Par PMLP pienākumiem pašvaldību vēlēšanu organizēšanā

Pēdējā laikā Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde saņem daudz iedzīvotāju zvanus par pašvaldību vēlēšanu organizēšanas un norises kārtību.

Pēdējā laikā Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) saņem daudz iedzīvotāju zvanus par pašvaldību vēlēšanu organizēšanas un norises kārtību. PMLP lūdz iedzīvotājus gadījumos, kad rodas ar vēlēšanām saistīti jautājumi, zvanīt uz Centrālās vēlēšanu komisijas informatīvo tālruni - 7322688.
Gatavojoties pašvaldību vēlēšanām, kas notiks 2005.gada 12.martā, PMLP Iedzīvotāju reģistra departaments nodrošina Vēlētāju reģistra darbu, pamatojoties uz reģistrā iekļautajām ziņām.
Vēlētāju sarakstos katrs vēlētājs būs iekļauts noteiktā vēlēšanu iecirknī tajā pašvaldībā, kurā viņam līdz 12.decembrim būs reģistrēta dzīvesvieta. Deklarēt dzīvesvietu vēlētāji var attiecīgās pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas vietā, uzrādot pasi.
Šobrīd Vēlētāju reģistrā tiek iekļautas ziņas par visām personām, kurām vēlēšanu norises dienā būs balsstiesības, un informācija par katrā pašvaldībā izveidotajiem vēlēšanu iecirkņiem, kā arī pašvaldības teritorijā reģistrēto vēlētāju dzīvesvietas adresēm. Līdz pat vēlēšanām reģistrā iekļautā informācija tiks pastāvīgi aktualizēta, saskaņā ar Iedzīvotāju reģistrā iekļautajām jaunajām ziņām par vēlētājiem.
Līdz jaunajam gadam vēlētājiem pa pastu uz reģistrēto dzīvesvietas adresi tiks izsūtīta informācija, kurā vēlēšanu iecirkņa vēlētāju sarakstā persona ir iekļauta. Vēlētājam no 2005.gada 3.janvāra līdz pat 15.februārim būs tiesības mainīt vēlēšanu iecirkni, izvēloties jebkuru citu pašvaldības teritorijā.
Priekšvēlēšanu periodā PMLP Iedzīvotāju reģistra departamenta pienākums ir Vēlētāju reģistra darba nodrošināšana, pamatojoties uz Iedzīvotāju reģistrā iekļautajām ziņām, informatīvo vēstuļu izsūtīšana un Vēlētāju reģistra informācijas sistēmas darbības nodrošināšana.

Citu datumu laikraksti

  • Sargieties no krāpnieka!

    Vidzemē bijuši vairāki gadījumi, kad kāds vīrietis krāpjas, uzdodoties par pasta vai vēstniecības darbinieku.Vidzemē bijuši vairāki gadījumi, kad...

  • Apspriež tūrisma jaunumus

    Ziemassvētku noskaņās notika šāgada pēdējā rajona tūrisma darbinieku apspriede.Ziemassvētku noskaņās notika šāgada pēdējā rajona tūrisma darbinieku...

  • Pirotehnikas bums vēl nav sācies

    Alūksnes rajonā vēl nav sācies pirotehnikas bums, kad pusaudži spridzina petardes un traucē apkārtējiem iedzīvotājiem, lai gan atsevišķās rajona...