Par narkotiku postu ir maz informācijas

Alūksnes rajona skolās jaunieši arvien biežāk izstrādā pētnieciskos darbus par atkarību izraisošām vielām, jo uzskata, ka viņu izglītības iestādēs tas ir aktuāli.

Alūksnes rajona skolās jaunieši arvien biežāk izstrādā pētnieciskos darbus par atkarību izraisošām vielām, jo uzskata, ka viņu izglītības iestādēs tas ir aktuāli. Arī Alūksnes vidusskolas audzēkņi Māris Sloka, Mario Sockis un Viktors Pugejs pērn izstrādāja šādus darbus.
Puiši atzīst, ka nolēmuši pētīt šādu tēmu, jo tā kļūst arvien aktuālāka. Mario darbā aprakstīja katras narkotiskās vielas iedarbību, īpašu uzmanību pievēršot pazīmēm, kā var atpazīt, ka cilvēks lietojis narkotikas. "Manuprāt, informācijas par narkotiskām vielām ir daudz, piemēram, internetā, bet ne visiem ir tam pieeja. Šo informāciju vajadzētu vairāk publiskot. It īpaši par pazīmēm - kā atpazīt, vai cilvēks lietojis narkotikas vai alkoholu," viņš uzskata.
Puiši uzskata, ka Alūksnē narkotikas vēl neizplata un nelieto tik atklāti, kā citās Latvijas pilsētās. "Kad biju Rīgā vienā klubā, kāds vīrietis man piedāvāja narkotikas un par visām varītēm centās pārliecināt, cik tās ir labas, lai tikai es pamēģinātu. Viņš pat solīja man pārdot savu "Adidas" firmas jaku, 80 latu vietā prasot tikai 30 un par to es saņemtu narkotiku devu vēnā. Par laimi, man izdevās no šā uzmācīgā cilvēka aizbēgt," stāsta Viktors.
Mario domā, ka vajadzētu mudināt jauniešus vairāk pievērsties sportam, lai nebūtu laika garlaikoties un sākt lietot atkarību izraisošas vielas.
"Jauniešiem biežāk vajadzētu rādīt tādas filmas kā "Nāves mušpapīrs" vai "Ar domu par zāli", kurās stāstīts par narkomānu dzīvi. Tās varētu rādīt jau sākumskolas skolēniem. Varbūt tas līdzētu un viņiem negribētos pamēģināt," saka Mario.
Māris vērtē, ka arī smēķējoša cilvēka plaušu maketa parādīšana jauniešiem varētu būt iedarbīgs līdzeklis.

Citu datumu laikraksti

  • Plāno atcelt ienākumu nodokļa maksāšanu

    Paredzams, ka meža īpašniekiem vairs nebūs jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis par to īpašumā esošā meža pārdošanu izciršanai un darījumiem ar tajā...

  • Mācības pielāgos reālās dzīves prasībām

    Nākamajā mācību gadā būs izmaiņas pamatizglītības mācību saturā.Nākamajā mācību gadā būs izmaiņas pamatizglītības mācību saturā. Notiks pārmaiņas...

  • Nedēļas nogalē kļūs aukstāks

    Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra sola, ka nedēļas nogalē kļūs aukstāks. Gaisa temperatūra sestdienas un svētdienas naktī būs no...