Par pensiju indeksāciju

Labklājības ministrija atgādina, ka 1.aprīļa indeksācijas rezultātā pensijas kopumā palielināsies vidēji par 3,78 latiem, vecuma pensijas – vidēji par 4,14 latiem.

Labklājības ministrija atgādina, ka 1.aprīļa indeksācijas rezultātā pensijas kopumā palielināsies vidēji par 3,78 latiem, vecuma pensijas – vidēji par 4,14 latiem.
1.aprīlī indeksācijai piemērojamais indekss ir 1,0445. Lai aprēķinātu savas pensijas jauno apjomu, šis indekss jāreizina ar pašreizējo pensiju (neieskaitot piemaksu pie vecuma pensijas par darbu līdz 1995.gada 31.decembrim). Piemēram, ja cilvēks saņem vecuma pensiju 98 latu apmērā, tad viņa pensijas apjoms kopš 1.aprīļa būs 102,36 lati (98x1,0445).
Aprīļa indeksācijā pensijas palielināsies 538,3 tūkstošiem pensionāru (94 procentiem no visiem pensijas saņēmējiem).
Atgādinām, ka pensiju indeksācija notiek divas reizes gadā.
Aprīlī indeksē tās pensijas, kuru apmērs nepārsniedz 135 latus jeb trīskāršu valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmēru. Šai indeksācijai piemērojamo indeksu nosaka, ņemot vērā inflāciju laika posmā no iepriekšējā gada 1.septembra līdz kārtējā gada 28. vai 29.februārim (ieskaitot). Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem, patēriņa cenas 2007.gada februārī, salīdzinot ar pagājušā gada augustu, ir pieaugušas par 4,45 procentiem.
Savukārt oktobrī indeksē gan tās pensijas, kuru apmērs nepārsniedz 135 latus (trīskāršu valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmēru), gan pensijas, kuru apmērs ir no 135 līdz 225 latiem (kuras pārsniedz trīskāršu, bet nepārsniedz pieckāršu valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu). Oktobra indeksācija valsts pensijām, kuras nepārsniedz 135 latus, ir lielāka, jo tajā ņem vērā gan inflāciju, gan daļu no apdrošināšanas iemaksu algas reālā pieauguma. Pensiju indeksācija ir paredzēta, lai aizsargātu pensionārus no dzīves dārdzības pieauguma un saglabātu viņu pirktspēju līdzšinējā līmenī.
Kopējie izdevumi 1.aprīļa pensiju indeksācijai ir 19,6 miljoni latu.

Citu datumu laikraksti

  • Copes kalendārs

    6. – 7.aprīlis Sliktas copes dienas. Vislabāk šajās dienās makšķerēt upēs – gan lielās, gan mazās.6. – 7.aprīlis Sliktas copes dienas. Vislabāk...

  • Receptes

    Makšķernieka zivju konservi. Nepieciešams: 1,5 kilogrami zivju (asari, līdakas vai raudas), pieci lieli sīpoli, glāze rīsu, glāze eļļas, trīs...

  • Ziemerietis bebru medībām gatavojas kā karam

    Beigusies bebru medību sezona, kas bija noteikta līdz 31.martam. Ziemeru mednieks Imants Auseklis katru sezonu nomedī 10 – 12 bebrus. Tas nozīmē, ka...