Par kultūrpolitiku jādomā visiem

Alūksnes rajona kultūras darbinieku seminārā runāja par valsts kultūrpolitiku no 2006. līdz 2014.gadam. Attīstības vadlīnijas izstrādā Kultūras ministrija sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, kā arī ar citām ministrijām.

Alūksnes rajona kultūras darbinieku seminārā runāja par valsts kultūrpolitiku no 2006. līdz 2014.gadam. Attīstības vadlīnijas izstrādā Kultūras ministrija sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, kā arī ar citām ministrijām.
"Iepriecina, ka domā ne tikai par kultūras iestāžu attīstību, bet arī par sadarbību un situāciju starp nozarēm. Kopīgi lems par programmu, kas attiecas uz amatiermākslu un profesionālo mākslu nākotnē. Ja skolēnu interešu izglītība nebūs saistīta ar kultūras iestāžu pašdarbības kolektīviem, tad grūti būs saskatīt perspektīvu dziesmu svētkiem. Skolu mācību programmās neiekļauj mūziku kā līdzvērtīgu mācību priekšmetu vidusskolu klasēs, nav paredzēts apgūt koka, māla un metāla amatniecības pamatus. Protams, ir jāmācās informātika, bet jāsaprot, ka tā neveido jūtu pasauli," saka valsts galvenā kultūras inspektore Alūksnes rajonā Astrīda Bētere.
Paredz, ka skolu bibliotēkas sadarbosies ar publiskajām bibliotēkām. Tas ļaus grāmatu fondu komplektēt atbilstoši mācību programmām un lasītāju vajadzībām, turklāt nevajadzēs vienu grāmatu komplektu pirkt abām. Tautas vai kultūras nams nebūs tikai mājvieta amatierkolektīviem un pasākumiem, bet arī mūža izglītības iestāde. Tas nozīmē, ka tajā aktivitātes rīkos sabiedriskās organizācijas. Tām ir plašas iespējas piesaistīt finansējumu ar projektiem, tāpēc nevajadzētu to gaidīt no pašvaldības. "Tautas namā var tikties dažādas sociālās grupas. Pensionāru atpūtas pēcpusdienai priekšnesumus gatavos pašdarbnieki, tātad daļa finansējuma var būt no kultūrai atvēlētajiem līdzekļiem, pārējo var iedalīt no sociālā budžeta," uzskata A.Bētere.
Lai nodrošinātu kultūras norišu pieejamību reģionos, paredzēts uzskaitīt koncertzāles, bibliotēkas, kultūras namus, izstāžu zāles un citus, lai turpmāk plānotu to izvietojumu atkarībā no cilvēku skaita un infrastruktūras. Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Māris Kučinskis norāda, ka attīstība nav iespējama bez kultūras norisēm.

Citu datumu laikraksti

  • Balvā saņem baseina apmeklējumu

    Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas.Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas. Alūksnes bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa sadarbībā ar Alūksnes...

  • Alūksnē viesos Ministru prezidents

    Rīt Alūksnē ieradīsies Ministru prezidents Aigars Kalvītis. Viņš tiksies gan ar Alūksnes pilsētas un rajona padomes vadību, gan arī apmeklēs sporta...

  • Notāru darbu paralizē valdības neizdarība

    Uz pāris dienām valdība bija paralizējusi notāru darbu, jo Ministru kabinets nebija apstiprinājis noteikumus par zvērinātu notāru taksēm, bet...