Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par sportu interesējas visa ģimene

Jaunalūksnes pagasta iedzīvotāji Ausēju ģimene ir sporta fani. Fano gan dēli Ivo un Sandis, gan tētis Andulis.

Jaunalūksnes pagasta iedzīvotāji Ausēju ģimene ir sporta fani. Fano gan dēli Ivo un Sandis, gan tētis Andulis. Arī mamma Alla piebalso saviem vīriešiem.
Jau no bērnības Andulim Ausējam ir kāda interesanta kolekcija, kuru papildina arī tagad. Viņš krāj materiālus par hokeju un futbolu - tie ir fotogrāfiju izgriezumi no žurnāliem un avīzēm, rezultātu apkopojumi, komandu sastāvi. Katru jaunatradumu Andulis ielīmē biezā kladē.
"Pie manis ciemos brauca brālēns no Valmieras. Mēs cītīgi skatījāmies čempionātus. Ja kādreiz nepatika spēles rezultāts, sarunājām, kuram būs kura komanda, un izspēlējām paši savu čempionātu. Sākām pierakstīt rezultātus. Tajā laikā krievu komentētāji kropļoja spēlētāju uzvārdus. Visu kārtīgi iegrāmatojām. Mums patika datus salīdzināt ar ārzemju žurnāliem un meklēt kļūdas. Tā pamazām sākās kolekcionēšana. Nopietnāk ar to aizrāvos pēc amerikāņu uzvaras pār krieviem 1980.gadā," atceras A.Ausējs. Skatoties šāgada pasaules hokeja čempionātu, Andulis iesāka aizpildīt desmito kladi.
Andulis atceras, ka agrāk bija viegli kolekcionēt, jo visi preses izdevumi bija pilni ar sporta spēļu aprakstiem. "Tagad pāris mēnešus neko nedaru, tad nedēļu cītīgi apkopoju rezultātus. Ja kaut kas ir pazudis, sameklēju internetā. Tur ir viegli atrast un viss ir pārskatāms," stāsta kolekcionārs. Vienīgā avīze, kuru pasūta Ausēji, ir "Sporta Avīze".
Izspēlē savu čempionātu
A.Ausēja kolekcijā ir arī paštaisīti kartona hokejisti. Kādreiz nebija kompjūteru un "Playstation", tad Andulis ar brālēnu izgatavoja paši savus hokejistus ar uzvārdiem, numuriem un formām - katrai valstij savu klubu, kā arī NHL klubus. Laika gaitā daži "klubi" ir pazuduši, tomēr saglābājies visvecākais izgatavotais klubs. Pašlaik ir sakopētas formas jaunam klubam, kuru kolekcionārs ar dēliem drīzumā cer pabeigt.
"Sākumā paši izdomājām formas tērpus, bet vēlāk jau centos atdarināt īstos formas tērpus ar katra kluba emblēmām," paskaidro meistars. Visgrūtākais šajā procesā ir izdomāt, ko gatavot, atrast visus konkrētā kluba spēlētāju uzvārdus, viņu numurus, kā arī izdomāt formas tērpu noformējumus. Pats process tik ilgu laiku neaizņem. "Kādreiz izgriezām no žurnāliem hokejistus un spēlējām ar tiem, bet pēc tam ar paštaisītajiem," stāsta A.Ausējs. Ar grāmatām aplika laukumu, katram hokejistam bija nūja - sērkociņš, bet ripas vietā - tablete. Anduļa sieva Alla arī pieredzēja šīs cīņas.
Arī tagad Andulis kādreiz uzspēlē ar dēliem šādu čempionātu, bet dēliem vairāk patīk spēlēt "Playstation", kurā Andulim nav cerību uzvarēt. A.Ausējs spriež, ka tagad bērniem vairs nav tādas izdomas. Arī viņa dēli labprātāk spēlē "Playstation".
Fano kopā ar ģimeni
Andulis par sportu sācis fanot jau bērnībā, bet šobrīd fanošanā ir iesaistījis visu ģimeni. Sieva Alla smejas, ka viņa cieš no tā, jo ģimenes vīriešiem ir jāredz katra televīzijā pārraidītā sporta spēle. Tādējādi arī viņa piespiedu kārtā ir sākusi skatīties sportu. "Ja mani vīrieši skatās sportu, par seriāliem un mani interesējošajiem raidījumiem varu aizmirst," nopūšas Alla Ausēja.
A.Ausējs kādreiz gribētu arī aizbraukt un klātienē vērot kādu no pasaules čempionātiem, bet viņš uzskata, ka tā ir pārāk dārga izprieca, un atzīst, ka, televīzijā skatoties, visu var redzēt vēl labāk. Andulis strādā par zāģa operatoru gaterī. Lai arī gaida smaga darba diena, reizēm pat ceļoties naktī, lai noskatītos kārtējo čempionātu, pēc tam jādodas uz darbu. Andulis atzīst sporta spēļu skatīšanos ģimenes lokā.
Anduļa mīļākie sporta veidi ir futbols un hokejs, bet viņam patīk skatīties jebkuru sporta spēli. "Skatīšos Eiropas čempionātu basketbolā. Tas, manuprāt, ir vislatviskākais sporta veids," spriež A.Ausējs.
Andulis uzskata, ka tādai mazai valstij, kāda ir Latvija, panākumi hokejā ir samērā labi. Par pēdējo Latvijas futbola izlases spēli ar Uzbekistānu gan Andulis ir neapmierināts. Sporta atbalstītājam patīk NHL hokejists Lemjē un latvieši Skrastiņš un Ozoliņš. Viņš uzskata, ka šie sportisti spēlē ļoti augstā līmenī, bet pārējiem Latvijas izlases hokejistiem vēl ir jāpamācās.
Futbolā Andulis vienmēr atbalsta brazīliešu spēlētājus. Šobrīd atbalstītājam mīļākais futbolists ir Ronaldo, bet Latvijā viņš fano par "Liepājas Metalurgu" un Valmieras "Gauju".
Iesaista aktīvā atpūtā
Skolā Andulis bija tikai viduvējs sportists, tomēr mājās Lāsberģī, kurās pavadīta bērnība, vienmēr spēlēja futbolu. "Lai arī esmu jau par vecu, reizēm vasarā draugu lokā uzspēlējam futbolu lauku mājās. Tā mums ir tradīcija. Spēlēs iesaistām arī sievietes," stāsta sporta fans. Sieva gan nav īpaši apmierināta par zilumiem uz kājām, stāvot vārtos vai dzenājot bumbu. Arī jaunpienācēji drīz vien iesaistās spēlēs un jūtas apmierināti par sportisko izklaidi.
"Man patīk aktīva atpūta. Neatsakos aiziet arī uz kādu balli izlocīt kājas," saka Andulis. Daudz brīvā laika Ausēju ģimene pavada, strādājot lauku mājās. Viņi pļauj zāli, sakopj futbola laukumu, šobrīd cer ierīkot arī basketbola un volejbola laukumu.

Citu datumu laikraksti

 • Gredzens

  - Nē. - Dikti šaubos, ka tu pats patronas nopirki ieroču veikalā.4. - Nē. - Dikti šaubos, ka tu pats patronas nopirki ieroču veikalā. - Kā tad!...

 • Piedāvā dažādus kultūras un izklaides pasākumus

  Bānītim - 100. 2003.gada 6.septembra svētku programma: "Tingeltangelis ap bānīti 100 gadu garumā" Gulbenes stacijā.Bānītim - 100 Bānītim - 100....

 • Pēc sēņošanas var gatavot “Gaiļaseksti”

  Šis ir sēņu gads. Tas ir skaidrs ne tikai tiem, kas ar groziem dodas pēc minerālvielām bagātas pārtikas pusdienām un ziemas krājumiem.Šis ir sēņu...

 • Atvadvārdi Marutai

  No mums aizgājis Latvijas Multiplās sklerozes asociācijas Alūksnes nodaļas gaišākais cilvēks - Maruta Zvaigzne.No mums aizgājis Latvijas Multiplās...

 • Gredzens

  Guntis, acis nodūris, ar dakšiņu no šķīvja lasīja gailenītes, visas mīkstās bekas tika pagrūstas maliņā, tās viņam riebās. Vecāku strīds puiku...

 • Šurp grāmatas, uz skolu...

  Kamēr Latvijā bērni vēl bauda vasaras brīvdienas un uz skolu pošas 1.septembrī, citviet Eiropā skolas gads jau rit pilnā sparā.Kamēr Latvijā bērni...

 • Ekonomikā slēptā labklājība

  Viens no iemesliem, kādēļ daudzi no tiem, kas jau izšķīrušies balsot par Latvijas pievienošanos ES, pieņēmuši šādu lēmumu, ir cerība, ka arī Latvija...

 • Latvija jau tagad darbojas ES sociālās politikas veidošanā

  Pēc Pievienošanās Eiropas Savienībai līguma parakstīšanas 2003. gada 16. aprīlī Latvijai ir tiesības būt pārstāvētai ES institūcijās novērotāja...

 • Sievišķā Latvija

  Latvijā šā gada sākumā 54% no valsts iedzīvotājiem bijušas sievietes, kas ir vairāk nekā ES dalībvalstīs, liecina Centrālās statistikas pārvaldes...