem. Viņiem vajadzēja nomontēt motociklam pakaļējo riteni, aizskriet ar to līdz "boksiem", atskriet un pielikt to atpakaļ. Labākais mehāniķis izrādījās Ainārs Karro - Matīsa tēvs, kurš visu paspēja vienā minūtē un divās sekundēs.
Loterijā ir vērtīgas lietas
Skatītāju vairums ar nepacietību sekoja izlozēm. Braucienu starplaikos izlozēja autoeļļas, bet autocaurlaižu īpašnieki varēja laimēt atlaižu kartes degvielai "Lukoil" degvielas uzpildes stacijās. Veikals "Agre - Elektro" piedāvāja izlozei elektropreces. Guļammaiss aizceļoja uz Cēsīm. Zāles pļāvēju laimēja ģimene no Māriņkalna, bet "Jotul" krāsniņu - jaunais apenietis K. Meisters, kurš apvidus automašīnu sacensībās iekļuva labāko astotniekā.
"Es jau vakar Kārli mierināju, ka šodien ies labi," teica Kārļa māmiņa Edīte. Vērtīgo balvu pasniedza firmas direktors Jānis Ciaguns, vistitulētākais Latvijas kalnu slēpotājs.

Citu datumu laikraksti

 • Nedēļu bez autotransporta

  Kopš ES valstīs uzsākta tradīcija ik gadu organizēt Eiropas mobilitātes nedēļu, krietni mainījusies cilvēku attieksme pret piesārņojumu, kuru ikdienā...

 • Vai tu esi ES eksperts

  1. Kas ir Eiropas Komisijas prezidents?1. Kas ir Eiropas Komisijas prezidents? a) Romano Prodi; b) Žaks Delors; c) Martijs Ahtisāri; d) Žaks...

 • Komisija grib redzēt tīrāku Eiropu

  Jaunākajā Eiropas Vides aģentūras ziņojumā secināts, ka lielākajās Eiropas pilsētās mirušo 60 tūkstošu iedzīvotāju nāves cēlonis ir ilgtermiņa gaisa...

 • Kam nevajadzētu augt dārzā?

  Ražo trīs veidu sēklas. Viena no uzmācīgākajām nezālēm ir baltā balanda, kas atšķirībā no nātrēm ravētājiem ir tīkamāka, bet, ļaujot tai sasēties,...

 • Pasmaidi!

  Draiskās spēles. Spēle "Modinātājs". Pieci cilvēki sarunā dienas gaitā visur iet kopā. Viens no viņiem ir modinātājs, kurš jebkurā vietā pilsētā...

 • Piedāvā pasākumus dažādām gaumēm

  Atpūtas pasākumi. 12.jūlijā pulksten 14.00 Gulbenes rajona Jaungulbenes pilī notiks "Pils svētki".Atpūtas pasākumi 12.jūlijā pulksten 14.00 Gulbenes...